Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Start Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)

Zespół Szkół ETE im. Alberta Schweitzera w Gliwicach realizuje w roku szkolnym 2019/2020 program „Międzynarodowa mobilność uczniów” dofinansowany z funduszy przyznanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) już od ponad 25 lat zarządza w Polsce programami, projektami i inicjatywami, które umożliwiają poszerzanie wiedzy podstawowej lub specjalistycznej, zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji na ścieżce edukacji formalnej, pozaformalnej i nieformalnych form uczenia się, które pozwalają na rozwijanie zainteresowań i pasji poprzez działania podejmowane w innych krajach oraz w społecznościach lokalnych.

Jednym z realizowanych przez FRSE projektów jest Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), który jest programem ogólnopolskim dofinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jest jednym z beneficjentów PO WER, w ramach którego realizuje trzy projekty. Zespół Szkół ETE otrzymał dofinansowanie inicjatywy w zakresie mobilności uczniów Szkół do krajów europejskich.

W dniach 1-7 grudnia 2019 r. grupa 10 uczniów Liceum Ogólnokształcącego ETE im. Alberta Schweitzera wraz z opiekunami gościła w Gymnasium Uslar, w Niemczech. W ramach spotkania zrealizowano zajęcia warsztatowe, wycieczki, które pomogły uczestnikom działania stworzyć dokumentację pobytu w niemieckiej szkole.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie i rozwój umiejętności oraz kompetencji językowych i międzykulturowych, a także świadomości kulturowej uczniów Zespołu Szkół ETE, dzięki udziałowi w wymianie międzynarodowej. Tematem spotkania młodzieży z Polski i Niemiec były tradycje kultywowane w związku ze Świętami Bożego Narodzenia.

Uczestnicy wymiany spotkali się z uczniami Zespołu Szkół ETE aby zaprezentować efekty swojej pracy: prezentację multimedialną oraz film, w których zarówno niemieccy jak polscy uczniowie opowiadają o tradycjach świątecznych. Przygotowywano również potrawy i świąteczne.

Działania zrealizowane dzięki temu projektowi były dużą inwestycją w ogólny rozwój uczniów i w rozwój ich kompetencji językowych.

power

Więcej zdjęć <<tutaj>>

 

 

Zasady naboru do klasy 7 SP

nab7

Zasady naboru do LO

LO2019 NABÓR DO LICEUM OSTATNI

Licznik odwiedzin

Dzisiaj103
Yesterday89
Week271
Miesiąc1780
Wszystkie368440

Currently are 15 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation