Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 – „Jestem mądry, bo kocham i jestem odpowiedzialny za siebie i świat wokół mnie”

1 września 2020 roku uczniowie SP ETE spotkali się w szkolnej auli, by z radością przywitać rozpoczynający się rok szkolny 2020/2021.

Jako pierwsi w szkolnej auli spotkali się czwartoklasiści, dla których w tym roku rozpoczął się nowy etap nauki. Każdy z uczniów otrzymał ekumeniczny przekład Nowego Testamentu, by poza szkolnymi podręcznikami być zaopatrzonym w ten najważniejszy dla naszego życia przewodnik. O godzinie 9.00 do auli przybyli najmłodsi uczniowie. Część z nich znała już szkołę z czasów zerówki, a dla pozostałych dzieci szkolna aula była zupełnie nowym miejscem. Bez wątpienia jednak dla wszystkich rozpoczęcie nauki w klasie 1 i klasie „0” było wielkim wydarzeniem. Dzieci poznały swoich wychowawców, otrzymały piękne Biblie dostosowane do swojego wieku, a uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem z rogami obfitości (tytami). W kolejnych turach spotykali się uczniowie klasy drugiej, trzeciej, piątej i szóstej. Podczas każdego ze spotkań powierzaliśmy w modlitwie Panu Bogu rozpoczynający się rok szkolny, prosząc o Jego błogosławieństwo dla całej społeczności Szkół ETE. Pani Dyrektor Magdalena Wysocka przedstawiła zebranym tegoroczne hasło Szkół ETE „Jestem mądry, bo kocham i jestem odpowiedzialny za siebie i świat wokół mnie”. W tym roku wyjątkowo rozpoczęcie roku było równocześnie czasem spotkań z rodzicami, którzy towarzyszyli dzieciom. Wszyscy zostali zapoznani z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie SP ETE w czasie pandemii koronawirusa, udało się również wypełnić wszystkie potrzebne dokumenty.

Podczas spotkań uczniowie bardzo wyraźnie wskazywali, że ogromnie cieszą się z możliwości powrotu do nauki w formie stacjonarnej. Przez pandemię okazało się, że to, co od zawsze wydawało się oczywiste, normalne – możliwość wspólnej nauki z rówieśnikami, wspólnej rozmowy i zabawy w szkolnych murach – jest niesamowicie cenne.

witaj-szkoło-640x390

 

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Ku pokrzepieniu serc

ku pokrzepieniu serc

Licznik odwiedzin

Dzisiaj103
Yesterday152
Week1002
Miesiąc5225
Wszystkie388404

Currently are 9 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM