Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Półkolonie letnie

Lato 2020 – „I Ty możesz zostać bohaterem"

To były chyba najbardziej wyczekiwane półkolonie z wszystkich, które dotąd w naszej szkole miały miejsce, a przecież wiele lat te wakacyjne spotkania mamy zaszczyt prowadzić.

Były one niezwykłe, gdyż mieliśmy przywilej spotkania się z dziećmi, w niewielkiej grupie, po wielu tygodniach niemożności przebywania w szkole. Dzieci (i nie tylko) były niezwykle stęsknione na kontaktem z rówieśnikami, za byciem w swojej ukochanej szkole, za zrobieniem czegoś razem z innymi...

Przez dwa lipcowe tygodnie odkrywaliśmy wspólnie historie biblijnych bohaterów i cechy, które kształtowały ich charakter. Potem staraliśmy się przenieść poznane wartości na nasze codzienne życie, dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami w życiu z Panem Bogiem, modliliśmy się o siebie nawzajem, wspieraliśmy się i rozmawialiśmy. Każdego dnia wybrzmiewały piękne pieśni, tańczyliśmy, wykonywaliśmy małe i wielkie dzieła plastyczne, wspólnie bawiliśmy się, graliśmy, tworzyliśmy - po prostu byliśmy razem, mimo maseczek, dezynfekcji, wielkiej ilości papierów i zewnętrznych wymagań.

W każdym tygodniu mieliśmy możliwość spotkania z inspirującymi gośćmi. Odwiedzili nas dwukrotnie i w niezwykły sposób poprowadzili zajęcia dla dzieci w każdym wieku: 

  • pan policjant, który mówił o bezpieczeństwie, uczył nas przechodzenia przez jezdnię, a nawet udostępnił radiowóz!
  • przedstawiciel organizacji „Open Doors”, który opowiadał nam o życiu dzieci w innych krajach, przez co skłonił nas do refleksji nad tym, jak wiele mamy i jak wiele zostało nam podarowane.

Spędziliśmy mądrze wartościowy, kolorowy, szalony czas - i po raz pierwszy chyba, aż tak doceniliśmy, co mamy razem!!!

11

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Lipiec 2019

Tegoroczne półkolonie letnie były wyjątkowe – w czasie trzech tygodni lipca w progach naszej szkoły gościliśmy młodszych i starszych uczniów SP ETE oraz ich przyjaciół.

Kilkunastu młodych ludzi z radością słuchało codziennych historii biblijnych, tańczyło i śpiewało. Uczestnicy półkolonii chcieli rozmawiać i dzielić się tym, co przeżywają. Wykonaliśmy masę prac plastycznych, zagraliśmy w wiele gier, spędziliśmy sporo czasu, korzystając z pięknej pogody, na dworze. Atmosfera było niezwykła – na prośbę dzieci dominowała tematyka „zwierzęca” przez całe trzy tygodnie. To młodzi ludzie wymyślali, o jakich zwierzętach chcieliby porozmawiać, które ich fascynują, a rolą prowadzących były znaleźć historie biblijne mówiące o nich, albo takich bohaterów, których cechy charakteru albo zachowanie podobne były do cech, z których znane są określone zwierzęta. Kreowaliśmy więc tematy naszych rozważań na bieżąco, a rolą prowadzącej było tylko podążać za dziećmi i ich ciekawością. Dzięki temu nasze rozmowy bardzo nas zbliżyły, a uczestnicy przychodzili na półkolonie z ogromną radością. W ostatnim tygodniu udało nam się też skorzystać z ciekawych warsztatów bibliotecznych zorganizowanych przed bibliotekę miejską.

Rekordzistą tegorocznych półkolonii był Tymek, który nie opuścił żadnego dnia w czasie naszej trzytygodniowej przygody i pałał tym samym entuzjazmem od pierwszego do ostatniego dnia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniały czas i już teraz zapraszamy na kolejne półkolonie!

20190703 151953

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Lipiec 2018

W minione wakacje dzieci z naszej szkoły mogły aż trzy tygodnie spędzić na półkoloniach letnich.

W pierwszym tygodniu poznawaliśmy i wgłębialiśmy się w historię życia biblijnego Józefa, w drugim skupialiśmy się na różnych roślinach wymienionych w Księdze Ksiąg i poznawaliśmy związane z nimi opowieści. Trzeci tydzień był już absolutnym szaleństwem, gdyż, nie dosyć, że poznawaliśmy historie, które można znaleźć w Biblii, to jeszcze opowiadali je nasi goście ze Stanów Zjednoczonych! A pan Tomek i Zuzia dzielnie nam je tłumaczyli. Karen, Emma, Bret i Martin - ogromnie dziękujemy Wam za czas spędzony z nami! Oprócz nauki prawd biblijnych i języka angielskiego dużo śpiewaliśmy, tańczyliśmy, rozmawialiśmy, bawiliśmy się, graliśmy, wykonaliśmy mnóstwo prac plastycznych... a przede wszystkim byliśmy razem!

To był naprawdę dobry pierwszy miesiąc wakacji!

 

Lipiec 2017

Kto nie miał jeszcze dosyć szkoły, miał szansę w lipcu spędzić tydzień, dwa lub trzy na naszych półkoloniach w Szkołach ETE w Gliwicach.

Każdy z tygodni był inny... gdyż zmieniało się grono naszych młodych odbiorców, każdy z tygodni też kierował naszą uwagę na inny tematykę. Pierwszy skupiał się wokół szczególnego prezentu Boga dla człowieka - zmysłów, dzięki którym możemy poznawać świat, uczyć się, cieszyć się nim, za które chcemy być Stwórcy wdzięczni... Drugi tydzień kierował naszą uwagę na przypowieści opowiedziane przez Pana Jezusa (historie z drugim dnem, które wspólnie odkrywaliśmy dla siebie)... W trzecim pięć kolorów: złoty, czarny, czerwony, biały i zielony - "opowiadało" nam dobrą nowinę o zbawieniu... Dużo rozmawialiśmy, śpiewaliśmy, słuchaliśmy muzyki i bawiliśmy się przy niej, graliśmy w gry nie tylko planszowe, spędzaliśmy szalony czas w świetlicy i na dworze, oglądaliśmy filmy, budowaliśmy, tworzyliśmy dzieła plastyczne... Było nam dobrze razem, wesoło i przyjaźnie!

 

Dziękujemy wszystkim dzielnym uczestnikom (szczególnie pozdrawiamy naszych najwytrwalszych półkolonistów: Bruna, Tymka i Szymona, którzy byli z nami aż przez trzy tygodnie!) i zapraszamy już teraz chętne dzieci i rodziców na półkolonie zimowe (obiecujemy - nie będzie aż tak gorąco, jak latem:))

 

- Justyna i Zuzanna Minkina

 

półkolonie

 

więcej zdjęć znajdziesz tutaj >>>

 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 2

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Licznik odwiedzin

Dzisiaj73
Yesterday197
Week1397
Miesiąc1900
Wszystkie414253

Currently are 39 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

 

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM