Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 – „Jestem mądry, bo kocham i jestem odpowiedzialny za siebie i świat wokół mnie”

1 września 2020 roku uczniowie SP ETE spotkali się w szkolnej auli, by z radością przywitać rozpoczynający się rok szkolny 2020/2021.

Jako pierwsi w szkolnej auli spotkali się czwartoklasiści, dla których w tym roku rozpoczął się nowy etap nauki. Każdy z uczniów otrzymał ekumeniczny przekład Nowego Testamentu, by poza szkolnymi podręcznikami być zaopatrzonym w ten najważniejszy dla naszego życia przewodnik. O godzinie 9.00 do auli przybyli najmłodsi uczniowie. Część z nich znała już szkołę z czasów zerówki, a dla pozostałych dzieci szkolna aula była zupełnie nowym miejscem. Bez wątpienia jednak dla wszystkich rozpoczęcie nauki w klasie 1 i klasie „0” było wielkim wydarzeniem. Dzieci poznały swoich wychowawców, otrzymały piękne Biblie dostosowane do swojego wieku, a uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem z rogami obfitości (tytami). W kolejnych turach spotykali się uczniowie klasy drugiej, trzeciej, piątej i szóstej. Podczas każdego ze spotkań powierzaliśmy w modlitwie Panu Bogu rozpoczynający się rok szkolny, prosząc o Jego błogosławieństwo dla całej społeczności Szkół ETE. Pani Dyrektor Magdalena Wysocka przedstawiła zebranym tegoroczne hasło Szkół ETE „Jestem mądry, bo kocham i jestem odpowiedzialny za siebie i świat wokół mnie”. W tym roku wyjątkowo rozpoczęcie roku było równocześnie czasem spotkań z rodzicami, którzy towarzyszyli dzieciom. Wszyscy zostali zapoznani z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie SP ETE w czasie pandemii koronawirusa, udało się również wypełnić wszystkie potrzebne dokumenty.

Podczas spotkań uczniowie bardzo wyraźnie wskazywali, że ogromnie cieszą się z możliwości powrotu do nauki w formie stacjonarnej. Przez pandemię okazało się, że to, co od zawsze wydawało się oczywiste, normalne – możliwość wspólnej nauki z rówieśnikami, wspólnej rozmowy i zabawy w szkolnych murach – jest niesamowicie cenne.

witaj-szkoło-640x390

 

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Ku pokrzepieniu serc

ku pokrzepieniu serc

Nadchodzące wydarzenia

Plany klas od dnia 1 września 2020 roku

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj84
Yesterday178
Week1410
Miesiąc3846
Wszystkie375704

Currently are 13 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM