Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Praktyczna informatyka – „odlotowa lekcja”

Trzecioklasiści pracują podczas zajęć z edukacji informatycznej nad tym, by ich wiedza była jak najbardziej praktyczna i przydatna w tym nietypowym czasie.

Okres zdalnej nauki to czas intensywnej pracy nad tym, żeby jak najlepiej opanować umiejętności związane z obsługą komputera, poznawać nowe przydatne funkcje programów, starać się wykorzystać swoją informatyczną wiedzę do nauki i rozwijania swoich zainteresowań.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy uczniowie klasy 3a projektowali w Scratchu, tworzyli dokumenty w Wordzie. Dzieci m.in. stworzyły reklamę swojej ulubionej zabawki (galeria zdjęć) w programie tekstowym. Niesamowicie cenne było to, że uczniowie dzielili się między sobą swoją wiedzą dotyczącą przydatnych funkcji poznanych programów, udostępniając sobie nawzajem ekran i pokazując krok po kroku zastosowanie ciekawych poleceń np. w programie Scratch. Ale to, co sprawiło trzecioklasistom największą radość i było wyjściem naprzeciw nauce zdalnej i niesionym przez nią wymaganiom, to lekcja, w czasie której uczyli się tworzyć maile, załączać do nich dokumenty lub zdjęcia i przesyłać wychowawcy. Po wielokrotnej prezentacji wszystkich kolejnych kroków przez nauczyciela, uczniowie zaczęli wysyłać maile z załącznikami. Choć program nauczania tego nie przewiduje, jest to bardzo potrzebna umiejętność.

Radość uczniów i duma z wykonanego zadania, przełożyła się na dodatkowych 87 wiadomości z załącznikami w skrzynce mailowej wychowawczyni. Ów entuzjazm uczniów ujawnił się też w tytułach niektórych wiadomości: „Odlotowa lekcja”, „To jest czad!”, czy „Najlepsza lekcja informatyki na świecie”. Czasem tak niewiele trzeba, by rozbudzić radość z nauki w dzieciach. Warto!

Reklama-zabawkiD

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Ku pokrzepieniu serc

ku pokrzepieniu serc

Nadchodzące wydarzenia

Aktualny harmonogram lekcji online dla klas 0-8 SP

22.12.2020 - wigilijki klasowe

23.12.2020 - 03.01.2021 - zimowa przerwa świąteczna
 
04.01.2020 - 17.01.2021 - ferie zimowe 


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj80
Yesterday151
Week1017
Miesiąc2679
Wszystkie397216

Currently are 13 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM