Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

W lesie i w kuchni - czyli wyjątkowe przygody klas 6

8 i 9 października 2019 roku uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami –  Jolantą Kunc,  Krystyną Dawid oraz  Katarzyną Stachurą, zamiast siedzieć w szkolnych ławkach, wybrali się na wycieczkę integracyjną do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Pawełkach.

Wyjazd ten był wyjątkowy pod wieloma względami. Po pierwsze z uwagi na fakt, że obejmował tylko dwa dni został zorganizowany w stosunkowo niewielkiej odległości od szkoły, by nie tracić zbyt wiele cennego czasu na podróż. Po drugie jego charakter różnił się od corocznych wycieczek turystyczno – krajoznawczych, do których przywykli uczniowie. Jak to w schronisku wszyscy spali w śpiworach oraz sami przygotowywali śniadania i kolacje. Panie wytrwale przez dwa dni szkoliły dzieci w zakresie prawidłowego zmywania naczyń i dbania o porządek. Kuchnia stała się miejscem ciekawych rozmów, nowych doświadczeń, prostych odkryć kulinarnych (np. jak ugotować budyń). Wreszcie po trzecie – same cele i założenia wyjazdu były inne niż większości wycieczek. Tym razem nie chodziło o ciekawe formy zdobywania wiedzy i edukację, ale o przede wszystkim o względy wychowawcze, integrację zespołów klasowych, możliwości wspólnego spędzenia czasu przy swobodnych rozmowach, zabawach i spacerach, czyli poza „ławkową” rzeczywistością. Było wiele swobody, ale każdy znalazł coś dla siebie.

Wieczorem pierwszego dnia, pomimo chłodu, udało się zorganizować ognisko. Wspólne śpiewy, tańce, zabawy oraz pieczenie kiełbasek sprawiły, że nikomu nie było zimno. Najbardziej wytrwali uczniowie mogli skosztować ziemniaków pieczonych w popiele. Drugi dzień przywitał wszystkich uczestników wspaniałym słońcem. Już z samego rana większość wybrała się na poranne zakupy do pobliskiego sklepiku. Po wspólnym śniadaniu był czas na lody i spacer do lasu, który szybko przerodził się w wyprawę pełną przygód. Odbyło się wielkie grzybobranie, a najwięksi śmiałkowie wspięli się na leśną ambonę, by podziwiać wspaniałe widoki. W trakcie trzygodzinnego obcowania z przyrodą okazało się, że jedna z uczennic zgubiła w lesie swojego ukochanego pluszowego pieska – Maćka, który był obecny w jej rodzinie od wielu lat. Rozpoczęła się misja mająca na celu jego odnalezienie. Na początku wydawało się, że szukanie małej maskotki w wielkim lesie, to jak „szukanie igły w stogu siana”, ale okazało się, że wspólne działanie przyniosło sukces. Dzięki zdjęciom robionym w trakcie wyprawy przez wychowawczynię klasy 6b udało się określić, w jakim obszarze mógł zaginąć piesek. Po obiedzie i opuszczeniu schroniska, wszyscy uczestnicy wycieczki jeszcze raz pojechali autokarem w okolice lasu. Niemożliwe stało się możliwe - pani Kasia Stachura wypatrzyła zgubę pod liśćmi paproci.

Cały wyjazd, a szczególnie jego ostatnia – przygodowa część, dostarczyły uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Szóstoklasiści szczęśliwie wrócili do Gliwic. W opinii wszystkich uczestników wycieczka okazała się zdecydowanie za krotka, uczniowie z utęsknieniem czekają na kolejne niezapomniane wyjazdy.

IMG 3344

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Ku pokrzepieniu serc

ku pokrzepieniu serc

Nadchodzące wydarzenia

Lekcje i konsultacje online - harmonogram

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 - wytyczne

Harmonogram:

- 8.00 - 8.45 - klasy 3a, 3b,3c

- 9.00 - 9.45 - klasy 1a, 1b, 1c, 0

- 10.00 - 10.45 - klasy 2a i 4a

- 11.00 - 11.45 - klasy 5a i 5b

- 12.00 - 12.45 - klasy 6a i 6b

- 13.00 - 13.45 - klasy 7a i 8a

- 14.00 - 14.45 - klasy 1aLO

- 15.00 - 15.45 - klasy 1bLO i 2aLO

Półkolonie letnie 2020 - zapisy

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj113
Yesterday126
Week407
Miesiąc1916
Wszystkie368576

Currently are 11 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM