Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Projekty Europejki Klub Gimnazjalny
Europejski Klub Gimnazjalny

Europejski Klub Gimnazjalny wznawia swoją działalność!,

Email Drukuj PDF

W czwartek 30.11 przygotowaliśmy apel, podczas którego świętowaliśmy 60 rocznicę uchwalenia traktatów rzymskich. 

Na początku opowiedzieliśmy historię oraz główne założenia traktatów, które dały początek Unii Europejskiej. Na koniec zaprosiliśmy na scenę kilku śmiałków, którzy wzięli udział w krótkim quizie. Zwycięzcy otrzymali mały, słodki upominek. 

te1

te2

 

Poprawiony: wtorek, 05 grudnia 2017 20:47
 

Dni Europejskie

Email Drukuj PDF

Przez cały styczeń 2016 roku świętowaliśmy Dni Europejskie. Zaczęło się niewinnie, skończyło na zabawie, tańcach i codziennych kulinarnych podróżach do innego państwa Unii.

Całość projektu wieńczył "Dzień Polski' przygotowany przez nauczycieli Gimnazjum i Liceum ETE  dla uczniów. 

Projekt ogromny, kolorowy i bogaty. W czasie jego trwania rozstrzygało się kilka konkursów m.in. z "wiedzy o UE", którego zwycięzcą został Michał Płonka.

Projekt został przygotowany przez: mgr Weroniką Łabus- Mendrak oraz mgr Magdaleną Wysocką.

flagaue

 

.

 

Dzień Europy.

Email Drukuj PDF

W tym roku szkolnym, 23 maja 2014r, uczniowie naszego gimnazjum wzieli udział w 10 Dniu Europy, w ramach obchodów 10-lecia Polski w UE, organizowanym przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej. Nasza szkoła wystawiła 2 dziesięcioosobowe drużyny,pod przewodnictwem pani Weroniki Łabus-Mendrak i Magdaleny Wysockiej, których zadaniem było przedstawienie wybranych państw UE. Wybraliśmy sobie Niemcy i Wielką Brytanię. Uczniowie musieli zebrać informacje o tych państwach i przedstawić je w formie prezentacji multimedialnej. Przygotować "stoiska" na których zaprezentują te państwa, gdzie będzie można skosztować lokalnych specjałów, poznać język i kulturę danego kraju. Przyznać trzeba, że nasi uczniowie bardzo zaangażowali się w ten projekt. Wykonali Bramę Brandenburską, przygotowali pięknie dekoracje stoisk, a także poprzebierli się wszyscy za postacie kojarzone z tymi krajami, m.in. Charlie Chaplina, królową Elżbietę czy piłkarzy niemieckich. Poradzili sobie także w Euroquizie, plenerowej grze  i zajęli DRUGIE miejsce. Wszyscy sie świetnie bawili i dużo nauczyli o krajach wchodzących w skład Uni Europejskiej.

 

Rozstrzygnięcie Konkursu "Znam Unię Europejską"

Email Drukuj PDF

Dzisiaj (6.06.2013) w auli naszej szkoły gościliśmy młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej ETE. Powodem tej wizyty był II etap Konkursu "Znam Unię Europejską" przygotowanego przez uczennice gimnazjum będące członkiniami Europejskiego Klubu Gimnazjalnego.

Wzięło w nim udział dziesięciu uczniów z klas 3-5 SP, którzy najlepiej napisali test w I etapie konkursu. Po zaciętej walce, polegającej na udzieleniu odpowiedzi na wiele trudnych, a czasami zaskakująco łatwych pytań, została wyłoniona najlepsza trójka. Między uczniami z klasy 3a a 4 rozegrał się finał. Każdy z nich odpowiadał na 7 pytań (publiczność, czyli ich koledzy z klasy, domagała się jeszcze paru kolejek pytań), które pozwoliły wyłonić zwycięzcę.

Została nim Maja Zając z klasy 3a, jej klasowy kolega Aleksander Pizoń zajął drugie miejsce, a trzecie przypadło Wojtkowi Śliwińskiemu z klasy 4. Gratulujemy wiedzy, szczęścia i opanowania emocji w konkursie. Pozostałym uczestnikom przypadły nagrody pocieszenia i satysfakcja z wiedzy, którą przyswoili sobie, przygotowując się do konkursu.

