Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Start Czas twórczej młodości - 25 lat LO ETE!

Czas twórczej młodości - 25 lat LO ETE!

Ten Jubileusz przebiegał nieco inaczej, niż byśmy chcieli. W środku pandemii, tuż przed jej kolejnym mocnym uderzeniem. Jednak spotkaliśmy się w gronie osób reprezentujących społeczność Szkół ETE, a zwłaszcza Liceum Ogólnokształcącego, które działa już od 25 lat. Było kameralnie, ale przede wszystkim bardzo ciepło i serdecznie. 

Rozpoczęliśmy od nabożeństwa w gliwickim Kościele Ewangelicko-Augsburskim, w końcu bez niego i gliwickiej społeczności ewangelickiej Szkoły by nie powstały - a zaczęło się przecież od LO. Później celebrowanie przeniosło się już do gmachu Szkół. Tradycyjnie były mowy okolicznościowe: wiceprezydent Aleksandry Wysockiej - przedstawicielki władz miasta,  Czesława Czudka - Prezesa ETE, wieloletniej dyrektor Szkół - Marii Czudek, obecnej dyrektor - Magdaleny Wysockiej, przedstawicielki grona pedagogicznego - Weroniki Łabus-Mendrak i oczywiście reprezentantki absolwentów - Anny Bąk (Ani Siudy). Wystąpienia przede wszystkim chwytały za serce - udało nam się uciec przed nadmiernym patosem, za to było wiele serdecznych bezpośrednich słów, gratulacji, podziekowań i bezcennych wspomnień. Były łzy wzruszenia i śmiechu. Były kwiaty, prezenty i piosenki w wykonaniu obecnych uczennic LO ETE. Takie uroczystości bardzo mocno zapadają w pamięć. 

Zakończyliśmy, oczywiście, mini bankietem, wędrówkami po klasach szkolnych, oglądaniem zdjęć i rozmowami w salach, na korytarzach. W końcu spotkali się ze sobą ludzie, którzy spędzili w tych murach wiele czasu i chcieli do nich powrócić z tymi, którzy ciągle dbają o rozwój szkoły, ucząc kolejne roczniki licealistów. 

Liceum Ogólnokształcące Szkół ETE osiągnęło najpiękniejszy wiek - 25 lat - to czas twórczej energii, śiadomej siebie młodości, przekształcania świata, myślenia o przyszłości i stwarzania jej. Więc niech tak właśnie będzie! 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj120
Yesterday237
Week1089
Miesiąc5473
Wszystkie405551

Currently are 37 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation