Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wycieczka do Zakopanego

Trzydniową wycieczkę SP ETE 18.04.2016r. rozpoczął wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie wszyscy uczniowie korzystali z kąpieli w termach. Najodważniejsi zjechali z trzech zjeżdżalni i spróbowali kąpieli w Baniorze Basisty (basenie wewnętrznym kształtem przypominającym kontrabas), miłośnicy muzyki mogli słuchać jej pod wodą w jednym z basenów zewnętrznych, a spragnieni relaksu i wypoczynku ogrzewali się w najcieplejszym z basenów – Niebieskiej Dolinie – na leżankach z hydromasażem. Po trzech godzina zabawy w wodzie, odprężeni uczestnicy wycieczki ruszyli w dalszą podróż, której celem była Willa Basieńka w Zakopanem. Kiedy na miejscu wszyscy nacieszyli się swoimi pokojami, z których każdy miał inny, niepowtarzalny styl, w jadalni czekały już ciepły posiłek i słodki deser. Wieczór spędzony na zabawach i grach zakończyła modlitwa dla chętnych, na której dziękowaliśmy za tak udany dzień.

Drugi dzień wycieczki przywitał nas pogodnie – czyste niebo i ciepłe słońce zgromadziło o siódmej wielu chętnych do porannego biegania. Jednak to nie wszystkie sportowe atrakcje tego dnia: pani Ludwika i pan Andrzej – nasi przewodnicy po Tatrach – pomogli nam odkrywać tajemnice szlaku na Halę Ornak, a wędrówkę Doliną Kościeliska uwieńczył widok osłonecznionych szczytów, między innymi góry Ornak. Popołudnie spędziliśmy na Krupówkach, natomiast wieczorem entuzjaści gry w piłkę mogli rozegrać mecz. Na koniec dnia chętni wzięli udział w eliminacjach do międzyszkolnego konkursu poświęconego "Dziennikowi cwaniaczka" Jeffa Kinneya. Wyniki wkrótce... 

Dzień drugi  kliknij, by zobaczyć krótki film

  

Trzeciego dnia tuż po śniadaniu, mimo ponurej aury i opadów śniegu, postanowiliśmy zmierzyć się z Gubałówką. Droga przez to niepozorne wzniesienie okazała się być pełna przeszkód, takich jak błotniste ścieżki i śniegowe pagórki. Na szczycie schroniliśmy się w ciepłej karczmie i po chwili odpoczynku najwytrwalsi zdecydowali się skorzystać z atrakcji parku linowego. Nasi uczniowie pokonywali swój strach, przemierzając wymagające trasy na mrożących krew w żyłach wysokościach  oczywiście w bezpiecznych uprzężach. Marzyliśmy o komfortowym zjeździe kolejką linową, jednak ze względu na przerwę techniczną w pracy wyciągu musieliśmy zebrać w sobie siły i ostrożnie zejść z powrotem śliskim zboczem. Szybki spacer przez Krupówki doprowadził nas do autokaru, którego ciepło i wygoda były dla nas miłym ukojeniem po trudach pieszej wędrówki. Klasy 4a i 6a wysiadły w pobliżu willi "Basieńka", a reszta wycieczki – zmęczona i zadowolona – udała się w podróż powrotną do Gliwic.

Dzień trzeci  kliknij, by zobaczyć krótki film

W czwartek znów wyszło słońce, które posyłając do nas ciepłe promienie z bezchmurnego nieba zapraszało do kolejnej wędrówki. Pani Ludwika zaprowadziła nas na szczyt góry Nosal, skąd podziwialiśmy piękną panoramę Tatr oraz Zakopane. Ostatni wieczór w willi "Basieńka" spędziliśmy wspólnie grając w (nie-elektroniczne) gry.

Dzień czwarty - kliknij, by zobaczyć krótki film

W finalną noc pospaliśmy trochę dłużej, by pełni sił wrócić do naszych rodzin i codziennych obowiązków. Przepełnione wspomnieniami walizki nie chciały się domknąć, a bałagan w pokoju, nad którym niektórzy ciężko pracowali przez ostatnie 5 dni, niestety nie posprzątał się sam. Po śniadaniu udaliśmy się na pożegnalny spacer po Zakopanem, aż w końcu syci wrażeń wsiedliśmy do autokaru i nasz miły pan Andrzej bezpiecznie zawiózł nas do Gliwic. Już w poniedziałek znów spotkamy się w szkole!

Dzień piąty – kliknij, by zobaczyć krótki film

  

 

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Ku pokrzepieniu serc

ku pokrzepieniu serc

Nadchodzące wydarzenia

Plany klas od dnia 1 września 2020 roku

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj70
Yesterday191
Week1350
Miesiąc4358
Wszystkie381694

Currently are 22 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM