Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Kronika Szkół Aktualności SP 12-13
Aktualności SP 12-13

Niezwykły pokaz

Email Drukuj PDF
Relacja ucznia Piotra Wasilewskiego z czwartkowego niezwykłego pokazu.

W czwartek (20.06.2013) w naszej szkole odbył się mój pokaz chemiczny. Było to zakończenie całego cyklu pracy z moją tutorką - Panią Marią Brodą. Wydarzenie podsumowywało wszystko to, czego się nauczyłem przez 3 lata mojej edukacji w ETE. Uczniowie 1, 4 i 5 klasy Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum i Liceum mieli szansę zobaczyć niezwykłe wybuchy, niespodziewane eksplozje i zaskakujące doświadczenia. Każdy eksperyment obrazował coś innego, aczkolwiek główną substancją, która brała udział w niemal wszystkich doświadczeniach był nadmanganian potasu. Wielkie wrażenie na widowni zrobił również wybuch balonu napełnionego wodorem. Mam nadzieje, że wszystkim bardzo się podobało. Chciałbym również z całego serca podziękować za wszystko Pani Brodzie, ponieważ to ona mnie wciągnęła w ten niezwykły świat chemii.
Piotr Wasilewski

Poprawiony: poniedziałek, 01 lipca 2013 23:19
 

Turniej Szachowy

Email Drukuj PDF

 

W piątek 21.06.2013 w naszej szkole odbył się Turniej Szachowy zorganizowany przez Akademię Szachową. Wszyscy chętni mogli brac udział. Walka była zażarta i nie łatwa. Niektórzy uczniowie odkryli w sobie talent do szachów. 

Ostatecznie wygrali:

1 miejsce - Sebastian Szeliga, IIIa

2 miejsce - Maria Ochman, IIIa

3 miejsce - Maksymilian Streb, IV

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Poprawiony: piątek, 28 czerwca 2013 21:22
 

Zielona Szkoła - zakończenie

Email Drukuj PDF

Dzisiaj po obiedzie mogliśmy biegać, skakać i bawić się w co chcemy na placu zabaw. Świeciło piękne słońce, więc panie postanowiły pozwolić poszaleć nam na trawie. Wieczorem mieliśmy ognisko, w czasie którego oprócz kiełbasek, najbardziej grzeczni i utrzymujący porządek dostali nagrody. Podziekowaliśmy także Bogu za piękną pogodą i atrakcje. 

 

Zdjęcia

 

Zielona Szkoła - Błędne Skały

Email Drukuj PDF

Dzisiaj po obiedzie wybraliśmy się na wycieczkę w Błędne Skały. Dowiedzieliśmy się, że to jedyne takie góry w Europie, jedne z trzech na świecie. Przeciskaliśmy się między wąskimi korytarzami, kładkami, ale warto było by móc podziwiać piękne widoki. 

 

Zdjęcia
 

Zielona Szkoła - Twierdza Kłodzko

Email Drukuj PDF

Dzisiaj po obiedzie udzaliśmy sie do Twierdzy Kłodzkiej. Przewodnik w stroju żołnierza pruskiego oprowadził nas po całym obiekcie opowiadając historię i sposób życia żołnierzy.

Najbardziej wstrząsający był wystrzał z armaty - cała twierdza sie zatrzęsła. Niesamowite także były podziemne korytarze, których używali miniarze. Było ciasno i mokro. Dobrze, że żadne z nas nie będzie musiało tam służyć. 

 

 

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 11 czerwca 2013 20:02
 

Zielona Szkoła - Aquapark

Email Drukuj PDF

Dzisiaj poniedziałek - pierwszy dzień nauki na Zielonej Szkole. Minął nam bardzo szybko, nawet nie spostrzegliśmy kiedy trzeba było zejść na obiad. Po krótkiej zabawie, pojechaliśmy do Kudowy Zdroju do Aquaparku. Kiedy pojawiliśmy się na basienie, pan ratownik wyjaśnił nam regulamin pobytu na basenie. 

Najbardziej podobała się nam sztuczna rzeka. Niestety zjeżdżalnia była dostępna tylko dla najstarszych z nas. Ale i tak było fajnie. 

 

 

Zdjęcia

 

Zielona Szkoła - wycieczka do Kudowy Zdroju

Email Drukuj PDF

Niedziela była pełna niespodzianek. Mimo zapowiadanego deszczu, świeciło śliczne słońce. 

Po kościele udaliśmy się do Parku Zdrojowego w Kudowie Zdroju, gdzie mogliśmy bawić sie ile chcieliśmy. Potem zjedliśmy pyszną pizze - zniknęła tak szybko, że panie nie zdążyły zrobić zdjęć. 

Podczas spaceru podziwialiśmy piękne magnolie, na tle których nasza grupa prawie zniknęła. Potem poszliśmy karmić rybki. Zadziewiające ile mogą zjeść. Natępnie była zabawa, a na koniec zjedliśmy pyszne lody (również zniknęły zbyt szybko by uwiecznić je na zdjęciach). W doskonałych humorach wróciliśmy do ośrodka. 

 

Zdjęcia


Poprawiony: wtorek, 11 czerwca 2013 09:28
 


Strona 1 z 7