Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Rok szkolny 2022/2023

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Drodzy Rodzice,

w poniedziałek 4 września 2023 r. odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, połączone (wzorem ubiegłego roku) z zebraniem rodziców.

Spotkania odbędą się w auli szkolnej w trzech turach:

Tego dnia - w godzinach od 7.00 do 16.00 - będzie funkcjonowała świetlica szkolna, zapewniając opiekę dla uczniów przed i po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Czwartego września nie ma obiadu, dlatego prosimy, by zaopatrzyć dzieci pozostające w świetlicy w większą ilość jedzenia i picia. Wychowawca klasy zaprowadzi na rozpoczęcie roku dzieci (ze swojej klasy) przebywające w świetlicy oraz przekaże pod opiekę wychowawcy świetlicy tych uczniów, którzy pozostaną w szkole po zakończonej uroczystości.                          

8.00 - 8.45 - klasy 0-1

9.00 - 9.45 - klasy 2-3

10.00 - 10.45 - klasy 4-6

We wtorek piątego września w klasach będą na uczniów czekały podręczniki przygotowane przez pracowników biblioteki.


Serdecznie zapraszamy!

sielsko-kopie-760x328

 

 

 

Wyniki egzaminu ósmoklasisty.

Gratulacje dla ósmoklasistów!

Drodzy Uczniowie serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników - wykraczających poza średnie naszego miasta, województwa i kraju. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

          język polski matematyka

          język angielski język niemiecki 

 

 

Wakacji nadszedł czas!

23 czerwca uroczyście zakończyliśmy w Szkołach ETE rok szkolny 2022/2023.

W piątkowy poranek jako pierwsi do szkolnej auli zawitali najstarsi uczniowie z klas 7-8 SP oraz LO. Nieco później – o godz. 9.00 – przybyły dzieci z klas 4-6, a o godzinie 10.00 w szkole pojawili się najmłodsi uczniowie z klas 0-3 SP. Podczas uroczystości dziękowaliśmy Panu Bogu za minione dziesięć miesięcy nauki i rozwijania naszych pasji. Prosiliśmy o błogosławieństwo na czas wakacji. Oczywiście, rozdaliśmy świadectwa oraz nagrody książkowe. Podziwialiśmy naszych "ukulelistów", a w czasie zakończenia w najmłodszych klasach odwiedziły nas nasze ulubione muppety. Przypomniały nam, że wakacje są odpoczynkiem od szkoły, ale nie od Pana Boga! Jesteśmy ogromnie wdzięczni za miniony rok szkolny, za każdy jego dzień, który tak wiele nas nauczył. Było wspaniale, a teraz będziemy wypoczywać i zbierać siły na kolejny rok!

zakończenie roku

 

Wspaniałe matematyczne osiągnięcia

Uczniowie naszych szkół od wielu lat biorą udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Tradycyjnie również w roku szkolnym 2022/2023 do konkursowych zmagań przystąpiła spora grupa dzieci.

33 uczniów z klas od 1 SP do 7 SP 16 marca 2023 roku zmierzyło się z niełatwymi logicznymi zadaniami w czterech kategoriach wiekowych. Jesteśmy dumni z wszystkich uczestników konkursu. Kilkoro z dzieci osiągnęło bardzo wysokie wyniki:

- Dominik Bajor z klasy 7a, uzyskał wynik BARDZO DOBRY (1 miejsce w powiecie w kategorii Kadet)

- Beniamin Minkina z klasy 1a, uzyskał wynik BARDZO DOBRY (4 miejsce w powiecie w kategorii Żaczek)

- Wiktoria Troszok z klasy 3a, uzyskała wynik BARDZO DOBRY (4 miejsce w powiecie w kategorii Maluch)

Ponadto 4 uczniów otrzymało w konkursie WYRÓŻNIENIA:

- Małgorzata Gajdzik z klasy 7a (w kategorii Kadet)

- Zofia Wyrozumska z klasy 7a (w kategorii Kadet)

- Hanna Zmysłowaska z klasy 5a (w kategorii Beniamin)

- Ignacy Woźniak z klasy 4a (w kategorii Maluch)

Serdecznie gratulujemy!

plakat2023

 

Nauka i zabawa na świeżym powietrzu

W ostatnim tygodniu nauki, gdy wszystkie podręczniki powoli powracały do biblioteki, a sił do intensywnej pracy było coraz mniej – uczniowie SP ETE chętnie korzystali ze świeżego powietrza i spędzali czas na dworze.

Wychowawcy i nauczyciele organizowali swoim podopiecznym lekcje piknikowe w otoczeniu szkoły lub podczas wycieczek do pobliskich parków. To był świetny czas, by podejmować różnorodne aktywności sportowe. Nie zabrakło spacerów, wspinania czy biegania. Uczniowie mogli spędzić czas na wspólnych rozmowach o swoich pasjach i zainteresowania, zagrać w ulubione gry planszowe – po prostu świetnie się integrować!

Zdjęcie WhatsApp 2023-07-07 o 13.51.32

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Mistrzowie czytania

W środę 21 czerwca uczniowie z klas 1-3 SP ETE wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania.

Z każdej klasy w finałowych zmaganiach uczestniczyło troje dzieci. Podczas konkursu panował radosny, niemal wakacyjny nastrój. Wszyscy uczniowie słuchali się nawzajem i każde wystąpienie nagradzali brawami. Dzieci losowały teksty w swojej kategorii wiekowej, a potem zasiadały do stolika i czytały. Uczniowie zaprezentowali się, czytając najpierw wiersz, a potem historię z Biblii dla dzieci. Osobną grupę stanowili uczniowie z Ukrainy, którzy przeczytali wiersz po polsku, a następnie tekst biblijny w języku ukraińskim. To była prawdziwa uczta dla uszu! Jury oceniające czytanie z różnych perspektyw wyłoniło mistrzów pięknego czytania z poszczególnych klas. Mistrzem wśród pierwszoklasistów został Dawid Żabiński, z klasy drugiej wygrał Jan Ponikiewski, a z trzeciej Wiktoria Troszok. Ukraińskim Mistrzem Pięknego Czytania został Glib Pitonov. Wszystkim ogromnie gratulujemy!

IMG-20230707-WA0059-COLLAGE

 

Pod palmami

We wtorek 20 czerwca klasa 2a udała się na wyprawę do gliwickiej Palmiarni.

Na miejscu czekał na uczniów przewodnik, który barwnie opowiadał o tajemnicach i ciekawostkach związanych z okazami flory z różnych zakątków naszego globu. Nie szczędził też dzieciom zagadek i łamigłówek, szczególnie tych związanych ze zwierzętami rezydującymi w Palmiarni. Po trasie edukacyjnej przyszedł czas na zakup pamiątek i spacer na gliwicki rynek. Tam drugoklasiści ochłodzili się przechodząc pod kurtyną wodną, a potem jedząc pyszne lody. Powrót z wycieczki też był ciekawy, gdyż skorzystaliśmy z transportu miejskiego. Okazuje się, że podróż autobusem dla wielu młodych ludzi jest sporą atrakcją! To był cudowny, pełen dobrych chwil, dzień. Trzeba zaznaczyć, że wycieczka miała miejsce, dzięki wygranej w Konkursie Rady Rodziców. Dziękujemy!

IMG-20230707-WA0017-COLLAGE

 


Strona 1 z 9

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2023/2024 

04.09 23 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

- 8.00 -  8.45 - klasy 0-1 

- 9:00 - 9.45 - klasy 2-3

- 10.00 - 10.45 klasy 4-6

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj162
Miesiąc162
Wszystkie544678

Currently are 8 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM