Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Misja w Ameryce Południowej – spotkanie z ks. Pawłem Chudzikiem

17 września 2020 roku naszą szkołę odwiedził gość z ..... Peru!

Tą wyjątkową osobą był ks. Paweł Chudzik, który wychował się w okolicach Opola, a po skończeniu studiów zdecydował, że zostanie misjonarzem. Od lat pełni posługę misyjną w Peru, wracając od czasu do czasu na chwilę do Polski. Tym razem, z powodu korona wirusa, jego pobyt w ojczyźnie był nieco dłuższy i dzięki temu mógł odwiedzić naszą szkołę. Spotkanie było pełne nowych informacji, emocji i śmiechu, poznaliśmy nawet język muła! Poza ciekawostkami sednem spotkania było pytanie - czy każdy z nas może zostać misjonarzem i nieść Chrystusa innym? Oczywiście odpowiedzi były różne, ale wszyscy doszliśmy do wniosku, że zawsze i wszędzie możemy pokazywać, że jesteśmy dziećmi Boga i swoim przykładem pociągać innych do Niego i ogłaszać Jego Słowo! Ksiądz Paweł opowiadał o tym, jak na co dzień uczy innych o Panu Jezusie i z jakimi trudnościami się mierzy... Nie miał tu na myśli tylko wysokich gór albo 40-sto stopniowych upałów, ale prawdziwe problemy ludzi z Peru czy Argentyny. Opowiadał o tym, jak wygląda życie dzieci w tamtych stronach – że nie mają wygodnych łóżek, prądu, a do szkoły muszą iść na piechotę nawet 2-3 godziny.

Dziękujemy ks. Pawłowi za tę wyjątkową podróż, w jaką nas zabrał. Mogliśmy usłyszeć wiele ciekawych historii, zobaczyć niesamowite zdjęcia, ale najcenniejsze były dla nas głębokie refleksje, do których skłoniło spotkanie. Życzymy ks. Pawłowi Bożego błogosławieństwa w codziennej posłudze misyjnej w Peru i zapraszamy znowu!

img 5254

 

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Ku pokrzepieniu serc

ku pokrzepieniu serc

Nadchodzące wydarzenia

Plany klas od dnia 1 września 2020 roku

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj88
Yesterday191
Week1368
Miesiąc4376
Wszystkie381712

Currently are 17 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM