Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

librus3                    REKRUTACJA               pobrane

 O bezpieczeństwie – spotkanie z Policjantem

We wtorek 14 września w murach naszej Szkoły Podstawowej ETE zagościł przedstawiciel Policji.

Policjant z III Komisariatu Policji w Gliwicach odwiedził naszych najmłodszych uczniów z klas 0-3, by mówić o bezpieczeństwie. Mówił zarówno o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, w ruchu drogowym, jak i tym szeroko pojętym. Wspominał o potrzebie noszenia elementów odblaskowych. Przedstawiał sytuacje, w których zagrożone mogą być dzieci, o tym, jak zachowywać się w kontakcie z osobami obcymi i w sytuacji zagrożenia. Przypomniał ważne numery alarmowe i sposób, w jaki należy informować o zdarzeniu.

Dzieci były zafascynowane opowieścią pana Policjanta, miały tez mnóstwo pytań. Pytały o codzienną pracę w policji, o policyjne „gadżety” i sprzęt. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie z bliska oraz testowanie niektórych policyjnych akcesoriów. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał odblaskową zawieszkę, którą chętnym uczniom mocował na tornistrze sam pan Policjant.

Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za możliwość spotkania uczniów z przedstawicielem Policji, ponieważ dzieci mogły się wiele dowiedzieć i nauczyć. Przede wszystkim, zaś, przekonały się, że Policjant to osoba, której nie należy się bać, można jej zaufać i zwrócić się w każdej sytuacji o pomoc.

WhatsApp Image 2021-09-16 at 21.48.22-COLLAGE

 

Wielka Przygoda Pierwszoklasistów

W tym roku wychowawczyni klasy 1a zaprosiła swoich uczniów na Wielką Przygodę.

Dlaczego? Jest kilka powodów - między innymi:

W klasie 1 niepodzielnie królować będzie ocena opisowa! Nie będzie stopni i nie skazimy dzieci klasyczną "ocenozą".

Będziemy inwestować w relacje, poznawać swoje emocje oraz mocne strony.

Każdego dnia będziemy wsiadać do naszej rakiety, by wspólnie odkrywać radość z uczenia się, poznawania świata oraz podążać za tym, co nas fascynuje (jak więc to nazwać, jak nie "przygodą"?)

Wychowawczyni na rozpoczęciu roku szkolnego po pasowaniu na ucznia SP ETE rozdała dzieciom własnoręcznie napisane (i narysowane) listy z zaproszeniem na Wielką Przygodę, a kolejnego dnia nawet otrzymała odpowiedź zwrotną w formie listu - odpowiedzi od uczennicy.

Wielka Przygoda Pierwszaków się zaczęła - uczniowie wsiedli już do rakiety - ufamy, że na naszej stronie internetowej już wkrótce znajdziecie regularne relacje o jej przebiegu.

WhatsApp Image 2021-09-16 at 21.48.49-COLLAGE

 

Już w szkole!

1 września radośni uczniowie SP ETE spotkali się na rozpoczęciu roku szkolnego 2021/2022.

Uroczystość odbyła się w szkolnej auli w kilku turach, by zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa. Przestrzeganie procedur nie wpłynęło jednak na atmosferę spotkań, które były przede wszystkim czasem radości z możliwości powrotu do nauki w normalnym trybie.

Najpierw w szkolnych murach przywitaliśmy wyjątkowych gości – uczniów i rodziców klasy pierwszej i zerówki. Był to szczególny moment – pierwsze spotkanie z wychowawcą oraz kolegami i koleżankami. Pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów SP ETE i wraz z dziećmi z klasy „0” otrzymali ilustrowane Biblie. W kolejnej turze zebrali się w auli drugo- i trzecio- klasiści wraz z rodzicami, a następnie uczniowie z piątej i szóstej klasy. Jako ostatni do szkoły przybyli czwartoklasiści, by na spotkaniu poznać nauczycieli, którzy będą im towarzyszyć każdego dnia podczas zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Wkraczając w kolejny etap edukacyjny uczniowie otrzymali swoje egzemplarze Bożego Słowa. Podczas spotkań wszyscy zebrani mogli poznać tegoroczne hasło SP ETE „Kocham Boga i jestem wdzięczny za to, co mam.”

Jesteśmy wdzięczni za możliwość powrotu do szkoły i za wspólne spotkania, ufamy też, że przed nami owocny czas nauki, zdobywania nowych umiejętności, a przede wszystkim czas pielęgnowania i rozwijania relacji w kontakcie „na żywo”.

WhatsApp Image 2021-09-16 at 20.47.20 2-COLLAGE

   


Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Licznik odwiedzin

Dzisiaj124
Yesterday114
Week373
Miesiąc2881
Wszystkie443881

Currently are 8 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły

ku pokrzepieniu serc

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM