Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

pobranelibrus3

REKRUTACJA      

Radujmy się „Z Narodzenia Pana”!

Zapraszamy do wspólnego kolędowania z uczniami klas 4-5 SP ETE należącymi do kółka muzycznego.

Życzymy wszystkim, by tekst wyśpiewanej kolędy pozostał w nas na dłużej i byśmy nawet po świętach mogli się radować z Narodzenia naszego Zbawiciela!  


„I my z pastuszkami dziś się radujmy,
chwałę z Aniołami wraz wyśpiewujmy,
bo ten Jezus z nieba dany,
weźmie nas między niebiany,
tylko Go z całego serca miłujmy!

 

 

Wspólne świętowanie

Choć w zupełnie innych warunkach, tegoroczne klasowe wigilijne spotkania uczniów SP ETE były wyjątkowym czasem świętowania. Oczywiście odbywały się one on-line, jednak dzięki zaangażowaniu wychowawców i dzieci, niewiele różniły się od tych tradycyjnych.

Każda klasa przeżyła ten czas nieco inaczej – tak jak zaplanowała z wychowawcą. Bez wątpienia wspólnym elementem wszystkich spotkań była historia Bożego Narodzenia i towarzyszące jej przesłanie, że dzięki ogromnej Bożej miłości dla każdego z nas w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. Oczywiście były także słodkości, śpiew, rozmowy o tradycjach i wigilijnych potrawach, rozwiązywanie zagadek i quizów, rozpakowywanie prezentów, składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem, tworzenie ozdób świątecznych, oglądanie świątecznych filmików. Jednym słowem był to czas pełen refleksji, radości, tęsknoty i nadziei.

20201222 11461911 łańcuch12
 

Przygody bajkowego psa

„Bajkowy pies” to kolejny ciekawy projekt zrealizowany przez uczniów klasy 1a. Dzieci kochają zwierzęta, wiele z nich ma w domu czworonożnego przyjaciela, dlatego tez pies stał się bohaterem opowiadania.

Przygoda tworzona była wspólnymi siłami, a ciekawe pomysły pierwszoklasistów popychały fabułę do przodu. Każdy uczeń mógł nazwać bohatera opowiadania innym, wybranym przez siebie imieniem. Wpleciony wątek z ulicą pomógł dzieciom utrwalić zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Przygoda psa zakończyła się szczęśliwie, a cały jej przebieg został zapisany w zeszycie. Równolegle powstawała dekoracja - rzec by można scenografia, wykonana techniką mieszaną. Praca nad nią podzielona była na etapy. I tak: najpierw z kolorowych kartonów powstała jezdnia i domy, potem ważny rekwizyt w przygodzie - parasol, następnie główny bohater - czyli bajkowy pies i na koniec ożywiająca tę scenerię zieleń.

Patrząc na efekt pracy uczniów, aż dziw bierze ile potrafią! Powstały wspaniałe dzieła, przy tworzeniu których było mnóstwo zabawy i nauki.

patryk1

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

 


Strona 1 z 10

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Ku pokrzepieniu serc

ku pokrzepieniu serc

Nadchodzące wydarzenia

Aktualny harmonogram lekcji online dla klas 0-8 SP

22.12.2020 - wigilijki klasowe

23.12.2020 - 03.01.2021 - zimowa przerwa świąteczna
 
04.01.2020 - 17.01.2021 - ferie zimowe 


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj81
Yesterday151
Week1018
Miesiąc2680
Wszystkie397217

Currently are 12 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM