Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Start Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

26 września 2022 roku uczniowie klas 7, 8 szkoły podstawowej oraz licealiści obchodzili po raz kolejny Europejski Dzień Języków. W tym roku skupiliśmy się na nauczanych przez nas językach, czyli języku ojczystym, hiszpańskim, niemieckim i angielskim. Uczniowie mieli za zadanie przygotować danie, mini prezentację o przygotowanych smakołykach oraz ubrać się w stroje związane z ich krajem.

Oprócz różnorodnych mini prezentacji w wybranym języku mieliśmy okazję posmakować europejskich przysmaków, wśród nich były śląskie kołacze, amerykańskie hot-dogi, staropolski pasztet, hiszpańskie churros, czy niemieckie misie Haribo oraz wiele, wiele innych. Był też pokaz mody przygotowanych strojów i makijaży twarzy. Jury i widzowie z entuzjazmem przyjęli kowbojski pojedynek na colty. Na koniec uczniowie mogli po raz kolejny wykazać się umiejętnością posługiwania się językiem biorąc udział w konkursie na najszybszy i najbardziej poprawnie przeczytany łamacz językowy. Śmiechu było co niemiara.

Samorząd szkolny ufundował każdej klasie słodki poczęstunek w podziękowaniu za włączenie się do wspólnej zabawy.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie potraw, które były przepyszne i szybko zniknęły ze stołów oraz przebranie się w barwy krajów europejskich.

Zwycięscami we wszystkich konkurencjach okazała się klasa VII SP, która za zadanie otrzymała przygotowanie języka polskiego w odmianie gwary śląskiej. Tak więc wszyscy górnicy z klasy VII SP wraz z nadsztygarem Mają Cader wybiorą zwycięski DZIEŃ WOLNY na wspólne wyjście integracyjne. GRATULUJEMY!

Pozostałym uczniom: kowbojom, rycerzom, damom dworu i wielu innym gratuluję pomysłowości w kreowaniu swoich postaci.

dj

Więcej zdjęć <<tutaj>> 

Poprawiony: czwartek, 29 września 2022 19:40  

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Licznik odwiedzin

Dzisiaj142
Miesiąc142
Wszystkie544658

Currently are 19 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

logo proba 4

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation