Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Niezwykły Dzień Wynalazców

Ogromnym przywilejem nauczyciela jest podążać za uczniami - za ich ciekawością, zainteresowaniami, naturalną chęcią szukania odpowiedzi.

To jedna z tych sfer w mojej pracy, którą bardzo cenię i niezmiennie się cieszę, gdy ciekawość dzieci jest rozbudzana i chcą wiedzieć więcej i więcej... W ten sposób "zrodził się" pomysł na projekt realizowany przez uczniów z klasy 3a - dowiadując się o różnych wynalazkach, o ludziach, którzy dzięki swej dociekliwości i wytrwałości dokonywali ważnych dla ludzkości odkryć, dzieci nie umiały przestać pytać, wciąż były ciekawe... Powiedziałam im więc: "To wy mi odpowiedzcie na te pytania. Poszukajcie odpowiedzi. Przedstawcie ciekawiącą was postać i opowiedzcie, jak dochodziła do wiedzy, do odkryć." Każdy uczeń sam wybrał sobie postać, którą podziwia, dowiedział się o niej wielu ciekawych rzeczy, prześledził jej drogę do wynalazku i to, co działo się później. Dzieci włożyły sporo wysiłku w tworzone przez siebie plakaty i były w stanie wiele opowiedzieć o wybranej postaci. W ustach trzecioklasistów pojawiało się często, już świadomie, słowo: "patent".

Prześledziliśmy losy wielu osób - twórców samochodów, samolotów, telefonu, słuchawek, kamizelki kuloodpornej, a nawet zmywarki, czy torebki papierowej. Jeśli są Państwo zaciekawieni, czyje losy i innowacje poznaliśmy, zapraszamy do galerii zdjęć. Brawo dociekliwi trzecioklasiści!

Justyna Minkina

WhatsApp Image 2021-02-19 at 23.02.51 2

 

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Licznik odwiedzin

Dzisiaj58
Yesterday197
Week1382
Miesiąc1885
Wszystkie414238

Currently are 30 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

 

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM