Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Rok szkolny 2023/2024

Dzień otwarty SP ETE - Warsztaty świąteczne

Zapraszamy we wtorek 5 grudnia na nasz pierwszy DZIEŃ OTWARTY!

Tym razem spotkamy się na bezpłatnych warsztatach świątecznych.

Przyjdź i poznaj naszą wyjątkową szkołę.

Dzień otwarty SP ETE - Warsztaty świąteczne 1

 

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Tabliczka mnożenia i dzielenia, dla jednych łatwizna, dla innych nie lada wyzwanie!

17 listopada przekonali się o tym uczniowie kółka matematycznego, którzy wcielili się w role egzaminatorów i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród starszych kolegów i koleżanek z SP ETE, a także wśród nauczycieli oraz rodziców. W sumie przeprowadzili około 130 egzaminów (90 wśród uczniów, 20 wśród nauczycieli i 20 wśród rodziców). Jak wyglądał taki egzamin? Polegał na wylosowaniu karteczki z pięcioma trudnymi przypadkami mnożenia. Jeśli uczeń/nauczyciel/rodzic poprawnie odpowiedział na wszystkie pytania – zdobywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. W przypadku pomyłki (dot. choćby jednego działania) egzamin nie mógł zostać zaliczony, ale po godzinie można go było powtórzyć.

Brawa dla nauczycieli i odważnych rodziców, którzy popisali się rewelacyjną znajomością tabliczki mnożenia. Nawet dla dorosłych nie było to wcale tak łatwe zadanie, a sytuacja egzaminu u niektórych wywołała lekkie zdenerwowanie. Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy w ekspresowym tempie, za pierwszym razem, zdali egzamin oraz szczególe brawa dla tych dzieci, które – pomimo pierwszych niepowodzeń – podejmowały wyzwanie ponownie, by ostatecznie również osiągnąć sukces.

Choć przygotowywaliśmy się do tego dnia cały tydzień, podczas finałowego wyzwania nie brakowało emocji. Stres, skupienie, radość na przemian towarzyszyły uczestnikom matematycznych zmagań. Gratulujemy wszystkim zdającym, którzy uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Jesteśmy dumni, że tak wiele osób zmierzyło się z zadaniami i aktywnie włączyło się w całą zabawę. Już teraz zapraszamy za rok na kolejną edycję zmagań z tabliczką mnożenia!

1

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Wyjątkowy prezent w pudełku po butach

Więcej radości jest w dawaniu, aniżeli braniu – tego doświadczali uczniowie Szkół ETE przygotowując paczki w ramach akcji "Prezent pod choinkę".

Końcem października dzieci w klasach ustalały płeć i wiek osób, dla których chcą przygotować klasowe prezenty, a na początku listopada nastąpiło wielkie pakowanie. Jak co roku, także i w tym, założone dwie paczki na klasę w wielu przypadkach rozrosły się do czterech lub pięciu pudełek, ponieważ zaangażowanie uczniów i rodziców było ogromne. Niesamowicie się z tego cieszymy, bo cała akcja ma podwójne korzyści – przede wszystkim przynosi radość obdarowanym, ale ubogaca również obdarowujących. Wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i umiejętność dzielenia się z innymi – to kluczowe cechy, które chcemy rozwijać w naszych uczniach. Właśnie poprzez takie akcje możemy dać praktyczny wyraz wartościom, które wyznajemy. Dzięki zaangażowaniu całej szkolnej społeczności w tym roku udało nam się spakować 54 paczki, które przed świętami dotrą do potrzebujących dzieci i z pewnością przyniosą im wiele radości.

W środę 15 listopada prezenty zostały przekazane do organizatora akcji – Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego, skąd ruszą w dalszą podróż. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w tej niesamowitej inicjatywie.

prezent

 

Bajkowy dzień

 

13 listopada w SP ETE pojawiły się tajemnicze i ciekawe osobistości. Zamiast uczniów po szkolnych korytarzach wędrowali detektywi, Galowie, a nawet skrzaty i skarpetki!

 

Skąd takie wyjątkowe postacie w naszej szkole? Już śpieszymy z odpowiedzią – świętowaliśmy z okazji Dnia Postaci z Bajek. Tym razem organizatorzy postanowili, by opowieści i bohaterowie pochodzili z książek i komiksów. Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0 przenieśli się w świat “Skrzatów spod Michałkowego łóżka”, pierwszoklasiści przebrali się za wyjątkowe skarpetki z książki o “Niezwykłych przygodach dziesięciu skarpetek”. W klasie drugiej zagościło tego dnia kilku detektywów, a nawet katus, ponieważ uczniowie prezentowali postacie z opowieści o przygodach „Detektywa Pozytywki”. W klasie trzeciej powstały zagrody, w których zamieszkali wszyscy bohaterowie lektury “Dzieci z Bullerbyn”. W starszych klasach królowały komiksy. Czwartoklasiści przebrali się za postacie z komiksów opowiadających o przygodach „Kajko i Kokosza”, a klasa 6 – za bohaterów “Tytusa, Romka i A’Tomka”. Niesamowitą wioskę Galów stworzyli natomiast uczniowie klasy piątej, ponieważ ich zadaniem było przedstawienie przygód „Asterixa i Obelixa”. Na wspólnych spotkaniach (w dwóch grupach wiekowych) uczniowie prezentowali swoje przebrania. W klasach 4-6 poznawali bliżej autorów komiksów, a w młodszej grupie klas 0-3 – rozwiązywali zagadki związane z bajkami. Drzwi wszystkich klas przystrojone zostały w tytuły oraz bohaterów książek i komiksów. Tego dnia w szkole było bardzo kolorowo! Ogromnie dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie w to wydarzenie. Dzieci miały niesamowite przebrania i wspaniałą zabawę! Mamy nadzieję, że czytanie książek pozostanie nieprzerwaną pasją naszych uczniów. 

 

IMG 7307

 

 


Strona 1 z 5

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Licznik odwiedzin

Dzisiaj27
Miesiąc1688
Wszystkie558005

Currently are 17 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM