Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Półkolonie letnie

Półkolonie letnie 2021

polkolonie2021 1

 

Lato 2020 – „I Ty możesz zostać bohaterem"

To były chyba najbardziej wyczekiwane półkolonie z wszystkich, które dotąd w naszej szkole miały miejsce, a przecież wiele lat te wakacyjne spotkania mamy zaszczyt prowadzić.

Były one niezwykłe, gdyż mieliśmy przywilej spotkania się z dziećmi, w niewielkiej grupie, po wielu tygodniach niemożności przebywania w szkole. Dzieci (i nie tylko) były niezwykle stęsknione na kontaktem z rówieśnikami, za byciem w swojej ukochanej szkole, za zrobieniem czegoś razem z innymi...

Przez dwa lipcowe tygodnie odkrywaliśmy wspólnie historie biblijnych bohaterów i cechy, które kształtowały ich charakter. Potem staraliśmy się przenieść poznane wartości na nasze codzienne życie, dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami w życiu z Panem Bogiem, modliliśmy się o siebie nawzajem, wspieraliśmy się i rozmawialiśmy. Każdego dnia wybrzmiewały piękne pieśni, tańczyliśmy, wykonywaliśmy małe i wielkie dzieła plastyczne, wspólnie bawiliśmy się, graliśmy, tworzyliśmy - po prostu byliśmy razem, mimo maseczek, dezynfekcji, wielkiej ilości papierów i zewnętrznych wymagań.

W każdym tygodniu mieliśmy możliwość spotkania z inspirującymi gośćmi. Odwiedzili nas dwukrotnie i w niezwykły sposób poprowadzili zajęcia dla dzieci w każdym wieku: 

  • pan policjant, który mówił o bezpieczeństwie, uczył nas przechodzenia przez jezdnię, a nawet udostępnił radiowóz!
  • przedstawiciel organizacji „Open Doors”, który opowiadał nam o życiu dzieci w innych krajach, przez co skłonił nas do refleksji nad tym, jak wiele mamy i jak wiele zostało nam podarowane.

Spędziliśmy mądrze wartościowy, kolorowy, szalony czas - i po raz pierwszy chyba, aż tak doceniliśmy, co mamy razem!!!

11

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Lipiec 2019

Tegoroczne półkolonie letnie były wyjątkowe – w czasie trzech tygodni lipca w progach naszej szkoły gościliśmy młodszych i starszych uczniów SP ETE oraz ich przyjaciół.

Kilkunastu młodych ludzi z radością słuchało codziennych historii biblijnych, tańczyło i śpiewało. Uczestnicy półkolonii chcieli rozmawiać i dzielić się tym, co przeżywają. Wykonaliśmy masę prac plastycznych, zagraliśmy w wiele gier, spędziliśmy sporo czasu, korzystając z pięknej pogody, na dworze. Atmosfera było niezwykła – na prośbę dzieci dominowała tematyka „zwierzęca” przez całe trzy tygodnie. To młodzi ludzie wymyślali, o jakich zwierzętach chcieliby porozmawiać, które ich fascynują, a rolą prowadzących były znaleźć historie biblijne mówiące o nich, albo takich bohaterów, których cechy charakteru albo zachowanie podobne były do cech, z których znane są określone zwierzęta. Kreowaliśmy więc tematy naszych rozważań na bieżąco, a rolą prowadzącej było tylko podążać za dziećmi i ich ciekawością. Dzięki temu nasze rozmowy bardzo nas zbliżyły, a uczestnicy przychodzili na półkolonie z ogromną radością. W ostatnim tygodniu udało nam się też skorzystać z ciekawych warsztatów bibliotecznych zorganizowanych przed bibliotekę miejską.

Rekordzistą tegorocznych półkolonii był Tymek, który nie opuścił żadnego dnia w czasie naszej trzytygodniowej przygody i pałał tym samym entuzjazmem od pierwszego do ostatniego dnia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniały czas i już teraz zapraszamy na kolejne półkolonie!

20190703 151953

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Lipiec 2018

W minione wakacje dzieci z naszej szkoły mogły aż trzy tygodnie spędzić na półkoloniach letnich.

W pierwszym tygodniu poznawaliśmy i wgłębialiśmy się w historię życia biblijnego Józefa, w drugim skupialiśmy się na różnych roślinach wymienionych w Księdze Ksiąg i poznawaliśmy związane z nimi opowieści. Trzeci tydzień był już absolutnym szaleństwem, gdyż, nie dosyć, że poznawaliśmy historie, które można znaleźć w Biblii, to jeszcze opowiadali je nasi goście ze Stanów Zjednoczonych! A pan Tomek i Zuzia dzielnie nam je tłumaczyli. Karen, Emma, Bret i Martin - ogromnie dziękujemy Wam za czas spędzony z nami! Oprócz nauki prawd biblijnych i języka angielskiego dużo śpiewaliśmy, tańczyliśmy, rozmawialiśmy, bawiliśmy się, graliśmy, wykonaliśmy mnóstwo prac plastycznych... a przede wszystkim byliśmy razem!

To był naprawdę dobry pierwszy miesiąc wakacji!

 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 2

Licznik odwiedzin

Dzisiaj135
Miesiąc4905
Wszystkie582107

Currently are 21 guests online

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2023/2024 

6.05.24r. - wycieczka klasy 3a do PZO w Gliwicach

7.05.24r. - spotkania z rodzicami w klasach 0-6 SP

14-17.05.24r. - wycieczka klas 4-6 do Łodzi

20.05.24r. - sklepik klasowy 3a

25.05.24r., godz. 10.00 - Rodzinny Piknik SP ETE

3.06.24r. - wycieczka klas 0-3 SP do Chlebowej Chaty w Górkach Małych

15.06.24r. - praktyczny egzamin na kartę rowerową

19.06.24r. - Konkurs Pięknego Czytania dla klas 1-3 SP

21.06.24r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkołach ETE

 

 

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM