Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Rok szkolny 2020/2021

Dzień otwarty w akademii Pana Kleksa

Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w SP ETE nietypowo. Szóstoklasisci wcielili się 

w postacie z lektury Jana Brzechwy i zaprosili do zabawy młodszych kolegów.

W zmaganiach drużynowych Pan Kleks i jego podopieczni wymagali od czwartoklasistów takich umiejętności, jak np. rozszyfrowywanie uciętych wypowiedzi szpaka Mateusza, przyszywanie guzików czy sprawnej obsługi kelnerskiej. Dzięki wyobrażni i talentom poetyckim uczniowie poradzili sobie na kleksografii i lekcji sztuki malarskiej, rysując portretet profesora Ambrożego... ale z zamkniętymi oczami!

Rywalizacja była wyrównana i zawody skończyły się remisem. To był dobry i pełen wrażeń dzień.

 

PHOTO-2020-10-14-20-46-44 2

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Mnożymy sukcesy!

2 października 2020 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 15 w Gliwicach odbył się Międzyszkolny Konkurs „Znam Tabliczkę Mnożenia” organizowany w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

W tym roku szkolnym konkurs dedykowany był uczniom klas siódmych. Nasza szkoła reprezentowana przez dwuosobową drużynę w składzie: Kamila Mieczkowska (7b) i Antonina Wysocka (7b) wywalczyła 3 miejsce! Uczennice podczas konkursu zmagały się z ciekawymi zadaniami matematycznymi z zakresu tabliczki mnożenia: zagadkami logicznymi, krzyżówkami, sudoku, rebusami itp. Ten wyjątkowy konkurs zachęca uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. 

Gratulujemy naszym uczennicom dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

image 6487327

 

 

Pierwszy numer gazetki szkolnej!

Już jest! 1 października ukazał się pierwszy, w tym roku szkolnym, numer czasopisma kółka dziennikarskiego SP ETE „Wspaniała Szóstka”.

Tematem premierowego wydania były zadziwiające fakty z okolic Gdańska. Od początku września zespół redakcyjny kółka dziennikarskiego spotykał się regularnie (co tydzień), pracując wytrwale, pod czujnym okiem pani Joanny Sorn – Gara – opiekuna kółka, nad artykułami do październikowego numeru. Uczniowie pracowali twórczo wymyślając artykuły, zbierając do nich materiały, prowadząc wywiady, redagując teksty, a potem przeprowadzając ich wspólną korektę.

Efekty pracy dzieci są wspaniałe – jesteśmy dumni z naszych redaktorów! Zapraszamy do lektury i już teraz nie możemy się doczekać kolejnego, listopadowego numeru!

jpggazetka-1jpg

jpggazetka-1jpg2

 

 

Uczymy się, tworzymy, rozwijamy!

Klasa 3a w pierwszym miesiącu nauki po dłuuugiej przerwie spowodowanej pandemią cieszy się swoją obecnością.

Po czasie zdalnej nauki trzecioklasiści z jeszcze większą radością wspólnie się uczą. Przebywając ze sobą na co dzień w klasie dzieci rozmawiają o swoich marzeniach, pasjach, ale i o swoich lękach. Uczą się tradycyjnie w ławkach, ale i na podłodze czy podwórku. Czytają, słuchają, dyskutują, tworzą, grają, tańczą, realizują projekty... ROZWIJAJĄ SIĘ!

20201004 234440-collage

 

Dzień Języków Obcych w SP ETE

24 września 2020 roku uczniowie Szkół ETE po raz kolejny świętowali Europejski Dzień Języków Obcych. Było kolorowo, ciekawie i wesoło!

W tegorocznej edycji tego wyjątkowego wydarzenia uczniowie klas 0-6 SP przygotowywali plakaty z flagami i symbolami wylosowanego kraju, ucząc się przy tym zwrotu „DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ” w języku tego państwa. Mogliśmy usłyszeć miłe powitania m.in. w języku fińskim, koreańskim, chorwackim, francuskim czy czeskim. Dobrze było widzieć naszych uczniów tak zaangażowanych! Dodatkowo uczniowie starszych klas wzięli udział w interaktywnym quizie „Kahoot”, dotyczącym wszystkich języków obcych. Jakim zasobem słów posługuje się dorosła osoba? Ile języków obcych jest używanych na terytorium Rosji? Wystarczy zapytać naszych uczniów. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła klasa 6a wygrywając voucher na DZIEŃ BEZ TESTÓW I ODPOWIEDZI.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, także i w tym roku, Dzień Języków Obcych w Szkołach ETE dostarczył wszystkim wiele wrażeń i radości. Był okazją do poszerzenia wiedzy, rozwijania umiejętności, a także czasem dobrej zabawy!

 

image 15

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Misja w Ameryce Południowej – spotkanie z ks. Pawłem Chudzikiem

17 września 2020 roku naszą szkołę odwiedził gość z ..... Peru!

Tą wyjątkową osobą był ks. Paweł Chudzik, który wychował się w okolicach Opola, a po skończeniu studiów zdecydował, że zostanie misjonarzem. Od lat pełni posługę misyjną w Peru, wracając od czasu do czasu na chwilę do Polski. Tym razem, z powodu korona wirusa, jego pobyt w ojczyźnie był nieco dłuższy i dzięki temu mógł odwiedzić naszą szkołę. Spotkanie było pełne nowych informacji, emocji i śmiechu, poznaliśmy nawet język muła! Poza ciekawostkami sednem spotkania było pytanie - czy każdy z nas może zostać misjonarzem i nieść Chrystusa innym? Oczywiście odpowiedzi były różne, ale wszyscy doszliśmy do wniosku, że zawsze i wszędzie możemy pokazywać, że jesteśmy dziećmi Boga i swoim przykładem pociągać innych do Niego i ogłaszać Jego Słowo! Ksiądz Paweł opowiadał o tym, jak na co dzień uczy innych o Panu Jezusie i z jakimi trudnościami się mierzy... Nie miał tu na myśli tylko wysokich gór albo 40-sto stopniowych upałów, ale prawdziwe problemy ludzi z Peru czy Argentyny. Opowiadał o tym, jak wygląda życie dzieci w tamtych stronach – że nie mają wygodnych łóżek, prądu, a do szkoły muszą iść na piechotę nawet 2-3 godziny.

Dziękujemy ks. Pawłowi za tę wyjątkową podróż, w jaką nas zabrał. Mogliśmy usłyszeć wiele ciekawych historii, zobaczyć niesamowite zdjęcia, ale najcenniejsze były dla nas głębokie refleksje, do których skłoniło spotkanie. Życzymy ks. Pawłowi Bożego błogosławieństwa w codziennej posłudze misyjnej w Peru i zapraszamy znowu!

img 5254

 

Słowo ma moc!

W czwartek 10 września uczniowie klas 0-3 spotkali się w świetlicy szkolnej, by na nowo odkrywać i przypominać sobie, że słowa, które wypowiadamy na co dzień mają ogromną moc!

Temat czwartkowego spotkania wpisał się w tegoroczne hasło Szkół ETE, które mówi o odpowiedzialności za siebie i świat wokół. A odpowiedzialność za słowa, które wychodzą z naszych ust, jest niezmiernie istotna w obliczu tego, co dzieje się wokół nas w codziennym życiu, w różnego typu mediach. Słowa, które wypowiadamy mogą podnosić na duchu, uszczęśliwiać kogoś, służyć pomocą, ale mogą też ranić, niszczyć, burzyć... Pochwała, nawet drobny komplement, zawsze poprawią humor i pocieszą w smutku. Krytyka, drwina i gniewny ton działają przygnębiająco. Pamiętajmy i cieszmy się tym, że możemy podarować innym Dobro w postaci słowa.

Na koniec spotkania każda z klas otrzymała zadanie, by stworzyć plakat:

  • klasy 0 i 1 – „Używam "kulturalnych słów" na co dzień: Dziękuję! Proszę! Przepraszam! Dzień dobry!”
  • klasa 2 – „Stop kłamstwu! Mówię tylko prawdę.”
  • klasa 3 – „Stop językowi nienawiści! Mówię innym tylko dobre rzeczy.”

Wszystkie grupy wspaniale wywiązały się ze swojego zadania - powstały przepiękne i mądre plakaty. Serdecznie dziękujemy naszym najmłodszym uczniom za promocję "dobrego języka"!

 img 5280

img 5299

 

 


Strona 1 z 2

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Ku pokrzepieniu serc

ku pokrzepieniu serc

Nadchodzące wydarzenia

Plany lekcji online od 26.10.2020

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj63
Yesterday220
Week283
Miesiąc4854
Wszystkie382190

Currently are 13 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM