Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Bajkowy dzień

 

13 listopada w SP ETE pojawiły się tajemnicze i ciekawe osobistości. Zamiast uczniów po szkolnych korytarzach wędrowali detektywi, Galowie, a nawet skrzaty i skarpetki!

 

Skąd takie wyjątkowe postacie w naszej szkole? Już śpieszymy z odpowiedzią – świętowaliśmy z okazji Dnia Postaci z Bajek. Tym razem organizatorzy postanowili, by opowieści i bohaterowie pochodzili z książek i komiksów. Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0 przenieśli się w świat “Skrzatów spod Michałkowego łóżka”, pierwszoklasiści przebrali się za wyjątkowe skarpetki z książki o “Niezwykłych przygodach dziesięciu skarpetek”. W klasie drugiej zagościło tego dnia kilku detektywów, a nawet katus, ponieważ uczniowie prezentowali postacie z opowieści o przygodach „Detektywa Pozytywki”. W klasie trzeciej powstały zagrody, w których zamieszkali wszyscy bohaterowie lektury “Dzieci z Bullerbyn”. W starszych klasach królowały komiksy. Czwartoklasiści przebrali się za postacie z komiksów opowiadających o przygodach „Kajko i Kokosza”, a klasa 6 – za bohaterów “Tytusa, Romka i A’Tomka”. Niesamowitą wioskę Galów stworzyli natomiast uczniowie klasy piątej, ponieważ ich zadaniem było przedstawienie przygód „Asterixa i Obelixa”. Na wspólnych spotkaniach (w dwóch grupach wiekowych) uczniowie prezentowali swoje przebrania. W klasach 4-6 poznawali bliżej autorów komiksów, a w młodszej grupie klas 0-3 – rozwiązywali zagadki związane z bajkami. Drzwi wszystkich klas przystrojone zostały w tytuły oraz bohaterów książek i komiksów. Tego dnia w szkole było bardzo kolorowo! Ogromnie dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie w to wydarzenie. Dzieci miały niesamowite przebrania i wspaniałą zabawę! Mamy nadzieję, że czytanie książek pozostanie nieprzerwaną pasją naszych uczniów. 

 

IMG 7307

 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj17
Miesiąc3036
Wszystkie568009

Currently are 26 guests online

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2023/2024 

23.10.23r. - wystartowała Wielkia Liga Czytelników

26.02.24r. - wyjście na łyżwy dla klas 4-6 SP

02.03.24r. - Dzień Otwarty Szkół ETE

14.03.24r. - Konkurs matematyczny Puchacz Piotr

21.03.24r. - Kangur Matematyczny 2024

 

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM