Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

O nas

Email Drukuj PDF

„Przeciętny człowiek nie jest specjalnie ciekaw świata. Ot, żyje, musi jakoś się z tym faktem uporać, im będzie go to kosztowało mniej wysiłku - tym lepiej. A przecież poznawanie świata zakłada wysiłek, i to wielki, pochłaniający człowieka. Większość ludzi raczej rozwija w sobie zdolności przeciwne, zdolność, aby patrząc - nie widzieć, aby słuchając - nie słyszeć.”

Ryszard Kapuściński „Podróże z Herodotem”

 

Koło historyczno - geograficzne powstało w 2014 roku, kiedy to z inicjatywy dwóch Pań pracownia historyczna „spadła piętro niżej”, tworząc odtąd z geografią harmonijną całość. Obie Panie dzieli i łączy tak wiele, że każdy, kto uczestniczy w życiu koł,a znajdzie w nim  „swój kawałek podłogi”.

 

Koło z pewnością nie jest dla wszystkich...

Koło na pewno jest dla tych, którym się chce...

Spotkania koła odbywają się rzadko (bo nie lubimy tracić czasu), ale zawsze bardzo intensywnie (bo lubimy wykorzystywać czas). Najważniejszym wydarzeniem w życiu koła jest coroczny 2-3 dniowy przedmiotowy wyjazd terenowy połączony z elementami sportowymi. Z nami „nie ma miękkiej gry”...chodzimy po 25km dziennie, pływamy, wspinamy się, a w przyszłości też polecimy (niektórzy mówią, że oby na Księżyc, ale my wiemy, że to ze zwykłej zazdrości).

 

Jeśli masz siłę i pasję, zapytaj o nas,

jeśli nie -  to zapytaj innych o coś zupełnie innego...

Poprawiony: czwartek, 22 września 2016 11:24  

Social media

facebook3

youtube3

instagram3

Licznik odwiedzin

Dzisiaj55
Miesiąc3074
Wszystkie568047

Currently are 13 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...