Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Rok szkolny 2022/2023

Integracja w cieniu palm

23 września klasa 4a zamiast siedzieć w szkolnych ławkach wybrała się do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.

Nowy etap edukacyjny, poszerzenie składu klasy – wszystko to, sprawiło, że czwartoklasiści wraz z wychowawcą stwierdzili, że chcą spędzić ze sobą trochę czasu poza szkolnymi murami. W związku z tym, że uczniowie żywo interesują się przyrodą – pojawił się pomysł, by odwiedzić gliwicką palmiarnię. W piątek, po śniadaniu w szkole, klasa 4a wybrała się spacerowym krokiem do Parku Chopina. W palmiarni czwartoklasiści mogli podziwiać rośliny i wybrane zwierzęta z przeróżnych zakątków świata - byli zauroczeni jaszczurkami, legwanami, rybami, papugami. Uczniowie w czasie całego wyjścia z ożywieniem dyskutowali o swoich zainteresowaniach i pasjach. Chwila relaksu na placu zabaw i długi spacer powrotny do szkoły również sprzyjały wielu rozmowom, a przede wszystkim wzajemnemu poznawaniu się z nowymi uczniami w klasie.

WhatsApp Image 2022-09-26 at 13.53.01

 

Unsere Ferien

We wtorek 13 września uczniowie klasy 3a ćwiczyli swoje niemieckie słownictwo związane z wakacjami.

Dzieci opowiadały o swoich wspomnieniach z wakacji, pokazywały pamiątki i tworzyły swój mały plakat wakacyjny. Każdy trzecioklasista wypowiadał się, a potem doklejał swoją indywidualną planszę do wspólnego klasowego plakatu. Wskutek działań uczniów na języku niemieckim powstał ogromny wakacyjny plakat zatytułowany: „UNSERE FERIEN”. Zaangażowanie i aktywność uczniów była ogromna.

WhatsApp Image 2022-09-26 at 14.35.05 3

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Barwny dzień

Uczniowie klas 0-3 SP z niecierpliwością oczekiwali na piątek 9 września, kiedy to zaplanowana była wycieczka do Funzeum.

Dla drugo i trzecioklasistów, było to już drugie w tym roku podejście do tej atrakcji, ponieważ w czerwcu – podczas pierwszego wyjazdu - wyłączono prąd w całym kompleksie Europy Centralnej i niestety nie udało się zwiedzić Funzeum. Teraz uczniowie mogli w pełni rozkoszować się atrakcjami, w tym niezwykłym obiekcie, który aktywuje wiele zmysłów. Ogromną radość w uczestnikach wycieczki wyzwoliły sale w różnych kolorach. Dzieci tworzyły tęczę, dowiedziały się, co to pryzmat, w jaki sposób powstają kolory, czy z czego robi się różne barwniki. Uczniów ucieszyło szczególnie zwieńczenie imprezy, które miało miejsce w przestronnej, niezwykłej sali zabaw, skąd ciężko było nakłonić ich do wyjścia. Podczas wyjazdu powstała niezliczone ilości nietuzinkowych zdjęć. To był wspaniały, pełen doznań i kolorów dzień.

WhatsApp Image 2022-09-26 at 13.41.24

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Pierwsza przygoda uczniów klas 0-1

W piątek 2 września w ramach miłego oswajania się ze szkolną, dla wielu dzieci nową, rzeczywistością, nasi najmłodsi uczniowie z klas 0-1 udali się na wycieczkę do sali zabaw Alegra w Gliwicach.

Wyjazd dostarczył dzieciom wiele radości! Uczniowie przeżyli niezwykłe przygody, korzystając z licznych atrakcji tego wspaniałego miejsca – konstrukcji zabawowej składającej się z trzech kondygnacji, torów przeszkód, zjeżdżalni, dużego basenu z kulkami, ścianki wspinaczkowej, huśtawek i tuneli. Dodatkową atrakcją była dla dzieci podróż miejskim autobusem – to dopiero było wyzwanie!

IMG 20220902 100702-COLLAGE

 

Witaj szkoło!

W czwartek 1 września od samego rana w naszych szkołach było gwarno i radośnie. Dzieci stęsknione za sobą po wakacyjnej przerwie, żywo dzieliły się swoimi wspomnieniami i przeżyciami z minionych dwóch miesięcy.

Rok szkolny uroczyście rozpoczęliśmy w czterech grupach. Najwcześniej do szkolnej auli zawitali nasi najmłodsi uczniowie z zerówki i klasy pierwszej. Szczególne emocje towarzyszyły pierwszoklasistom, którzy zostali pasowani - przez Panią Dyrektor - na uczniów SP ETE oraz złożyli ślubowanie. W kolejnej turze do szkoły przybyły z rodzicami dzieci z klas 2 i 3, natomiast o godzinie 10.00 - uczniowie klas 4-6 SP. W ostatniej grupie nowy rok szkoły przywitała młodzież z klas 7-8 oraz liceum. Na każdym nowym etapie edukacyjnym uczniowie otrzymali Biblie – Boże Słowo w formie dostosowanej do swojego wieku. Pani Dyrektor zaprezentowała tegoroczne hasło Szkół ETE Kocham Boga, więc buduję relacje w miłości i odpowiedzialności”, wskazując, że to właśnie obszar właściwych relacji będzie w tym roku objęty szczególną uwagą i pracą. Dziękując za wakacyjny czas odpoczynku powierzyliśmy w modlitwie rozpoczynający się rok szkolny Panu Bogu, prosząc o Jego prowadzenie i błogosławieństwo.

WhatsApp Image 2022-09-22 at 12.23.58

 


Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Ku pokrzepieniu serc

ku pokrzepieniu serc

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 

26.09.22 - Europejski Dzień Języków Obcych w SP ETE

27.09.22 - wybory do Samorządu Uczniowskiego 1-6 SP

7.10.22 - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP ETE

14.10.22 - akademia z okazji DEN, wyjście do kina klas 0-6 SP

 

 

 

  


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj15
Yesterday63
Week15
Miesiąc128
Wszystkie490277

Currently are 34 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły

ku pokrzepieniu serc

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM