Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Start

1-5 procent CMYK     REKRUTACJA     librus3 pobraneOstatnia tura warsztatowa

Za nami już ostatnia tura warsztatów chemicznych w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Tym razem klasy siódme i ósme zmierzyły się z metkami i niemetalami. Jak na te metale przystało było bardzo wybuchowo i kolorowo. Każdy wziął probówki w dłoń i eksperymentował. Nauka przez doświadczenie jak zawsze niezapomniane przeżycie.

 

Dzień dziecka

Dzień Dziecka obchodziliśmy w naszej szkole w wyjątkowy sposób. Jedna grupa uczniów wybrała się na wycieczkę rowerową do Czechowic, a druga grupa  pozostala w szkole na warsztatach z robotyki.

W ramach tych zajęć programowaliśmy roboty, korzystając ze szkolnych zestawów  Lego Mindstroms EV3 oraz szkolnych tabletów.  Używaliśmy i oprogramowywaliśmy  silniki i czujniki tak, aby robot zachowywał się w określony sposób. Wytężoną pracę przerwaliśmy na zasłużony odpoczynek w szkolnym ogrodzie, gdzie mogliśmy nabrać siły do dalszej pracy posilając się ciastem i ciasteczkami.  Finał naszych zmagań odbył się na sali gimastycznej gdzie ustawiliśmy tor przeszkód dla naszych robotów. Udało się! Wszystkie roboty pokonały ten tor dojeżdżając do mety (w różnym stylu) :)

lego

 

Więcej zdjęć <<TUTAJ>>

Zdjęcia z wycieczki rowerowej <<TUTAJ>>

Poprawiony: piątek, 02 czerwca 2023 21:17
 

Dzień Patrona Szkoły

26 maja br. uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz licealiści spotkali się dla upamiętnienia patrona naszych szkół Alberta Schweitzera.

Punktem wyjścia dla przypomnienia jego działalności  był krótki film i wiersz,  wskazujący na najważniejsze dokonania Alberta Schweitzera na rzecz ludzkości. 
( Autorem wiersza jest uczeń klasy 7 Dominik, a wiersz znajduje się na stronie szkół w zakładce poświęconej patronowi ).
W oparciu o wybrane zasady, którymi kierował się  Albert Schwietzer w swoim życiu, uczniowie  w zespołach klasowych odpowiedzieli na pytania, jak dzisiaj zachowałby się on wobec problemów światowych.
Na zakończenie wszyscy obecni spotkali się w ogrodzie szkolnym, gdzie odbyła się degustacja przygotowanego przez klasy poczęstunku i wspólne rozwiazywanie krzyżówek nawiązujących do pracy naszego patrona.
 

DPSZ

Więcej zdjęć <<TUTAJ>>

Poprawiony: środa, 31 maja 2023 14:42
 

Przerwa śródlekcyjna klasy 1 LO

 
Poprawiony: czwartek, 25 maja 2023 12:57
 


Strona 1 z 9

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Licznik odwiedzin

Dzisiaj14
Miesiąc468
Wszystkie524438

Currently are 11 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

logo proba 4

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation