Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Mini Karuzela ze Schweitzerem

VI edycja Mini-karuzeli ze Schweitzerem - zaproszenie do udzia

Szanowni Państwo,

Z przykrością zawiadamiamy, że ze względu na małą ilość zgłoszeń konkurs „Mini-karuzela ze Schweitzerem” zostaje odwołany.

Prosimy o potwierdzenie otrzymania maila.

Organizatorzy:

Sandra Schubert

Żaneta Sojka 

Hanna Witecy

SP ETE im. A. Schweitzera w Gliwiach

 

29 marca 2019 r. odbędzie się międzyszkolny konkurs "Mini-karuzela ze Schweitzerem".

Skierowany jest do uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. "Mini-Karuzela ze Schweitzerem" to konkurs, który:

  • rozwija zainteresowania uczniów,
  • daje  możliwość sprawdzenia szerokiej wiedzy interdyscyplinarnej i jej zastosowania w zadaniach projektowych,  
  • rozwija umiejętność samodzielnego myślenia, planowania i organizowania pracy własnej oraz współdziałania w grupie.

Zadania konkursowe sprawdzają wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, a także podstawową wiedzę o życiu i działalności A. Schweitzera (literatura dotycząca tej postaci dostępna jest na stronie szkoły)

Prosimy o przesłanie drogą mailową karty zgłoszenia w terminie do 18 marca 2019 r. na adres szkoły Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub bezpośrednio do koordynatorów konkursu:

W przypadku dużej ilości zgłoszeń odbędzie się półfinał. W takiej sytuacji opiekunowie ze zgłoszonych szkół na początku marca zostaną poinformowani telefonicznie lub drogą mailową o jego terminie.

Regulamin konkursu(pdf)

 

V edycja konkursu przed nami

22 marca 2018 r. odbędzie się  międzyszkolny Konkurs pt. "Mini-karuzela ze Schweitzerem".

Jest to konkurs interdyscyplinarny dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. "Mini-Karuzela ze Schweitzerem" jest konkursem, który rozwija zainteresowania uczniów, daje  możliwość sprawdzenia swojej wiedzy interdyscyplinarnej i jej zastosowania w zadaniach projektowych,  rozwija umiejętność samodzielnego myślenia, planowania i organizowania pracy własnej oraz współdziałania w grupie.

Zadania konkursowe sprawdzają wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, a także podstawową wiedzę o życiu i działalności A.Schweitzera (literatura dotycząca tej postaci jest dostępna na stronie szkoły www.szkolyete.pl).

Szkołę może reprezentować jedna trzyosobowa drużyna.

Prosimy o przesłanie karty zgłoszenia w terminie do końca lutego na adres mailowy Szkoły lub adresy mailowe koordynatorów.

Adres mailowy Szkoły:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Fax: (32) 331-52-33

Koordynatorzy konkursu: Żaneta Sojka, Sandra Schubert, Hanna Witecy

E-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W przypadku dużej ilości zgłoszeń  odbędzie się półfinał. W takiej sytuacji opiekunowie ze zgłoszonych szkół na początku  marca zostaną poinformowani telefonicznie lub drogą mailową o terminie półfinału.

Regulamin konkursu.

 

IV edycja konkursu - 2017

Dnia 17.03.2017r. odbył się w naszej szkole konkurs interdyscyplinarny – „ Mini-karuzela ze Schweitzerem”. Wzięli w nim udział uczniowie trzecich klas z różnych szkół w Gliwicach. Każda placówka delegowała trzech najlepszych przedstawicieli. Konkurs uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Lidia Janik. Uczniowie pracując w grupach mieli za zadanie rozwiązać zadania ma poszczególnych krzesełkach karuzeli. Zadania sprawdzały wiedzę i umiejętności: przyrodnicze, matematyczne, językowe - j. angielski, polonistyczne, kreatywne, muzyczne, plastyczne oraz Schweitzerowskie. Uczniowie świetnie sobie poradzili z poszczególnymi zadaniami. Rywalizacja była wyrównana. Każdy uczestnik został nagrodzony układaną logiczną i dyplomem przez doradcę metodycznego Panią Halinę Olbińską, która objęła patronatem konkurs. 

Pierwsze miejsce zajęła SP 9. GRATULUJEMY!!!

Z pewnością te dzień dostarczył wielu emocji i już z utęsknieniem czekamy na kolejną edycję Mini-karuzeli ze Schweitzerem. 

Poprawiony: piątek, 16 lutego 2018 14:04
 

III edycja konkursu przed nami

Zapraszamy Państwa do udziału w III edycji konkursu Mini Karuzela ze Schweitzerem. Prosimy również o zapoznanie się z regulaminem konkursu.      Regulamin konkursu (pdf)

11 A3 karuzela-SP 1

 

 

II edycja konkursu - 2015

4 marca 2015 roku kręciła się, kręciła "Mini Karuzela ze Schweitzerem".

Już po raz drugi w murach naszej szkoły gościliśmy uczniów z gliwickich szkół podstawowych. Przyszli, by zmierzyć się w interdyscyplinarnym konkursie, którego celem jest  m. in. nauka poprzez zabawę, sprawdzenie się w wielu różnych dziedzinach wiedzy, a także poznanie postaci i dorobku Alberta Schweitzera.

Tegoroczna edycja miała bardzo wyrównany poziom, zwycięskie drużyny dzieliły nieliczne punkty od tych, którym nie udało się zdobyć nagród. Po zaciętej rywalizacji w II edycji interdyscyplinarnego konkursu "Mini Karuzela ze Schweitzerem", główną nagrodę - przechodnią "Karuzelkę" - wygrała nasza drużyna ze Szkoły Podstawowej ETE w składzie: Maksymilian Szeithauer, Jakub Król i Maciej Puchlerski. Drugie miejsce zajęła drużyna z SP nr 17, a trzecie ex aequo z drugą drużyną reprezentującą SP ETE i SP nr 5. Nasi zwycięscy wykazali się pięknym gestem, przekazali puchar drużynie, która zajęła drugie miejsce. Wygrani cieszyli się z wielu atrakcyjnych nagród, nikt nie wyszedł z pustymi rękami, a wszyscy uczestnicy spędzili trzy godziny na dobrej zabawie.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.  Zapraszamy za rok.

 

 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 2

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Licznik odwiedzin

Dzisiaj28
Miesiąc1689
Wszystkie558006

Currently are 13 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM