Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Projekty Wymiana z Wartburg College Dordrecht, Holandia
Wymiana / Holandia

W krainie wody i wiatraków. Byliśmy w Holandii.

Email Drukuj PDF

Uczniowie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego zamknęli kolejny projekt wymiany młodzieży z Wartburg College w Dordrecht. Pięć dni spędzili w rodzinach swoich holenderskich koleżanek i kolegów. Uczestniczyli w lekcjach, jeździli na rowerach razem z nimi, zwiedzali piękne i stare miasto Dordrecht, grali w kręgle - słowem poznawali domy, zwyczaje i styl życia swoich partnerów w wymianie. Chyba dla wszystkich kluczowym punktem programu była wycieczka do Amsterdamu. I chociaż władze tego miasta właśnie postanowiły zlikwidować słynne literki z nazwą AMSTERDAM, to jednak on sam pozostał piękny. Uczestniczyliśmy w lekcji w Muzeum Anny Frank oraz zwiedzaliśmy pomieszczenia, w których ukrywała się cała rodzina słynnej autorki pamiętnika. Spędziliśmy też trochę czasu (za mało!) w Rijks Museum, gdzie każdy mógł poszukać czegoś szczególnie dla niego interesującego.

To był dobry czas, a Holandia malownicza, czego nie przytłumiła nawet nieustanna wilgoć wisząca w powietrzu.

Nasz wyjazd do krainy wiatraków w połączeniu z wcześniejszymi wspólnymi wędrówkami po Gliwicach, Krakowie, kopalni w Zabrzu i Beskidach zbudował bardzo intensywny czas spotkania uczniów polskich i holenderskich, dzieki któremu pozostaną sympatyczne znajomości i już snute plany powrotów w piękne miejsca i ponownych spotkań w czasie wakacji. 

holand

 

 

Więcej zdjęć << TUTAJ>>

Poprawiony: środa, 12 grudnia 2018 15:21
 

Film

Email Drukuj PDF

 

Poprawiony: wtorek, 22 listopada 2016 23:01
 

Wymiana ze szkołą Wartburg College z Dordrechtu w Holandii

Email Drukuj PDF

 Trwa program wymiany naszych Szkół ze szkołą Wartburg College z Dordrechtu w Holandii.

Trwa, ponieważ nasi uczniowie spędzili w Holandii cztery dni teraz, a w grudniu z rewizytą przyjadą nasi partnerzy. Trwa także dlatego, że najpierw przygotowywaliśmy się do wyjazdu, teraz żyjemy wspomnieniami fantastycznie spędzonego czasu i jednoczesnie planujemy program spotkania z Holendrami w Polsce. A jeśli o wspomnieniach mowa, to aż trudno zdecydować, o czym napisać. Nasi Gospodarze uczą się w dużej, pięknej szkole, do której jeżdżą na rowerach - na parkingu przed szkołą stoi w ciągu dnia kilkaset rowerów i tylko kilkanaście samochodów :). Nasi uczniowie też mieli możliwość poruszać się w taki sposób, a oprócz tego doświadczyliśmy możliwości świetnie zorganizowanego transportu publicznego - jeździliśmy pociągami, płynęli autobusem wodnym, pływali łodzią wycieczkową po kanałach Amsterdamu i łódkami po Parku Narodowym Biesbosch. A przede wszystkim zwiedzaliśmy piękne miejsca oraz doskonaliliśmy znajomość języka angielskiego, rozmawiając i zacieśniając wiezi z holenderskimi Gospodarzami. Ich serdeczność i gościnność spowodowały, że trudno było się rozstać i z niecierpliwością oczekujemy ich przyjazdu do Polski. O reszcie niech opowiedzą zdjęcia...
 
 
hol
 
Poprawiony: środa, 09 listopada 2016 21:48
 


Social media

facebook3

youtube3

instagram3

Licznik odwiedzin

Dzisiaj136
Miesiąc4906
Wszystkie582108

Currently are 20 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...