Specjalne podziękowania dla uczennic z klas I i II gimnazjum za przygotowanie obu etapów, pytań do konkursu i profesjonalne przeprowadzenie finału.

Konkurs

Poprawiony: wtorek, 11 czerwca 2013 13:22
 

Konkurs dla SP "Znam Unię Europejską"

Email Drukuj PDF

9 maja w "dzień urodzin" Unii Europejskiej członkowie EKG zorganizowali I etap Konkursu o Unii Europejskiej, dla uczniów klas 3-5 szkoły podstawowej. Młodsi koledzy mieli za zadanie rozwiązać test przygotowany przez Agnieszkę Lenius i Sarę Grzybek, w większości wypadli świetnie, także dzięki przygotowanej przez starsze koleżanki "ściągawce" z najważniejszymi informacjami o Unii Europejskiej. 

Do II etapu Konkursu zakwalifikowano 10 uczniów, którzy najlepiej napisali test. Teraz będzie troszkę trudniej, pytania będą bardziej szczegółowe, tak by móc wybrać tego "jednego z dziesięciu", który najlepiej zna Unię Europejską.Uśmiech

 

Poprawiony: poniedziałek, 13 maja 2013 20:52
 

Nad czym pracujemy.

Email Drukuj PDF

W II semestrze Klub EKG będzie realizował dwa projekty. Po pierwsze chcemy propagować wiedzę o Unii Europejskiej wśród kolegów z SP i w tym celu zorganizujemy dla nich konkurs o Unii Europejskiej. Po drugie planujemy spotkania z ciekawymi osobami - wciąż mamy nadzieję, że  zorganiowane już, ale niestety odwołaneFrown, spotkanie z prof. J.Buzkiem dojdzie do skutku. I pojawił sie już pomysł zaproszenia innej osoby....zobaczymy czy sie uda.

 

EKG

Email Drukuj PDF

1. Spotkania Klubu odbywać się bedą co wtorek, na dużej przerwie, w sali 33.

2. Do Klubu zapraszamy wszystkich, którzy chcą ciekawie i aktywnie dowiadywać sie więcej o Polsce, Unii Europejskiej i świecie.

Poprawiony: poniedziałek, 11 marca 2013 10:34
 

EKG w roku 2011/2012

Email Drukuj PDF

W październiku 2011 roku uczniowie Gimnazjum ETE założyli Europejski Klub Gimnazjalny- EKG ETE. Działalność klubu nastawiona jest na promowanie w szkole działań Unii Europejskiej. W listopadzie członkowie EKG ETE zorganizowali w szkole kampanię informacyjną dotyczącą polskiej prezydencji w Radzie UE. Podczas przerw rozdawane były ulotki informacyjne oraz flagi UE z logo aktualnej prezydencji. Dyrekcja szkoły, zaproszeni nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum i Liceum ETE złożyli swoje podpisy oraz odciski palców i dłoni na przygotowanym posterze promującym obecność Polski w UE. Było to pierwsze szkolne działanie Europejskiego Klubu Gimnazjalnego, który już dziś zaprasza na grudniową wystawę pt. " Od negocjacji do prezydencji".Sukcesem kończymy pracę Europejskiego Koła Gimnazjalnego w pierwszym semestrze roku szkolnego 2011/2012, będącego jednocześnie pierwszym semestrem działalności koła w szkole. EKG wywalczyło III miejsce w wojewódzkim etapie konkursu " Moja szkoła w Unii Europejskiej- edycja powrót do szkoły". Uczestnicy EKG stworzyli komputerową prezentację działań szkoły, miasta i regionu podczas polskiej prezydencji w Radzie UE. Jeszcze w grudniu odbieraliśmy nagrody w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. 

 W styczniu w szkole miała miejsce mini wystawa " od negocjacji do prezydencji", przedstawiająca czołowe postaci polskiej polityki unijnej m.in: prof. Jerzego Buzka oraz dr. Jacka Saryusza-Wolskiego. Podczas wystawy dokonano podsumowania polskiej prezydencji.

Poprawiony: niedziela, 02 grudnia 2012 16:09
 


Social media

facebook3

youtube3

instagram3

Licznik odwiedzin

Dzisiaj128
Miesiąc4898
Wszystkie582100

Currently are 18 guests online

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Do końca roku szkolnego pozostało
...