Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Rok szkolny 2020/2021
 
Czy wybrałeś już odpowiednią szkołę dla swojego dziecka?
 
Poznaj SZKOŁĘ WARTOŚCI I MOŻLIWOŚCI!

 

 

Budząca się Szkoła - to my!

 

 

Gratulacje dla ósmoklasistów!

Ten rok szkolny był ogromnym wyzwaniem dla wszystkich – uczniów, nauczycieli, rodziców. Konieczność nauki za pośrednictwem komputera nie przeszkodziła jednak naszym ósmoklasistom w osiągnięciu bardzo dobrych wyników na egzaminie (wykraczających poza średnie powiatu, województwa i kraju)!

- język polski 62%

- matematyka 51%

- język angielski 88%

Jesteśmy z Was bardzo dumni!

 
jp8ja8m8
 

Serdecznie gratulujemy uczniom wytrwałości w nauce i dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie w poszukiwanie efektywnych metod pracy w systemie online.

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca uczniowie SP ETE spotkali się w szkolnej auli, by odebrać świadectwa i nagrody, podziękować (pomimo trudów nauki zdalnej) za Boże prowadzenie i opiekę w minionych miesiącach.

Ze względu na pandemiczne obostrzenia uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się w trzech turach:

 • godz. 8.00 – klasy 0-1 SP
 • godz. 9.00 – klasy 2-3 SP
 • godz. 10.00 – klasy 4-6 SP

Był to czas podsumowań, wręczania świadectw, nagród, ale przede wszystkim czas podziękowań! W czasie uroczystości mogliśmy obejrzeć przedstawienie, którego przesłanie mówiło o wdzięczności. Pomimo tego, że - bez wątpienia - ten rok nie należał do najłatwiejszych, jesteśmy wdzięczni za Bożą ochronę dla naszych szkół, za ogromny wysiłek, jaki nasi uczniowie włożyli w naukę, za wspaniałe współdziałanie z rodzicami w procesie dydaktyczno-wychowawczym, za ogromne zaangażowanie nauczycieli (zarówno w czasie nauki zdalnej, jak i stacjonarnej) i wreszcie za to, że mogliśmy wrócić do szkoły i być ze sobą „twarzą w twarz”. Jak zwykle - w czasie uroczystości - mogliśmy liczyć na piękną oprawę muzyczną. Najmłodsi uczniowie należący do kółka muzycznego poruszyli nasze serca utworem „Nie z tej ziemi”, uczennice z klasy 6a zaśpiewały piosenkę „Wiara czyni cuda”, a z kolei uczennice starszej grupy kółka muzycznego pożegnały nas humorystycznym wykonaniem piosenki „Życzymy sobie i Wam”.

Dziękujemy za miniony rok szkolny. W czasie wakacji  życzymy wszystkim odpoczynku, wytchnienia od komputerów i jak największej ilości czasu spędzonego na łonie natury. Do zobaczenia we wrześniu!

 

WhatsApp Image 2021-07-06 at 23.01.09-COLLAGE 1

 

Pod powierzchnią

24 czerwca uczniowie klas 4-6 SP wybrali się na szczególną wycieczkę. Tego dnia przeżyli ciekawe chwile zarówno na ziemi, jak i pod jej powierzchnią.

W tym nietypowym roku szkolnym, w którym dzieci musiały spędzić tak wiele czasu „online”, od momentu powrotu do szkoły, staraliśmy się wykorzystać każdą chwilę, by odbudowywać relacje i cieszyć się swoją obecnością „na żywo”, nie tylko w szkolnych ławkach. Dlatego też ostatniego dnia przed rozdaniem świadectw uczniowie klas 4-6 wyjechali do pobliskiego Zabrza, by wziąć udział w zajęciach edukacyjnych w Kopalni Guido. Podzieleni na grupy wraz z nauczycielami i przewodnikami zeszli schodami 40 metrów pod ziemię, by odkrywać, jak dawniej pracowali górnicy i rozszyfrowywać związane z tym tematem zagadki. Dla wielu uczestników wyprawy szokująca była informacja, że ich rówieśnicy w XIX wieku pracowali w kopalniach, gdzie przecież jest ciemno, chłodno, niewygodnie... Dzieci doświadczyły mikroklimatu panującego pod ziemią. Po podziemnych przeżyciach przyszedł czas, by powrócić do gorącej rzeczywistości na ziemi i odkrywać ciekawostki w Parku Czterech Żywiołów. Piękna i upalna pogoda pozwoliła na doświadczenie nie tylko właściwości wody, ale także ognia.

To był czas kreatywnego nabywania wiedzy, czas zabawy i cieszenia się swoją obecnością. Uczniowie nieco zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach, powrócili do szkoły.

WhatsApp Image 2021-07-08 at 12.24.00 2-COLLAGE

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Bliżej pszczół

23 czerwca w naszej szkole pojawiły się pszczoły! Jednak nie przyleciały same, a zostały przywiezione w specjalnym, pokazowym ulu.

W ostatnią środę przed zakończeniem roku szkolnego SP ETE odwiedził lekarz weterynarii, pszczelarz z zamiłowania – Pan Tomasz Wysocki. Przeprowadził zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 0-3 oraz 4-6. Uczniowie mogli z bliska obserwować funkcjonowanie owadów, a więcej szczegółowych informacji o ich życiu otrzymały w postaci barwnych opowieści Pana Tomasza. Dzieci miały mnóstwo pytań, na które nasz gość starał się wyczerpująco odpowiedzieć.

To był bardzo radosny i pouczający czas, przyczynił się również do obalenia wielu mitów związanych z pszczołami. Dziękujemy za wspólne spotkanie.

WhatsApp Image 2021-07-09 at 10.35.07 1

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Dziękuję Tato!

23 czerwca uczniowie SP ETE nie zapomnieli o swoich tatusiach!

Podobnie jak z okazji Dnia Mamy, tak i teraz, już kilka dni wcześniej dzieci w klasach przygotowywały podarunki, laurki, wierszyki, nagrywały filmiki, by w środę być w pełni przygotowanym na świętowanie Dnia Ojca. Z pewnością niejednemu tatusiowi zakręciła się łza w oku, gdy mógł przeczytać piękne, dedykowane specjalnie dla niego, życzenia.

WhatsApp Image 2021-06-23 at 09.15.50

 

Kolejarski fach

W poniedziałek 21 czerwca uczniowie klas 0-3 SP pojechali na wycieczkę do Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach. Na miejscu na dzieci czekało wiele atrakcji.

Najpierw uczniowie wysłuchali opowieści o życiu w dawnych czasach, obejrzeli wnętrza i wyposażenie domów sprzed dziesiątek lat. Mogli również dowiedzieć się jak wyglądała kiedyś praca kolejarza i posłuchać ciekawych opowieści o starych pociągach i telefonach. Następnie uczestnicy wycieczki obejrzeli dawne lokomotywy i wagony kolejowe. Kolejnym punktem programu była – pełna przygód – przejażdżka kolejką wąskotorową, która dostarczyła dzieciom wiele radości. To jednak nie był jeszcze koniec atrakcji. Po przyjeździe uczniowie mogli zobaczyć drezyny, a następnie wziąć udział w specjalnych zawodach. Pomimo upału dzieci ochoczo przystąpiły do zmagań. Na koniec wycieczki na chętnych czekała możliwość odwiedzenia kuźni i przyjrzenia się pracy kowala.

Było tak ciekawie i tyle się działo, że te parę godzin spędzonych na miejscu minęło jak kilka chwil. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Po przyjeździe opiekunowie rozdali wszystkim uczestnikom wycieczki pamiątkowe gwizdki.

WhatsApp Image 2021-07-08 at 12.05.15 8

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Szkolna Liga Czytelników 2020/2021 - podsumowanie

W tym roku szkolnym uczniowie SP ETE brali udział w zmaganiach Szkolnej Ligi Czytelników. Wielu z nich udało się znaleźć czas, aby przeczytać sześć książek i wykonać karty pracy zawierające zadania dedykowane konkretnym tytułom. Dzieci z klas 0-1 SP w ramach SLC miały do wykonania pamiętnik ilustrujący przeczytane wraz z rodzicami książki.

Uczniowie klas 2-8 SP prześcigali się w czytaniu i wypełnianiu kart. Ostatecznie w rozgrywkach finałowych wzięło udział sześcioro z nich. W ostatnim tygodniu czerwca na szkolnych tabletach przystąpili do przejścia specjalnej utworzonej gry „online” w formie escaperooma, która zbudowana została na bazie dwóch książek – „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dhala oraz „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R.Tolkiena. Zadaniem uczestników było dotarcie do zadania finałowego.

Wyniki zmagań w klasach 2-8 SP:

 • w kategorii klas 2-4 SP Mistrzem Czytania SLC została Małgorzata Krzych z klasy 4a,
 • w kategorii klas 5-8 SP Mistrzem Czytania SLC została Barbara Chrapek z klasy 7b,
 • Wicemistrzami Czytania SLC zostały Anna Krajewska z klasy 6a oraz Zofia Wyrozumska z klasy 5a.

Pozostali uczestnicy otrzymali tytuł Aktywnego Czytelnika SLC.

Wśród najmłodszych uczniów pięknie ilustrowane albumy przygotowały dwie uczennice z klasy 1a,które otrzymały tytuły Aktywnych Czytelników SLC:

 • Julia Ponikiewska
 • Wiktoria Troszok.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznej edycji SLC, cieszymy się z każdej przeczytanej książki i mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym dzieci równie chętnie wezmą udział w zmaganiach Szkolnej Ligi Czytelników.

whatsapp image 2021-07-09 at 09.42.26 3-animation

 

 


Strona 1 z 12

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
Yesterday124
Week758
Miesiąc4400
Wszystkie435138

Currently are 17 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły

ku pokrzepieniu serc

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM