Europejski Dzień Języków w Szkołach ETE
- mwysocka1
- 1 paź
- 1 minut(y) czytania
25-26 września świętowaliśmy w naszych szkołach Europejski Dzień Języków Obcych. Tradycyjnie już klasy zapachniały europejskimi przysmakami, z głośników słychać było obcojęzyczną muzykę, a uczniowie wcielili się w znane postacie. Było uroczo, radośnie, smacznie i kolorowo.
Najsłodsze papryczki świata, czyli dziewczynki z klasy "0", zabrały nas do urokliwych Węgier. Klasa 1 otuliła barwami i smakami Ukrainy, a klasa 2 przeniosła w letni klimat Chorwacji. 2b zamieniła się w Turcję, gdzie połaskotane zostały nasze zmysły węchu, smaku i wzroku. Klasa 3 świetnie wcieliła się w postacie z kraju naszych sąsiadów – Niemców, a miśki Haribo słodko zaśpiewały swoją piosenkę reklamową. W klasie 6a można było oberwać hiszpańskim pomidorem, a w klasie 4 "chłopcy w szkockiej kracie" stworzyli niepowtarzalnie kameralną atmosferę. Klasa 5a z kolei przygotowała dla nas mnóstwo atrakcji w stylu "La dolce vita", więc bawiliśmy się wyśmienicie.
Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za pomoc w zorganizowaniu tej miłej imprezy.
Starsi uczniowie zmierzyli się z nieco innym wyzwaniem – tworzyli teledysk do obcojęzycznej piosenki. Efekty ich pracy były zadziwiające. Największe wrażenie zrobił na wszystkich teledysk klasy 2LO oraz występ na żywo klasy 4 LO. Uczniowie wzięli też udział w konkursie językowym. Bartek R. oraz Maciej W. z klasy 7a najlepiej poradzili sobie z tymi zadaniami. Gratulujemy!
Komentarze