Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Po drugiej stronie - uczniowie nauczycielami

W klasie 3a uczniowie mieli okazję poznać od podszewki pracę nauczyciela. W ciągu dwóch szkolnych dni dzieci po kolei wcielały się w rolę nauczyciela i prowadziły lekcje z edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej.

Pani wychowawczyni zaś siadała w ławce razem z trzecioklasistami i uczyła się z nimi. Był to ciekawy i bardzo pouczający eksperyment. Uczniowie po swojej "lekcji" dzielili się tym, co odkryli "po drugiej stronie", co było trudne, a co dawało im radość. Okazało się, że utrzymanie dyscypliny w klasie nie jest wcale proste, że błogosławieństwem dla klasy i nauczyciela jest spokój. Uczniowie, którzy prowadzili klasę, w banalnej, jak wydawałoby się, czynności czytania, stwierdzali, ze trudno być skoncentrowanym cały czas i sprawiedliwie przydzielić tekst, by nikt nie czuł się potraktowany niesprawiedliwie. Prowadzący matematykę poczuli się przytłoczeni tym, ze każdy uczeń  chce odpowiadać, pisać na tablicy, a oni nie nadążają za tokiem swojej lekcji, Specjaliści od przyrody nie byli w stanie nadążyć za ilością pytań dzieci o kraje europejskie. Okazuje się, że z tej strony wszystko wygląda inaczej... i jest trudniejsze niż się na co dzień wydaje.

Były to bardzo ciekawe doświadczenia, ale oprócz nauczania, które przyniosło radość, dzieci jeszcze bardziej cieszyły się z tego, że mogą "posiedzieć" ze swoją panią w jednej ławce.

WhatsApp Image 2021-05-23 at 19.55.04 3

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Licznik odwiedzin

Dzisiaj164
Yesterday275
Week860
Miesiąc4871
Wszystkie429635

Currently are 24 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

 

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM