Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Piknik Rodzinny 2017

W sobotę 27 maja 2017 roku odbył się w ogrodzie i na terenie Szkół ETE coroczny Rodzinny Piknik Szkoły Podstawowej ETE. Pogoda dopisała, "dopisali" też uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Program w tym roku był bardzo różnorodny i napięty. Na początku posłuchaliśmy trzech piosenek - finalistów „Konkursu Piosenki Angielskiej”, potem rozdane zostały nagrody w organizowanym przez szóstą klasę „Konkursie Lego”.

Kolejną częścią programu były występy artystyczne niemal wszystkich zespołów klasowych naszej Szkoły Podstawowej. Zaprezentowane zostały: wiersze, piosenki, tańce, listy pisane przez dzieci do rodziców, a nawet przestawienie. Chcieliśmy pokazać, jak ważna jest rodzina, jak istotne jest spędzanie z dzieckiem czasu i że nie zastąpią tego żadne inne substytuty. Był to dobry czas - wzruszeń, ale i śmiechu. Na koniec części "artystycznej" dziękowaliśmy w modlitwie za rodzinę - rodziców i dzieci, powierzaliśmy ją Bogu i prosiliśmy o błogosławieństwo.

Potem nadszedł moment, na który wszyscy czekaliśmy - można było nabyć losy w loterii fantowej, które rozeszły się jak świeże bułeczki. Inni ruszyli od razu do sali gimnastycznej, by wziąć udział w zmaganiach sportowych dla dzieci z rodzicami. Niektórzy pobiegli z kolei do stanowisk, przy których można było fantazyjnie umalować twarz, pogłówkować przy grach logicznych, pobawić się chustą, potańczyć czy też stworzyć piękne korale, bransoletki itp. Możliwości było wiele - istotne było, by dobrze się bawić i cieszyć swoją obecnością nawzajem.

Po występach dzieci - przynoszących doznania dla ducha, można było również delektować się pysznym „co nieco”. Dzięki zaangażowaniu Rodziców na Pikniku nie brakowało różnych (ciepłych i zimnych) napojów i pyszności (grill, sałatki, słodkości itp.). Ogromnie Wam, Rodzice, za Waszą pracę dziękujemy!

Cały dochód z pikniku przeznaczony zostanie na plac zabaw.

Był to czas, w którym nikt nigdzie się nie spieszył, w którym byliśmy razem, w którym świętowaliśmy to, że Pan Bóg dał nam bardzo cenny dar - RODZINĘ!

Piknik 2017 zdj

więcej zdjęć znajdziesz tutaj >>>

 

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Ku pokrzepieniu serc

ku pokrzepieniu serc

Nadchodzące wydarzenia

Plany klas od dnia 1 września 2020 roku

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj7
Yesterday185
Week496
Miesiąc7
Wszystkie377343

Currently are 11 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM