Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Działalność SU w roku szkolnym 2022/2023

Skład Samorządu Uczniowskiego SP ETE

Ekipa

 

Gramy!

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a uczniom jest coraz trudniej wysiedzieć na lekcjach, kiedy za oknem pięknie świeci słońce. Członkowie Samorządu Uczniowskiego doskonale znają to uczucie, dlatego zaproponowali kolegom i koleżankom z klas 4-6 spędzenie dnia - co prawda w szkole - ale w zupełnie innej formie.

15 czerwca w SP ETE odbył się „Dzień gier planszowych i karcianych”. W czterech salach, przy wielu planszach, toczyły się zacięte rozgrywki. Uczniowie mogli zagrać w swoje ulubione gry, ale również poznać nowe, inspirujące. Do wyboru były gry dla jednego gracza lub większej grupy osób; gry, w których był jeden zwycięzca lub zwyciężała drużyna. W różnych rozgrywkach znaczenie miały różne umiejętności m.in. zręczność, szybkość, logika, czy zdolność współpracy w zespole. Oczywiście, nie mogło zabraknąć klasyków, jak: Monopoly, Scrabble czy szachy. Tego dnia wszyscy gracze skupieni byli na obmyślaniu strategii dających zwycięstwo i nie zwracali uwagi na dzwonki. Ciszę i skupienie przerywały jedynie okrzyki wynikające z emocji związanych z porażką lub zwycięstwem.

Uczniowie SU do współpracy przy organizacji „Dnia gier planszowych i karcianych” zaprosili przewodniczących klas 4-6 SP, którzy fantastycznie wywiązali się z powierzonych im zadań. Cieszymy się, że pomysł spodobał się uczniom. Planujemy w przyszłym roku szkolnym powtórzyć tę akcję i być może włączyć we wspólną zabawę również dzieci z młodszych klas.

IMG-20230706-WA0012

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Wyniki konkursu „WiOsNa”

20 kwietnia 2023 roku, podczas szkolnych apeli poznaliśmy laureatów konkursu przyrodniczo – plastycznego „WiOsNa” zorganizowanego przez SU SP ETE.

Samorząd Uczniowski działa w naszej szkole bardzo prężnie i wytrwale. Na początku tegorocznej kadencji członkowie SU przygotowali specjalne pudełka, do których wszyscy uczniowie szkoły mogą wrzucać własne propozycje działań do realizacji. Na cotygodniowych czwartkowych spotkaniach SU przegląda wszystkie pomysły, które zostały złożone tą drogą. Pudełka okazały się bardzo prostym sposobem komunikacji SU z całą społecznością szkolną. I tak zrodził się pomysł konkursu przyrodniczo – plastycznego "WiOsNa", który stał się realizacją jednej z propozycji z pudełka.

Komisja konkursowa w składzie: Pani Małgorzata Zielińska, Pani Justyna Minkina oraz uczniowie SU - Maya Skibińska, Ignacy Woźniak, Antoni Maziarz oraz Filip Luzar nagrodziła następujących uczniów:

- w grupie wiekowej klas 1-3:

1 miejsce - Jan Żarkiewicz - Marek z klasy 1

2 miejsce - Franciszek Gałązka z klasy 3

3 miejsce - Małgorzata Kunc z klasy 3

- w grupie wiekowej klas 4-6:

1 miejsce - Dawid Kunc z klasy 5

2 miejsce - Przemysław Skiba z klasy 4

3 miejsce - Nikola Drągowska z klasy 4

- wyróżnienie otrzymali:

  • Aleksandra Kunc z klasy 0 
  • Kacper Gojdka z klasy 0.

Dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody w konkursie, wszyscy uczniowie otrzymali piękne obrazy na płótnie, które należy malować po numerach. Dziękujemy również May Skibińskiej, która zaprojektowała plakat oraz dyplomy dla zwycięzców. Wystawa prac konkursowych znajduje się na parterze szkoły przy świetlicy szkolnej. Zapraszamy również do galerii online.  

WhatsApp Image 2023-04-21 at 21.10.14 3

 

Konkurs przyrodniczo – plastyczny pt. ”WiOsNa”

Samorząd Uczniowski SP ETE zaprasza wszystkich uczniów z klas 0-6 do wzięcia udziału w konkursie przyrodniczo – plastycznym pt. „WiOsNa”.

1. Cele konkursu:

Drodzy uczniowie SP ETE nadchodzi wiosna, jest cieplej, dni są dłuższe. Zachęcamy Was do oderwania się od małych i dużych ekranów i wybrania się na spacery. Spróbujcie poszukać oznak budzącej się do życia flory i fauny. Odkrywajcie piękno tej pory roku.

Z okazji wiosny przygotowaliśmy dla Was konkurs, którego celem jest zwrócenie uwagi na zmiany zachodzące w przyrodzie obserwowane wiosną, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności i twórczej wyobraźni.

2. Warunki uczestniczenia:

Przedmiotem konkursu jest własnoręczne wykonanie pracy plastycznej płaskiej w formie: rysunku, grafiki, obrazu, collage lub techniki mieszanej obrazującej obserwacje autora poczynione wiosenną porą w przyrodzie.

Konkurs podzielony jest na dwie grupy wiekowe:

  • uczniowie klas 0 - 3,
  • uczniowie klas 4 - 6.

Podpisane na odwrocie prace konkursowe należy złożyć w sekretariacie SP ETE do 12 kwietnia 2023 roku.

3. Wyniki konkursu oraz nagrody:

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na apelach 20 kwietnia 2023 roku. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

4. Organizator konkursu:

Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski SP ETE.

plakat.konkurs

 

Dzień Przyjaźni, czyli 14 lutego w innej odsłonie

Nasz Samorząd Uczniowski działa w tym roku bardzo prężnie pod opieką Pani Jolanty Kunc. W lutym mogliśmy po raz kolejny doświadczyć miłej niespodzianki, dzięki pomysłowości jego przedstawicieli.

SU nie tylko zorganizował, jak co roku, skrzynkę, do której można było wrzucać życzenia dla innych, ale również wymyślił słodki upominek dla każdego dziecka z klas 0-6 SP. Członkowie Samorządu zachęcili kilku uczniów (z klas 4-6) do upieczenia babeczek (było ich prawie 100!), stworzyli karteczki z miłym przesłaniem i 14 lutego odwiedzali klasy, by wszystkich obdarować taką niespodzianką! Przy okazji rozdawali również życzenia ze skrzynki. Dzięki ich inicjatywie tego dnia nikt nie został pominięty – każdy doświadczył miłego gestu i nawet, jeśli nie dostał przysłowiowej walentynki, to otrzymał pyszną babeczkę. Pomysł był świetny! Dziękujemy SU za tę inicjatywę, dziękujemy wszystkich uczniom, którzy zaangażowali się w pieczenie babeczek. Było super!

WhatsApp Image 2023-02-26 at 19.41.25

 


Strona 1 z 2

Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
Miesiąc2082
Wszystkie585383

Currently are 17 guests online

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2023/2024 

6.05.24r. - wycieczka klasy 3a do PZO w Gliwicach

7.05.24r. - spotkania z rodzicami w klasach 0-6 SP

14-17.05.24r. - wycieczka klas 4-6 do Łodzi

20.05.24r. - sklepik klasowy 3a

25.05.24r., godz. 10.00 - Rodzinny Piknik SP ETE

3.06.24r. - wycieczka klas 0-3 SP do Chlebowej Chaty w Górkach Małych

15.06.24r. - praktyczny egzamin na kartę rowerową

19.06.24r. - Konkurs Pięknego Czytania dla klas 1-3 SP

21.06.24r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkołach ETE

 

 

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM