Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

librus3                    REKRUTACJA               pobrane

 Nocni goście w szkole

Noc z 19 na 20 listopada uczennice klas 5 i 6 SP ETE spędziły w szkole pod opieką swoich wychowawczyń. Było twórczo i radośnie!

To był czas integracji – wspólnych rozmów przy pizzy i słodkościach, a także szalonej zabawy przy Just Dance. Późnym wieczorem sala 17 zamieniła się w salon kosmetyczny: było m.in. stoisko manicure, czy stanowisko nakładania maseczek. I choć noc była za krótka, żeby poruszyć każdy temat i wykonać każde zaplanowane zadanie, to nie było problemu z pobudką.

Wspólne śniadanie składające się z płatków kukurydzianych podziałało pozytywnie na wszystkich. Aż szkoda było się rozstawać.  

20211119 213546-COLLAGE 1

 

Kreatywna lekcja techniki

18 listopada 2021r. - w ramach lekcji techniki - uczniowie klas 4-6 SP ETE uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, które pozwoliły im osobiście doświadczyć, jak wyrabia się gliniane przedmioty.

Dzięki pani ceramik Karinie Morciszek z pracowni “Smak Gliny”, uczestnicy warsztatów mogli zdobyć wiedzę oraz nabyć umiejętności związane z wyrobem gliny. W ciągu lekcji powstały przeróżnego kształtu podstawki z różnymi motywami, pojawiły się na nich m.in. domki, jeziora, rzeki czy choinki. Uczniowie mogli zobaczyć, że zwykłe przedmioty, które mają w swoim pokoju czy piórniku również mogą służyć do ozdabiania wyrobów glinianych.

Pomysłów było wiele, dzieci bardzo zaangażowały się w prace. Niektórzy uczniowie wykonali nietypowe konstrukcje, dodając do nich innowacyjne elementy. Teraz czekamy na wypalenie podstawek w piecu, by móc je pomalować 6 grudnia. 

20211118 083616

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>  

 

Włączamy się w modlitwę i jesteśmy wdzięczni!

21 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół. Z tej okazji 18 listopada gościliśmy w Szkołach ETE przedstawiciela organizacji "Open Doors" - ks. B. Wawrzeczko.

Opowiadał on dzieciom i młodzieży o problemach ludzi wierzących w takich krajach, jak np. Korea Północna czy Pakistan. Spotkania były zachętą do włączenia się w modlitwę o prześladowanych chrześcijan. Uczniowie z klas 0-3 SP zostali zaopatrzeni w specjalne "Paszporty modlitewne" i mapę, które mogą być świetną pomocą do codziennej modlitwy o jeden kraj.

Podczas spotkania nawiązywaliśmy do tegorocznego hasła SP ETE „Kocham Boga i jestem wdzięczny za to, co mam”, bo po raz kolejny odkryliśmy, jak dobrze mamy się w naszym kraju, gdzie otwarcie możemy mówić o Panu Bogu.

IMG 5885-COLLAGE

 

Akcja na rzecz schroniska zakończona!

Wolontariusze Warsztatów biblijnych pragną złożyć wszystkim zaangażowanym w akcję serdeczne podziękowania.

Niedługi czas naszej zbiórki na rzecz podopiecznych gliwickiego Schroniska dla zwierząt zaowocował całkiem pokaźnym zbiorem rzeczy i pożywienia. Serca uczniów szkoły podstawowej i liceum okazały się wrażliwe na los zwierząt.

Wierzymy, że kolejne przez nas proponowane akcje podejmowane będą z podobnym entuzjazmem. A już mamy w sercu i planach następne działanie.

IMG 5866-COLLAGE

 


Strona 1 z 8

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2021/2022 

30.11.2021r. -  STACJONARNE zebrania rodziców z wychowawcami:

- o godzinie 17.30 - 18.30 dla klas 0-3 SP
- o godzinie 18.30 - 19.30 dla klas 4-6 SP

10.12.2021r. - wyjście uczniów klas 2-3 SP do Teatru Wit-Wit na spektakl "Królowa Śniegu"

 

 

  


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj56
Yesterday226
Week674
Miesiąc282
Wszystkie453034

Currently are 9 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły

ku pokrzepieniu serc

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM