Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Projekty Wymiana z Wartburg College Dordrecht, Holandia
Wymiana / Holandia

W krainie wody i wiatraków. Byliśmy w Holandii.

Email Drukuj PDF

Uczniowie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego zamknęli kolejny projekt wymiany młodzieży z Wartburg College w Dordrecht. Pięć dni spędzili w rodzinach swoich holenderskich koleżanek i kolegów. Uczestniczyli w lekcjach, jeździli na rowerach razem z nimi, zwiedzali piękne i stare miasto Dordrecht, grali w kręgle - słowem poznawali domy, zwyczaje i styl życia swoich partnerów w wymianie. Chyba dla wszystkich kluczowym punktem programu była wycieczka do Amsterdamu. I chociaż władze tego miasta właśnie postanowiły zlikwidować słynne literki z nazwą AMSTERDAM, to jednak on sam pozostał piękny. Uczestniczyliśmy w lekcji w Muzeum Anny Frank oraz zwiedzaliśmy pomieszczenia, w których ukrywała się cała rodzina słynnej autorki pamiętnika. Spędziliśmy też trochę czasu (za mało!) w Rijks Museum, gdzie każdy mógł poszukać czegoś szczególnie dla niego interesującego.

To był dobry czas, a Holandia malownicza, czego nie przytłumiła nawet nieustanna wilgoć wisząca w powietrzu.

Nasz wyjazd do krainy wiatraków w połączeniu z wcześniejszymi wspólnymi wędrówkami po Gliwicach, Krakowie, kopalni w Zabrzu i Beskidach zbudował bardzo intensywny czas spotkania uczniów polskich i holenderskich, dzieki któremu pozostaną sympatyczne znajomości i już snute plany powrotów w piękne miejsca i ponownych spotkań w czasie wakacji. 

holand

 

 

Więcej zdjęć << TUTAJ>>

Poprawiony: środa, 12 grudnia 2018 15:21
 

Film

Email Drukuj PDF

 

Poprawiony: wtorek, 22 listopada 2016 23:01
 

Wymiana ze szkołą Wartburg College z Dordrechtu w Holandii

Email Drukuj PDF

 Trwa program wymiany naszych Szkół ze szkołą Wartburg College z Dordrechtu w Holandii.

Trwa, ponieważ nasi uczniowie spędzili w Holandii cztery dni teraz, a w grudniu z rewizytą przyjadą nasi partnerzy. Trwa także dlatego, że najpierw przygotowywaliśmy się do wyjazdu, teraz żyjemy wspomnieniami fantastycznie spędzonego czasu i jednoczesnie planujemy program spotkania z Holendrami w Polsce. A jeśli o wspomnieniach mowa, to aż trudno zdecydować, o czym napisać. Nasi Gospodarze uczą się w dużej, pięknej szkole, do której jeżdżą na rowerach - na parkingu przed szkołą stoi w ciągu dnia kilkaset rowerów i tylko kilkanaście samochodów :). Nasi uczniowie też mieli możliwość poruszać się w taki sposób, a oprócz tego doświadczyliśmy możliwości świetnie zorganizowanego transportu publicznego - jeździliśmy pociągami, płynęli autobusem wodnym, pływali łodzią wycieczkową po kanałach Amsterdamu i łódkami po Parku Narodowym Biesbosch. A przede wszystkim zwiedzaliśmy piękne miejsca oraz doskonaliliśmy znajomość języka angielskiego, rozmawiając i zacieśniając wiezi z holenderskimi Gospodarzami. Ich serdeczność i gościnność spowodowały, że trudno było się rozstać i z niecierpliwością oczekujemy ich przyjazdu do Polski. O reszcie niech opowiedzą zdjęcia...
 
 
hol
 
Poprawiony: środa, 09 listopada 2016 21:48
 


Zasady naboru do LO

LO2019 NABÓR DO LICEUM OSTATNI

Licznik odwiedzin

Dzisiaj59
Yesterday220
Week279
Miesiąc4850
Wszystkie382186

Currently are 19 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation