Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Drodzy Rodzice,

we wtorek 1 września 2020r. odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego. Nadal funkcjonujemy w szczególnej sytuacji, ale będziemy się starali, by pomimo wielu obostrzeń - mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli - możliwie najbardziej "oswoić" obecną rzeczywistość i sprawić, że dzieci będą się czuły dobrze na terenie szkoły.

1. Podobnie jak w czerwcu uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zorganizowana będzie w kilku turach w szkolnej auli (z zachowaniem reżimu sanitarnego: dezynfekcja rąk, odpowiedni dystans, osłona ust i nosa) – tak, by nie gromadzić się w zbyt dużej grupie i zachować czas na dezynfekcję auli pomiędzy spotkaniami

  • 8.00 - 8.45 - klasa 4a

  • 9.00 - 9.45 - klasy 0, 1a

  • 10.00 - 10.45 - klasa 2a

  • 11.00 - 11.45 - klasa 3a

  • 12.00 - 12.45 - klasa 5a

  • 13.00 - 13.45 - klasa 6a

2. Spotkania będą odbywały się w szkolnej auli, tego dnia nie wchodzimy na teren budynku SP - wyjątek stanowi świetlica, w której zapewniona będzie opieka dla uczniów przed i po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w godzinach 7.00 - 16.00. Jeśli będą Państwo odprowadzali dziecko do świetlicy należy przestrzegać poniższych zasad (które, będą również obowiązywały podczas codziennego przyprowadzania uczniów):

- jeden opiekun/rodzic może wejść do wyznaczonej części wspólnej (w przedsionku) zachowując 1,5 m odstępu od kolejnego opiekuna oraz pracowników szkoły.

- obowiązuje zasłanianie nosa i ust oraz obligatoryjna dezynfekcja rąk

3. Jeśli nie będą Państwo korzystać z zajęć opiekuńczych, prosimy, by przybyć do szkoły na wyznaczoną godzinę (do auli) i po zakończeniu uroczystości możliwie jak najszybciej opuścić teren szkoły, by zminimalizować kontakt z innymi grupami. Prosimy, by rodzice czuwali nad tym, aby dzieci nie przemieszczały się swobodnie na terenie szkoły - z użytku wyłączone będą również szkolne place zabaw. Wychowawca klasy zaprowadzi na rozpoczęcie roku dzieci (ze swojej klasy) przebywające w świetlicy oraz przekaże pod opiekę wychowawcy świetlicy tych uczniów, którzy pozostaną w szkole po zakończonej uroczystości.

4. Każdemu uczniowi może towarzyszyć jedna osoba dorosła. Wyjątek stanowią klasa 1 i klasa 0, których uczniowie dopiero rozpoczynają naukę w szkole - z uwagi na specyfikę tej sytuacji dopuszcza się obecność dwóch osób dorosłych. Zarówno rodzice, opiekunowie, jak i dzieci muszą posiadać maseczki lub przyłbice, w których będą przebywać od momentu wejścia na teren szkoły, aż do jego opuszczenia.

5. W auli odbędzie się spotkanie z Dyrektorem/Wicedyrektorem i Wychowawcą, nie udajemy się do klas ani nie gromadzimy się w żadnym innym miejscu na terenie szkoły.

6. Podczas spotkań w auli zostaną przekazane wszystkie najistotniejsze informacje dotyczące organizacji pracy szkoły i zasady obowiązujące na co dzień w obecnej sytuacji pandemii. W najbliższych dwóch dniach na stronie szkoły zostaną opublikowane "Procedury bezpieczeństwa mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie zakażeniom COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły, obowiązujące na terenie Szkół ETE od dnia 1 września 2020r.", regulujące pracę Szkół ETE w obecnej sytuacji epidemicznej. Zachęcamy, by zapoznać się z nimi jeszcze przed 1 września.

7. W środę 2 września w klasach będą na uczniów czekały podręczniki przygotowane przez pracowników biblioteki.

8. Ze względów bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi MEN, GIS i MZ, ograniczona zostaje możliwość wchodzenia na teren szkoły osób trzecich. Zalecany jest kontakt telefoniczny, mailowy lub poprzez Dziennik Elektroniczny Librus.

Prosimy o zastosowanie się do powyższych wytycznych. Dziękujemy za zrozumienie. Zaistniała sytuacja zmusza nas do podjęcia wyjątkowych kroków, ale chcemy, by możliwie bezpiecznie spotkać się i przywitać nowy rok szkolny.

Z poważaniem,

Marta Troszok

szkola

 

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Licznik odwiedzin

Dzisiaj125
Yesterday114
Week374
Miesiąc2882
Wszystkie443882

Currently are 14 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły

ku pokrzepieniu serc

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM