Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Bajkowy Świat

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada – w dniu urodzin Walta Disneya, który zmienił postrzeganie bajek i pokazał, że są adresowane do wszystkich.

W Szkołach ETE bajkowe świętowanie odbyło się w czwartek 04.11.2021r. Uczniowie (i nauczyciele!) zaangażowali się w zabawę, a po szkolnych korytarzach przechadzały się tego dnia wyjątkowe postaci. W klasie 0 spotkać można było bohaterów bajki „101 Dalmatyńczyków”. Nie były to jednak jedyne pieski w szkole, ponieważ klasa 2a postanowiła wcielić się w postaci z bajki „102 Dalmatyńczyki”. Były nie tylko cętkowane czworonogi, ale również „ludzcy” bohaterowie filmu. Klasa 1a przeniosła się w świat bajki „Toy Story”, a w klasie 3a zamieszkały dzikie zwierzęta z „Księgi Dżungli”. Również starsi uczniowie zaangażowali się w zabawę – klasa 4a pełna była postaci ze świata DC. Piątoklasiści przenieśli się w westernowe czasy Lucky Luke’a. Klasa 6a przygotowała zagadkę – inni uczniowie musieli zgadnąć, z jakiej bajki uciekli bohaterowie zamieszkujący ich salę. Każda klasa mogła zaprezentować swoje przebrania i przedstawić bajkę, z której pochodzą bohaterowie. Najbardziej zaskakujące przedstawienie przygotowała klasa 5a – przenosząc w pełni odbiorców na Dziki Zachód.

To był wspaniały dzień – pełen wrażeń, emocji i wyśmienitej zabawy. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie – uczniów, rodziców, nauczycieli. Z pewnością w przyszłym roku po raz kolejny włączymy się aktywnie w świętowanie Międzynarodowego Dnia Bajek.

IMG 57851

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2021/2022 

30.11.2021r. -  STACJONARNE zebrania rodziców z wychowawcami:

- o godzinie 17.30 - 18.30 dla klas 0-3 SP
- o godzinie 18.30 - 19.30 dla klas 4-6 SP

10.12.2021r. - wyjście uczniów klas 2-3 SP do Teatru Wit-Wit na spektakl "Królowa Śniegu"

 

 

  


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj54
Yesterday226
Week672
Miesiąc280
Wszystkie453032

Currently are 23 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły

ku pokrzepieniu serc

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM