Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Działalność charytatywna

Radość dzielenia się z innymi!

Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny mogliśmy włączyć się w akcję „Prezent pod choinkę”, a tym samym przyczynić się do tego, by na dziecięcych buziach zagościły uśmiechy.

Ogromnie dziękujemy całej szkolnej społeczności za zaangażowanie w akcję "Prezent pod choinkę". Dzięki przyniesionym darom mogliśmy przygotować w Szkołach ETE 54 paczki. To wspaniały rezultat!  Cała akcja ma podwójne korzyści - przede wszystkim przynosi radość obdarowanym, ale ubogaca również obdarowujących. Wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i umiejętność dzielenia się z innymi - to kluczowe cechy, które chcemy rozwijać w naszych uczniach, a właśnie poprzez takie akcje możemy dać praktyczny wyraz wartościom, które wyznajemy.

Ogromnie się cieszymy, że wspólnymi siłami mogliśmy włączyć się w tę inicjatywę. W czwartek 10 listopada prezenty zostały przekazane do lokalnego koordynatora akcji - Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Gliwicach, skąd ruszą w dalszą podróż. Jeszcze raz ogromnie dziękujemy!

„Bardziej błogosławioną rzeczą jest dawać aniżeli brać”

Dzieje Apostolskie 20,35

Prezent pod choinke

 

Dziękujemy!

W imieniu podopiecznych Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach pragniemy z serca podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce charytatywnej prowadzonej w Szkołach ETE.

Jako wolontariusze mieliśmy niewątpliwie przywilej przekazania wszystkich darów podopiecznym placówki. Ten gest życzliwości poprzedzał Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości i miał dla nas wymiar symboliczny. W ten sposób okazujemy swój patriotyzm. Jest nim przecież także troska o słabszych.

IMG 20221110 135359

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Wolontariusze w akcji

Uczestniczki Warsztatów biblijnych w ostatnich dniach października włączyły się w kwestę prowadzoną na rzecz gliwickiego hospicjum.

Jak co roku młodzież zasilała szeregi wolontariuszy, zbierając datki na gliwickich nekropoliach dla podopiecznych placówki przy ul. Daszyńskiego. Odwiedzający groby swoich bliskich mogli przekazać dowolną kwotę na rzecz osób terminalnie chorych. Dziewczęta poświęciły swój wolny czas, by wprowadzić w czyn ideę pomocy innym. Liczymy, że w przyszłym roku chętnych do kwestowania będzie więcej.

IMG-20221102-WA0001-COLLAGE  

 

Udało się zebrać milion złotych dla Tymka!

Nasza zbiórka makulatury i zakrętek to była tylko kropelka w skali całej kwoty, ale ogromnie się cieszymy, że mogliśmy pomóc.

To właśnie wspólne działanie sprawia, że mogą dziać się wielkie rzeczy. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, dziękujemy za każdy dar. Każda kartka i zakrętka miała znaczenie. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za to, że tak wielu ludzi otwarło swe serca, by pomóc Tymkowi i wierzymy w Boże prowadzenie dla Niego i całej Jego rodziny w kolejnych etapach zmagań w walce o powrót do zdrowia!

dla Tymka

 


Strona 1 z 5

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2023/2024 

04.09 23 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

- 8.00 -  8.45 - klasy 0-1 

- 9:00 - 9.45 - klasy 2-3

- 10.00 - 10.45 klasy 4-6

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj152
Miesiąc152
Wszystkie544668

Currently are 11 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM