Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Rok szkolny 2015/2016

Półkolonie letnie 2016

W kolejnej już (piątej!) odsłonie naszych półkolonii, podczas dwóch tygodni lipca, przeżyliśmy radosny wspólny czas  z dziećmi.

Pierwszy tydzień pod hasłem: Głowa, ramiona, nogi, stopy należą do Jezusa! koncentrował naszą uwagę na tym, by docenić, jak wspaniale zostaliśmy stworzeni przez Pana Boga i okazywać Mu wdzięczność za to, czego na co dzień, być może, już nie dostrzegamy. Cieszyliśmy się wspólnie z dzieł naszych rąk, mówiliśmy o tym, jak cudownie można się posłużyć własnymi nogami, a jak wiele mogą one zniszczyć, zastanawialiśmy się, jak możemy wykorzystywać nasze oczy, uszy, czy nasz umysł do dobrych lub złych rzeczy.

W drugim tygodniu, którego hasło przewodnie brzmiało: Woda, ogień, ziemia, powietrze - żywioły w rękach Stwórcy mówiliśmy o tym, jak Pan Bóg posłużył się wymienionymi żywiołami, by wspomóc człowieka, by się jemu objawić, albo by go ukarać. Omawianie każdego "żywiołu" oparte było zawsze na dwóch historiach biblijnych. Staraliśmy się wyciągnąć z każdej historii życiową lekcję i ważną dla nas prawdę.

Każdego dnia wykonywaliśmy twórcze prace plastyczne (czasem nie tylko jedną), braliśmy udział w konkursach, śpiewaliśmy z ogromnym przytupem, dużo rozmawialiśmy, śmialiśmy się, spędzaliśmy czas na dworze, bawiliśmy się, czytaliśmy książki, oglądaliśmy bajki w naszym wakacyjnym kinie, graliśmy wszyscy w Fasolki (były one grą numer 1 na tych półkoloniach). W pierwszym tygodniu sadziliśmy kwiaty na terenie obok szkoły i potem o nie dbaliśmy. Każdy też, zupełnie mimo woli, uczył się "opieki" nad małym dzieckiem, bo był z nami paromiesięczny Benio, który razem z nami spędzał ten czas...

Najtrudniejszy, jak zwykle, był ostatni dzień każdego turnusu, gdy przychodziło się pożegnać... bo było nam naprawdę dobrze razem!

Zdjęcie:

 

 https://goo.gl/photos/LxE1TuNjsrVWH1HEA

 

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

24 czerwca 2016 r. nadszedł dzień podziękowań i pożegnań. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Alberta Schweitzera zakończyli rok szkolny 2015/2016.Uroczystości odbyły się w trzech turach w auli Szkół ETE.

Najpierw, o godz. 8.00, nasi najmłodsi z klasy 0 oraz klas I zaprezentowali swoje niesamowite talenty wokalne oraz taneczne, następnie dzieci z kółka teatralnego (pod opieką Pani Emilii Błach) opowiedziały - poprzez przedstawienie kukiełkowe - dobrą nowinę o zbawieniu.

O godz. 9.00 klasy II żegnały klasy III, prezentując bogaty program artystyczny. Po występach uczniów Pani Dyrektor Lidia Janik podziękowała dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom za pracę i zaangażowanie w czasie całego roku szkolnego. Nagrodziła także uczniów klas III - Jana Szaniewskiego oraz Pawła Dwornickiego za najwyższe wyniki w "Teście Trzecioklasisty". Rozdanie świadectw i pozostałych nagród odbyło się w klasach.

O godz. 10.00 uroczyste zakończenie roku szkolnego świętowały klasy IV - VI. W jego trakcie uczniowie klasy V żegnali absolwentów Szkoły Podstawowej, prezentując swój wyjątkowy talent aktorski i wokalny w czasie przygotowanego programu artystycznego. Pani Dyrektor Lidia Janik po raz kolejny podziękowała dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom za pracę i zaangażowanie w czasie całego roku szkolnego, a także rozdała nagrody dla uczniów klas szóstych, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem na zakończenie szkoły podstawowej. Wręczyła również - po raz pierwszy w historii SP ETE - statuetkę dla najlepszego ucznia w szkole oraz puchar przechodni dla klasy z najwyższą średnią ocen w SP ETE. Pierwszą z nagród otrzymała w tym roku Pola Filipkowska z klasy 4a, która uzyskała na koniec roku średnią 5,58. Natomiast wspomniany puchar wywalczyła klasa 4c, która osiągnęła wynik 4,99. Po uroczystości w auli Szkół ETE uczniowie udali się z wychowawcami do klas, gdzie otrzymali świadectwa i pozostałe nagrody.

 

 

Dzień Sportu 2016

23 czerwca, w przeddzień uroczystości zakończenia roku szkolnego panujące nastroje były już bardzo wakacyjne. Dlatego też tego ostatniego dnia postanowiliśmy opuścić szkolne ławki na rzecz wskrzeszenia w uczniach naszej szkoły ducha sportowej rywalizacji. Zorganizowaliśmy Dzień Sportu.

Dzieci z wszystkich klas wzięły udział w rozgrywkach odbywających się na terenie całej szkoły. Po krótkim spotkaniu organizacyjnym i wspólnej rozgrzewce zawodnicy przystąpili do konkurencji. Najmłodsi (uczniowie klas I-III) tradycyjnie już walczyli w wyścigach rzędów o puchary przechodnie dla najsprawniejszych klas: pierwszej, drugiej i trzeciej. Swoich sił w tej konkurencji mogła spróbować również zerówka. Starsi (uczniowie klas IV-VI) podzieleni na sześć drużyn brali udział w trzech konkurencjach: piłka nożna, zbijak i przeciąganie liny. Po podliczeniu punktów ogólnej klasyfikacji wyłoniliśmy dwie zwycięskie drużyny LKS Amator oraz Zezowate Misie. Dla zdobywców pierwszego miejsca przygotowaliśmy bony na niepytanie obowiązujące przez cały, wybrany przez ucznia, dzień w następnym roku szkolnym. Drugie miejsce zwalnia od pytania na czas jednej lekcji :).

Większość konkurencji odbywała się na świeżym powietrzu, a pogoda tego dnia wyjątkowo nam dopisała. Nie możemy się już doczekać następnego Dnia Sportu!

 

Wycieczka przyrodnicza dla klas IV-VI 2016

15 czerwca 2016 roku klasy IV-VI mogły uczestniczyć w wycieczce prowadzącej „Meandrami Odry”. O godzinie 8:00 uczniowie z opiekunami wyruszyli autokarem w stronę Chałupek, gdzie czekał na nich pan Andrzej Pająk. Dzień był piękny, wędrówkom przy Odrze towarzyszyła ciepła słoneczna pogoda. Przewodnik opowiadał między innymi o rdeście, który bujnie otaczał brzegi rzeki oraz o ptakach, które w tajemnych zakamarkach składają swoje jaja i wyczekują młodych. Po spacerze skrywanymi przez Odrę zakrętami i urwiskami wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek, gdzie mogli zjeść ciepłą zapiekankę lub pizzę. Na zakończenie wycieczki pan Andrzej zabrał wszystkich do mini zoo, ale niestety pozostały w nim jedynie: największy na świecie struś, długowłose kozy i konie.

 

 

Wyniki konkursu ,,Kangur Matematyczny" 2016

17 marca 2016 roku, o godzinie 9:00 rozpoczął się w naszej szkole Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny", który adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich - od klasy drugiej szkoły podstawowej po klasy maturalne w liceach i technikach. 

Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność. Główną ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

     W tym roku w naszej szkole w konkursie brało udział 75 uczniów. Startowali również uczniowie spoza kategorii, czyli z klasy I.

W kategorii "Beniamin" wyróżnienie otrzymała Marta Mieczkowska (w powiecie miejsce 7 a w okręgu katowickim miejsce 53).

W kategorii "Żaczek" najlepsze wyniki osiągnęli: Wiktor Rudek oraz Michał Staniszewski. 

W kategorii "Maluch" wynik bardzo dobry uzyskał Jan Szaniewski, uczeń klasy III (w powiecie miejsce 2 a w okręgu katowickim miejsce 3).

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali również: Jagoda Brzyska oraz Szymon Pieńkiewicz.

W klasach IV wynik bardzo dobry uzyskali: AleksandraIzydorczyk (w powiecie miejsce 2 a w okręgu katowickim miejsce 4), Jan Legierski (w powiecie miejsce 4 a w okręgu katowickim miejsce 8). Ponadto wyróżnienia otrzymali: Karol Kotuła, Jakub Król, Pola Filipkowska, Maksymilian Szeithauer, Paweł Szumski.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

 


Strona 1 z 17

Licznik odwiedzin

Dzisiaj98
Miesiąc2082
Wszystkie585383

Currently are 15 guests online

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2023/2024 

6.05.24r. - wycieczka klasy 3a do PZO w Gliwicach

7.05.24r. - spotkania z rodzicami w klasach 0-6 SP

14-17.05.24r. - wycieczka klas 4-6 do Łodzi

20.05.24r. - sklepik klasowy 3a

25.05.24r., godz. 10.00 - Rodzinny Piknik SP ETE

3.06.24r. - wycieczka klas 0-3 SP do Chlebowej Chaty w Górkach Małych

15.06.24r. - praktyczny egzamin na kartę rowerową

19.06.24r. - Konkurs Pięknego Czytania dla klas 1-3 SP

21.06.24r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkołach ETE

 

 

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM