Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

"PREZENT POD CHOINKĘ 2019 - włączamy się w akcję"

Po raz kolejny nasza Szkoła chce się włączyć w akcję "Prezent pod choinkę". Jej głównym organizatorem jest Centrum Misji i Ewangelizacji.

Celem akcji jest przygotowanie prezentów dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Białorusi i na Ukrainie. Paczki dotrą do potrzebujących dzieci poprzez lokalne organizacje społeczne i parafie, współpracujące z Centrum Misji i Ewangelizacji. W ciągu 14 lat udało się w ten sposób rozdać ponad 60 000 prezentów przygotowanych w całej Polsce.

Tak jak w poprzednich latach w każdej z klas uczniowie będą przygotowywali dwie paczki: jedną dla dziewczynki, a drugą dla chłopca - grupę wiekową wybierze klasa (do wyboru dziecko w wieku 2-5, 6-8, 9-11,12-15 lat).

Jak zrobić prezent:

Należy przygotować pudełko po butach (kolorowo pomalowane lub okjelone). Następnie przykleić na nie etykietę z zaznaczonym wyborem płci i wieku dziecka. Zawartość prezentu powinna odpowiadać potrzebom i zainteresowaniom dziecka stosownie do wskazania na etykiecie. Pudełka nie należy zaklejać, tylko związać sznurkiem lub gumką (kontrola celna sprawdza zawartość paczek). Nierozłączną częścią prezentu jest kwota 10 zł przeznaczona na koszty transportu.

Co może być prezentem:

 • art. higieniczne: pasta do zębów, szczoteczka, szampon, dezodorant, chusteczki higieniczne, krem do rąk, podpaski (fabrycznie foliowane);
 • art. szkolne: kredki, ołówki, gumki, książeczki do malowania, książeczki z obrazkami dla najmłodszych;
 • odzież: czapki, szaliki, podkoszulki, skarpety, rękawiczki;
 • zabawki: przytulanki, klocki, puzzle, ozdoby do włosów, układanki dydaktyczne;
 • słodycze: cukierki, czekolady, ciastka, batoniki - w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, z wyraźnie oznaczonym terminem ważności (termin ważności nie może upływać przed 1 kwietnia 2020 roku).              

Co nie może być prezentem?

 • artykuły intensywnie pachnące;
 • artykuły łatwo psujące się, wrażliwe na ciepło;
 • artykuły spożywcze inne niż słodycze (cukier, mąka, makaron, konserwy);
 • leki i witaminy;
 • zabawki oraz publikacje o charakterze militarnym. 

Do czwartku 31 października w klasach  u wychowawców zbierane jest wszystko to, co Państwo chcieliby ofiarować potrzebującym dzieciom. 4 listopada dzieci pakują wraz ze swoimi wychowawcami w klasach prezenty, ozdabiają je i przekazują organizatorom (p. Justyna Minkina, p. Marta Troszok). 4 listopada ostatecznie kończymy akcję w Szkole i przekazujemy paczki dalej, by mogły one dotrzeć do potrzebujących dzieci.

Można również spakować wraz ze swoją pociechą indywidualną paczkę (niezależnie od prezentu przygotowanego w klasie). Ulotki i wszelkie informacje można otrzymać u wychowawców klas a także u organizatorów akcji w naszej Szkole - p. Justyny Minkiny oraz p. Marty Troszok. Serdecznie zapraszamy także na stronę www.cme.org.pl, gdzie można znaleźć nie tylko informacje o tegorocznej edycji akcji, ale także relacje z poprzednich lat.

Zachęcamy do kontaktu, ale nade wszystko do udziału w akcji. Dzieci czekają na prezenty i każdy z nich może być powodem do tego, by uśmiech zakwitł na dziecięcych buziach. Pamiętajmy, że bardziej błogosławioną rzeczą jest dawać, aniżeli brać.

- już teraz dziękując za Państwa zaangażowanie

Marta Troszok i Justyna Minkina

 

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Nadchodzące wydarzenia

Aktualny plan lekcji dla klas 0-3 SP

Aktualny harmonogram lekcji online dla klas 4-8 SP

11.05.21 - Zebrania z rodzicami dla klas: 0 - 6 SP (0,1a,2a,6a , godz. 17:30-18:30; 3a,4a,5a godz. 18:30 - 19:30).

 

 

 

  


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj73
Yesterday226
Week1221
Miesiąc1657
Wszystkie420067

Currently are 30 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

 

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM