Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kolejarski fach

W poniedziałek 21 czerwca uczniowie klas 0-3 SP pojechali na wycieczkę do Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach. Na miejscu na dzieci czekało wiele atrakcji.

Najpierw uczniowie wysłuchali opowieści o życiu w dawnych czasach, obejrzeli wnętrza i wyposażenie domów sprzed dziesiątek lat. Mogli również dowiedzieć się jak wyglądała kiedyś praca kolejarza i posłuchać ciekawych opowieści o starych pociągach i telefonach. Następnie uczestnicy wycieczki obejrzeli dawne lokomotywy i wagony kolejowe. Kolejnym punktem programu była – pełna przygód – przejażdżka kolejką wąskotorową, która dostarczyła dzieciom wiele radości. To jednak nie był jeszcze koniec atrakcji. Po przyjeździe uczniowie mogli zobaczyć drezyny, a następnie wziąć udział w specjalnych zawodach. Pomimo upału dzieci ochoczo przystąpiły do zmagań. Na koniec wycieczki na chętnych czekała możliwość odwiedzenia kuźni i przyjrzenia się pracy kowala.

Było tak ciekawie i tyle się działo, że te parę godzin spędzonych na miejscu minęło jak kilka chwil. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Po przyjeździe opiekunowie rozdali wszystkim uczestnikom wycieczki pamiątkowe gwizdki.

WhatsApp Image 2021-07-08 at 12.05.15 8

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Licznik odwiedzin

Dzisiaj124
Yesterday92
Week755
Miesiąc4397
Wszystkie435135

Currently are 12 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły

ku pokrzepieniu serc

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM