Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Przygody na śniegu

19 stycznia uczniowie 0-3 SP wykorzystali zimową aurę i spędzili sporo czasu na świeżym powietrzu. Dzieci tego dnia były wyposażone w odpowiednie stroje i sprzęty. Każda klasa miała swój wyjątkowy pomysł na to, jak wykorzystać ogromną ilość białego puchu.

Na ziemi leżała gruba warstwa śniegu, a dodatnia temperatura pozwoliła z łatwością ulepić  dowolne kształty. Uczniowie klas 0-1 utoczyli kule i połączyli je w wielką górę, którą postanowili zdobyć, wyobrażając sobie, że to najwyższy szczyt świata. Później dzieci ulepiły bałwana oraz wzięły udział w sztafecie ze śnieżkami. Drugoklasiści, wyposażeni w sanki, wybrali się na spacer do pobliskiego parku, gdzie znajduje się górka przystosowana do zjeżdżania. Zimowym szaleństwom nie było końca. Uczniowie klasy 3a swoje wymarzone miejsce na śnieżne zabawy odnaleźli na szkolnym podwórku. Tam przy pomocy pudełka po butach tworzyli śniegowe cegły służące do budowy igloo, wznosili mury, tworzyli bałwany, a nawet ulepili bajkowego przyjaciela Baymaxa. Swój pobyt na świeżym powietrzu zakończyli wielką bitwą na śnieżki.

Wspólne wyjścia na śnieg przyniosły wiele radości i dzieciom, i wychowawcom. Był to dobry czas dla ciała i ducha – zaspokoił deficyt ruchu i przebywania na świeżym powietrzu, a także pogłębił wzajemne relacje. Zaróżowione policzki i uśmiechy towarzyszyły uczniom do końca tego dnia.

IMG 20210119 093302-COLLAGE

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Licznik odwiedzin

Dzisiaj94
Yesterday121
Week360
Miesiąc360
Wszystkie406175

Currently are 23 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

 

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM