Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Rok szkolny 2023/2024

Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika 3x3x3 na Czas 1  

Regulamin Szkolnego Konkursu Układania Kostki Rubika 3X3X3 na Czas

Celem konkursu jestrozwijanie zainteresowań uczniów, logicznego myślenia, zdolności zapamiętywania, sprawności intelektualnej i manualnej, poszerzanie percepcji uczniów oraz stworzenie dla uczniów rozrywki, która ma także rozwijać.

1. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski SP ETE w Gliwicach.

2. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas 1-8 SP ETE z umiejętnością układania kostki Rubika 3x3x3 w czasie nieprzekraczającym  3 min.

3. Konkurs rozegrany zostanie w czterech kategoriach wiekowych: klasy 1-2, klasy 3-4, klasy 5-6, klasy 7-8.

4. Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie dwóch ekspertów w tej dziedzinie.

5. Konkurs odbędzie się 24.04.2024r. w budynku SP ETE w Gliwicach.

6. Zgłoszenia przyjmowane będą do 22.04.2024r. u pani Jolanty Kunc.

7. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu kostki Rubika 3x3x3 w jak najkrótszym czasie. Zawodnik może obejrzeć kostkę przez 10 sekund przed rozpoczęciem próby jej ułożenia, następnie czeka, aż zostanie wezwany do startu. W trakcie układania mierzony jest czas. Po ułożeniu kostki, sędzia przedstawia wynik próby zawodnikowi. Uczestnik konkursu ma trzy próby, do klasyfikacji ogólnej wybrana zostanie ta z najkrótszym czasem. Sędzia zapisuje wszystkie wyniki w tabeli. Każdorazowo po zakończonej próbie zawodnik dostarcza kostkę sędziemu do ponownego pomieszania (stały układ startowy).

8. Zabronione jest rozkładanie kostki na fragmenty i przekręcanie jej rogów. Jeżeli zdarzy się uszkodzenie kostki podczas ułożenia, zawodnik może naprawić uszkodzenie i kontynuować ułożenie. Czas naprawy wliczany jest do czasu ułożenia kostki. Jeśli uczestnik konkursu zniszczy kostkę (trwałe uszkodzenie), musi ją odkupić w terminie do trzech tygodni.

9. Spośród zwycięzców z poszczególnych kategorii wiekowych osoba z najlepszym wynikiem zostaje mianowana „Mistrzem Szkoły w Układaniu Kostki Rubika 3x3x3 na Czas”

10. Każdy zawodnik w każdym momencie konkursu może zrezygnować z udziału, lecz jego decyzja jest nieodwracalna.

11. Dla zawodników, którzy zdobyli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dla Mistrza Szkoły przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomy (w przypadku Mistrza - certyfikat Mistrza Szkoły).

12. Tabele wyników są dostępne do wglądu dla uczestników konkursu.

13. Decyzję sędziów są ostateczne i nie podlegają dyskusji.

 

 

Niebieski dzień w SP ETE

4 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Nasi uczniowie w ramach solidarności z osobami w spektrum autyzmu przyszli do szkoły w niebieskich koszulach lub z niebieskim akcentem w swoim ubiorze. Dzieci wykonały również piękne plakaty, które umieściły na drzwiach swoich klas.

Podczas wspólnych spotkań w świetlicy szkolnej uczniowie zostali zapoznani ze zmieniającą się na przestrzeni lat symboliką autyzmu oraz z pojęciami: autyzmu, Zespołu Aspergera oraz spektrum autyzmu. W zrozumieniu zachowań i trudności osób w spektrum pomocny okazał się filmik fundacji Synapsis. Zorganizowała ona kilka lat temu akcję społeczną, aby zwrócić uwagę na problemy osób rozwijających się w spektrum autyzmu oraz na ich potrzeby. Podczas naszego niebieskiego dnia po raz kolejny przypominaliśmy sobie, że ludzie funkcjonujący w spektrum, tak jak wszyscy, potrzebują szacunku, zrozumienia, akceptacji oraz otwartości z naszej strony. Z tego powodu tak ważna jest świadomość w tym temacie, która pomaga nam zrozumieć zachowania osób w spektrum autyzmu i skutecznie nieść im pomoc.

Na zakończenie apelu w klasach 0-3 został odczytany wzruszający list mamy dziecka rozwijającego się w spektrum autyzmu, a klasy 4-6 otrzymały ten list do przeczytania na godzinach wychowawczych.

To był niesamowicie dobry i owocny czas. Jak wykazała ankieta, przeprowadzona wśród uczniów jeszcze przed czwartkowymi spotkaniami, temat okazał się bardzo potrzebny. Zwiększył świadomość oraz wzbudził  w uczniach ważne refleksje, którymi dzielili się jeszcze po apelu.

Zdjęcie WhatsApp 2024-04-16 o 10.11.45 94a94be4

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

„Spotkania z Kulturą”

3 kwietnia 2024 roku nasi najmłodsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do MDK, gdzie poznali stare tradycje związane z Wielkanocą i majem.

Tuż po powrocie ze świątecznej przerwy na dzieci z klas 0-1 SP ETE czekała niespodzianka – w środowy poranek, zamiast zasiadać w szkolnych ławkach, wyruszyły na spacer w stronę Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach. Na miejscu wzięły udział w zajęciach z cyklu „Spotkania z Kulturą” zatytułowanych "Majówka i moj". Uczniowie mogli nie tylko poznać stare tradycje związane z Wielkanocą, czy majem, ale również posłuchać i nauczyć się pieśni ludowych z różnych regionów Polski. To było niezwykle interesujące spotkanie! W drodze powrotnej z zajęć znalazł się również czas, by odwiedzić plac zabaw i pobawić się na świeżym powietrzu.

mdk0-1

 

Życzenia świąteczne WIELKANOC 2024

 

Wiosenne wyjście czwartoklasistów

Siódmego marca klasa 4a witała wiosnę z Kulturą prze duże „K”.

Najpierw wizyta w studyjnym kinie „Amok” na seansie poprzedzonym prelekcją dziennikarza radiowego p. Łukasz Tury. Oglądaliśmy pokaz „Kosmicznego chłopca” - filmu z pięknym przesłaniem. Bohater realizował niestrudzenie swoją pasję, był wytrwały mimo przeszkód, okazał się dużym wsparciem dla chorującej koleżanki.

Potem odwiedziliśmy Willę Caro, w której pod okiem pani przewodnik poznaliśmy ciekawą historię tego miejsca, jego mieszkańców, osadzenie w historii regionu. Pytań było wiele, a pani ze spokojem na nie wszystkie odpowiadała. Z pewnością do tego miejsca jeszcze powrócimy.

Nasze przyjemne wyjście zakończyliśmy ucztą dla podniebienia, zajadając przysmaki z równie charakterystycznego dla krajobrazu naszego miasta miejsca, mieszczącego się przy głównej ulicy Zwycięstwa - „Pączkarni”. To był miły akcent z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet.

wyjście klasy 4

 

   

Tafla – część trzecia

26 lutego uczniowie klas 4-6 SP ETE zakończyli sezon łyżwiarski ostatnim - tej zimy - wyjściem na lodowisko.

W tym roku szkolnym regularnie, co miesiąc, odwiedzaliśmy „Taflę”. W lutym po raz trzeci uczniowie mieli możliwość, by szlifować swoje łyżwiarskie umiejętności. W poniedziałkowy poranek byli na lodowisku prawie sami, co umożliwiło im zabawę w berka na lodzie. Uczniowie ganiali za sobą rozwijając coraz większe prędkości i wykonując eleganckie skręty. Naprawdę trudno już ich dogonić. Cieszymy się, że pomimo „kontrolowanych” upadków, nikt nie doznał kontuzji. Podczas tego wyjścia Panie przygotowały dla dzieci różne zadania na lodzie służące doskonaleniu umiejętności jazdy na łyżwach. Na uczniów czekały specjalnie rozstawione przeszkody, które pozwoliły ćwiczyć skręty i jazdę slalomem. Jak zwykle godzinne zajęcia upłynęły niezwykle szybko. Po porcji ruchu na lodzie dzieci powróciły do szkoły, by uczestniczyć w kolejnych lekcjach. Tym wyjściem zamknęliśmy sezon łyżwiarski i uznajemy go za niezwykle udany. Drodzy uczniowie, powoli zamieniamy łyżwy na rolki. Wiosna tuż, tuż!

IMG-20240305-WA0026

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 


Strona 1 z 6

Licznik odwiedzin

Dzisiaj279
Miesiąc2003
Wszystkie573945

Currently are 20 guests online

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2023/2024 

04.04.24r. - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Szkołach ETE

12.04.24r. godz. 17:00 - Koncert Wielkanocny

19.04.24r. - sklepik klasowy 5a

24.04.24r. - wyjście klas 2-3 na warsztaty do MDK w Gliwicach

24.04.24r. - Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika 3x3x3 na Czas

29-30.04.24r. oraz 2.05.24r. - dni wolne od zajęć dydaktycznych, zajęcia opiekuńcze w SP ETE

6.05.24r. - wycieczka klasy 3a do PZO w Gliwicach

7.05.24r. - spotkania z rodzicami w klasach 0-6 SP

14-17.05.24r. - wycieczka klas 4-6 do Łodzi

20.05.24r. - sklepik klasowy 3a

25.05.24r., godz. 10.00 - Rodzinny Piknik SP ETE

3.06.24r. - wycieczka klas 0-3 SP do Chlebowej Chaty w Górkach Małych

15.06.24r. - praktyczny egzamin na kartę rowerową

19.06.24r. - Konkurs Pięknego Czytania dla klas 1-3 SP

21.06.24r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkołach ETE

 

 

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM