Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Projekty Koło historyczno-geograficzne
Koło historyczno-geograficzne

Słowiańskie spotkanie.

Email Drukuj PDF

W tym roku tematem przewodnim kółka h-g bedą SŁOWIANIE. Ich obyczaje, wierzenia, historia słowem kulturasłowiańska.

Zaczeliśmy od wybrania sobie imion słowiańskich i tak zamiast  np. Zuzi, Michała czy Julki mamy Żyrborkę, Śtrogobora i Nieradkę.

Pierwsze zajęcia okazały się nie lada wyzwaniem. Przygotowanie potraw słowiańskich nie było łatwe, szczególnie jeżeli zamiast pieca na podpomyki dysponuje się patelnią i palnikiem :), ale jajecznica była przednia.

kółko

jajecznicaOczywiście przyswoiliśmy także wiedzę o obyczajach słowiańskich, uwarunkowaniach historycznych i geograficznych rozmieszczenia plemion słowiańskich.

Teraz przygotowujemy się do nocy w szkole oczywiście z 21 na 22 marca. Będzie się działo.

 

Poprawiony: piątek, 08 marca 2019 11:29
 

Wycieczka urodzinowa do Karpacza

Email Drukuj PDF

Niebanalny wiek pięciu lat zobowiązuje do zrobienia niebanalnej wycieczki z tej okazji. Tym razem pojechaliśmy przez Wrocław do Karpacza. We Wrocławiu światnie bawiliśmy się w ZOO, ale jeszcze większą atrakcją był 3 km marsz( jak to my, chodzić lubimy - po co wydawać kase na tramwaje ;) ) zwieńczony wizytą w Parku trampolin. Oj poskakane, poskakane. Zmęczeni dotarliśmy do Karpacza - jazda autobusem "niezapomniana". Drugi dzień spędzony w Karpaczu - grupa "hardkorowców" poszła w góry na bagatela prawie 10 godzinny "spacerek" zorganizowany przez pana Tymona, a "lajtowcy" doczłapali do świątyni Wang i pospacerowali po okolicznych górkach. W  trzecim dniu , przed wyjazdem z Karpacza, w ramach wydawania reszty kasy urodzinowej na Kolorową - duże dzieci tez lubią zjeżdżać na sankach :). W powrotnym pociągu było gwarno i wesoło, a współpasażerowie mieli okazję posłuchać piosenek któe ćwiczyliśmy codziennie przy ognisku. Zdecydowanie to była najlepsza 

z wycieczek. :)  20180523 100340wodospad

Poprawiony: piątek, 08 marca 2019 10:24
 

MAMY 5 LAT!!!

Email Drukuj PDF

30550836 1854978157880355 1070283508 ourodzinki 1W tym roku szkolnym nasze KGH ma 5 urodziny. I z tej okazji postanowiliśmy poświętować.  Obchody urodzin zaplanowaliśmy na 13 kwietnia (to oczywiście był piątek). Aby sie do nich należycie przygotować postanowiliśmy spędzić noc z czwartku na piątek w szkole. Była to niezwyczajna noc, w czasie której, nasz zwyczajny, szkolny kotyrarz przemienił sie w prawdziwy westernowy Saloon. Bowiem tematem przewodnim tej nocy był WESTERN. Oglądaliśmy kultowe westerny, rozwiązywaliśmy prawdziwe westmańskie zagadki i pletliśmy indiańskie łapacze snów, jak zwykle świetnie się bawiliśmy, nie śpiąc całą noc (oczywiście tylko niektórzy byli na tyle wytrzymali i oni w nagrodę jedli watę cukrową o 6 rano!!! ).

A w piątek zaczeło się...aby wejść do Saloonu (czyli w praktyce do szkoły), każdy uczeń i nauczyciel musiał wykonać zadanie na miarę swoich możliwości. Nie było łatwo, bowiem otoczenie kilku kowboi i wodza Kroczącego z Dumą, niejednego zdeprymowało. Cały dzień bawiliśmy się światnie na przerwach, i nie tylko, przyjmując hołdy i wzbudzając troszkę zazdzrości (kto by sie nie chciał pobawić w indian i kowboi??).

To był fajny czas...popatrzcie sami:

https://photos.app.goo.gl/tMqzfgAZEAqubynj6

Poprawiony: piątek, 04 maja 2018 12:41
 

Wycieczka do Nysy- Otmuchowa 30-31 maj 2017

Email Drukuj PDF

W tym roku wycieczka będąca podsumowaniem pracy kółka została zaplanowana do Otmuchowa, bo ... tam jest ładne jezioro (które obeszliśmy prawie wokoło w pełnym słońcu przy temperaturze ok. 30 stopni ;) )  i Nysy, bo ... są fajne Forty ( faktycznie, fajne i klimatyczne, ale żeby je zwiedzić też trzeba było się nachodzić). Jakto My mamy w zwyczaju miejsce noclegu też było klimatyczne - ośrodek w klimacie lat 80-tych, ale za to ognisko można było zrobić w pełnej krasie. Gwóźdź programu czyli pływanie kajakami po jeziorze Otmuchowskim też dostarczył wiele rozrywki i atrakcji w postaci krążącej po okolicy burzy. Członkowie kółka jak zwykle staneli na wysokości zadania i przygotowane przez nich opowieści i opisy zwiedzanych miejsc były świetne. Na konie po długiej i pełnej oczekiwań na dworcach podróży szczęśliwie dotarliśmy do domu.Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej wycieczki.

https://photos.google.com/share/AF1QipMp4k9ied5iW0J0XMqMECqUVQezCouFzjE1BSRqGXN7KKiM6KfMEtLapO-rXfC1ow?key=UHNyNV9zYVMzbXl2bE9lUWNRRjgwUzNaVGR1MHNR

 

Noc filmowa kółka g-h

Email Drukuj PDF

Listopadowe wieczory i noce, to doskonały czas by rozpędzić mrok, pokonać chandrę i spędzić czas w gronie przyjaciół.

Dlatego kółko geograficzno - historyczne postanowiło spędzić noc w szkole, by wspólnie pooglądać filmy, pobyć w swoim gronie, zjeść pyszną pizze i wspólne śniadanie. I ...pełni sił pójść na lekcje.

W zamyśle opiekunek kółka ta noc miała byćnocą poświąeconą na poważne dyskusje o ważnych filmach i ...tak się zaczeło. Od obejrzenia domkumentalnego filmu o Polskiej wyprawie na K-2, od rozmowy o Krzysztofie Wielickim i testu z geografi!!! Który wygrał tym razem nie Michał Plonka, tylko Mateusz Płonka:)))). Zanim posileni pizzą przeszliśmy do tematów historycznych i obejrzeliśmy Gladiatora, nasi drodzy kółkowicze postanowili spontanicznie przećwiczyć "piramidy z ciał" wykonywane na wf-ie. W końcu zajęcia fizyczne, to nieoderwalna część naszych wyjazdów. :) Emocje wzbudzone przez Rusella Crowea postanowiliśmy rozładować bawiąc się w chowanego po całej szkole!

Wkońcu uspione śpiewami przy gitarze opiekunki zasneły(albo nietkórym tak się tylko wydawało) a młodzież rozmawiałą, rozmawiała, rozmawiała. I o to chodziło!!!!

https://photos.app.goo.gl/4V9BKYPgWH9NauX93

Poprawiony: piątek, 04 maja 2018 11:45
 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 2

Zasady naboru do LO

LO2019 NABÓR DO LICEUM OSTATNI

Licznik odwiedzin

Dzisiaj61
Yesterday189
Week1425
Miesiąc2849
Wszystkie397386

Currently are 17 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation