Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Pod powierzchnią

24 czerwca uczniowie klas 4-6 SP wybrali się na szczególną wycieczkę. Tego dnia przeżyli ciekawe chwile zarówno na ziemi, jak i pod jej powierzchnią.

W tym nietypowym roku szkolnym, w którym dzieci musiały spędzić tak wiele czasu „online”, od momentu powrotu do szkoły, staraliśmy się wykorzystać każdą chwilę, by odbudowywać relacje i cieszyć się swoją obecnością „na żywo”, nie tylko w szkolnych ławkach. Dlatego też ostatniego dnia przed rozdaniem świadectw uczniowie klas 4-6 wyjechali do pobliskiego Zabrza, by wziąć udział w zajęciach edukacyjnych w Kopalni Guido. Podzieleni na grupy wraz z nauczycielami i przewodnikami zeszli schodami 40 metrów pod ziemię, by odkrywać, jak dawniej pracowali górnicy i rozszyfrowywać związane z tym tematem zagadki. Dla wielu uczestników wyprawy szokująca była informacja, że ich rówieśnicy w XIX wieku pracowali w kopalniach, gdzie przecież jest ciemno, chłodno, niewygodnie... Dzieci doświadczyły mikroklimatu panującego pod ziemią. Po podziemnych przeżyciach przyszedł czas, by powrócić do gorącej rzeczywistości na ziemi i odkrywać ciekawostki w Parku Czterech Żywiołów. Piękna i upalna pogoda pozwoliła na doświadczenie nie tylko właściwości wody, ale także ognia.

To był czas kreatywnego nabywania wiedzy, czas zabawy i cieszenia się swoją obecnością. Uczniowie nieco zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach, powrócili do szkoły.

WhatsApp Image 2021-07-08 at 12.24.00 2-COLLAGE

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Licznik odwiedzin

Dzisiaj124
Yesterday92
Week755
Miesiąc4397
Wszystkie435135

Currently are 16 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły

ku pokrzepieniu serc

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM