Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

pobranelibrus3

REKRUTACJA   Historia o pewnym kamieniu, czyli walentynki na wesoło

Młodzi twórcy z kółka muzycznego SP ETE po raz kolejny pokazali, że mają wyjątkowe poczucie humoru i ogromny zapał do pracy.

Uczniowie klas 4 i 5, podczas onlinowych spotkań muzycznych zadeklarowali, że - po nagraniu kolędy - chcą działać i śpiewać dalej! Jednogłośnie stwierdzili, że teraz pora na coś walentynkowego. Wybór padł na utwór „Kamień z napisem love” - czyli opis pewnej zwariowanej historii miłosnej. W ekspresowym tempie uczniowie nauczyli się melodii i słów, a także wymyślili, jak zaprezentować utwór. Udało się! Piosenka w humorystycznym wykonaniu utalentowanych młodych aktorów i wokalistów stała się hitem!

Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie, za to, że pomimo funkcjonowania w rzeczywistości online, chcą robić „coś więcej” i nieść uśmiech innym. Dziękujemy również Pani Katarzynie Krajcer za to, że rozbudza pasje naszych uczniów.

 

Pastą malowane – czyli ciekawy zimowy krajobraz

Urocza zimowa praca – przedstawiająca pejzaż z bałwankami – wykonana z wacików kosmetycznych i kolorowego papieru była tematem zajęć plastycznych w klasach 0-1.

Gdy za oknem zima przykryła świat białym płaszczem, pora na bałwanki! Tak rzekli nasi najmłodsi uczniowie i zabrali się do dzieła. Jakiś czas temu powstał prawdziwy bałwan, teraz dzieci przedstawiły go za pomocą pracy plastycznej - przy użyciu płatków kosmetycznych, a także białej pasty do zębów.

Wesołe bałwanki ozdobiły drzwi wejściowe do szkoły i witają codziennie rano zerówkowiczów i pierwszoklasistów.

bałwanki

 

Uczniowie na tropie!

Wprawdzie SP ETE znajduje się w centrum miasta, a nie w środku lasu, ale to nie zniechęciło uczniów klasy pierwszej i zeróweczki do tego, by podjąć wyzwanie tropienia śladów zwierząt.

Jest zima, jak się patrzy, codziennie nowa warstwa śniegu ścieli chodniki – to wspaniałe warunki do tropienia! 8 lutego klasa 1 i klasa 0 wybrały się do pobliskiego parku z woreczkiem ziaren dla ptaków, a w głowie z wiedzą, jak rozpoznać ślady na śniegu i jak tropić zwierzęta. W parku uczniowie znaleźli mały zagajnik z iglakami, sprzątnęli leżący tam śnieg (miotełkami sporządzonymi z gałązek), a następnie nasypali ziarenka dla ptaków.

Wesołe dziecięce głosy mogły wprawdzie chwilowo wypłoszyć zamieszkujące to miejsce ptactwo, ale z pewnością po powrocie uczniów do szkoły, ptaki powróciły i znalazły pozostawioną przez dzieci smakowitą niespodziankę.

Trop1-COLLAGE

 

Dzień Rodzinnych Wspomnień

Uczniowie klasy 3a postanowili wraz z wychowawcą, że w czwartek 4 lutego zorganizują Dzień Rodzinnych Wspomnień.

Uczniowie zainspirowani poniedziałkową rozmową o rodzinie i poruszeni modlitwą o błogosławieństwo dla swoich domów, postanowili, że chcą się podzielić z przyjaciółmi rodzinnymi fotografiami, ważnymi wspomnieniami, opowiedzieć o pamiątkach sprzed lat. Tak też się stało. Ten dzień był dla wszystkich uczestników klasowego święta niezwykłym przeżyciem - uczniowie mieli "swój czas" na prezentację fotografii, albumów, kalendarzy, pamiątek... Każdy z nich został z uwagą wysłuchany, a setki zdjęć i pamiątki z należytym szacunkiem obejrzane. Pojawiły się nawet nieco podniszczone lalki, pluszowy tygrys, sukieneczki, koszulki z chrztu i seria zdjęć z USG.

To było kilka bardzo wartościowych godzin, które pokazały, jak ważna jest rodzina i pozwoliły jeszcze mocniej docenić to, że mamy naszych bliskich.

WhatsApp Image 2021-02-10 at 17.40.39

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 


Strona 1 z 13

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Licznik odwiedzin

Dzisiaj35
Yesterday137
Week438
Miesiąc438
Wszystkie406253

Currently are 12 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

 

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM