Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Start Najzdolniejsi uczniowie gliwickich szkół

Najzdolniejsi uczniowie gliwickich szkół

„Są młodzi, zdolni, pełni zapału i pasji.”

To słowa, którymi powitano podczas dorocznej gali najzdolniejszych uczniów gliwickich szkół nagrodzonych przez prezydenta Gliwic.

W tym roku Laurem Nauki uhonorowano 86 młodych ludzi – wśród nich byli nasi uczniowie: Maciej Krych i Aleksander Pizoń.

Gliwicki Laur Nauki to nagroda dla zdolnych uczniów, która honoruje ich osiągnięcia, zaangażowania i pasję. Te wyjątkowe wyróżnienia podczas uroczystej gali 11 października na Scenie Bajka wręczyli prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz i jego zastępca Adam Neumann. Wśród nagrodzonych znaleźli się laureaci konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym, a także uczniowie wyróżniający się talentami artystycznymi.

Prezydent Gliwic przyznał również stypendia uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali wyjątkowo dobre wyniki w nauce oraz legitymują się osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi, honorowanymi lub współorganizowanymi przez Kuratoria Oświaty lub/i Ministerstwo Edukacji Narodowej na szczeblu międzynarodowym, krajowym lub wojewódzkim. Gratulujemy Maciejowi Krychowi, ze znalazł się w tym elitarnym gronie.

Z roku na rok mamy tych laureatów coraz więcej, co bardzo dobrze świadczy o gliwickiej oświacie. Gratuluję młodzieży tych już osiągniętych laurów i życzę, by był to początek dalszych sukcesów na prostej, dobrze przemyślanej drodze życiowej” – mówił prezydent Zygmunt Frankiewicz podczas uroczystości.

Prezydent Gliwic podziękował również osobom, które swoim zaangażowaniem i wsparciem przyczyniły się do sukcesów uczniów – dyrektorom placówek i nauczycielom, dzięki którym młodzi gliwiczanie mogą nie tylko rozwijać swoje pasje, ale też wygrywać krajowe i międzynarodowe olimpiady i konkursy. Podziękowania otrzymały pp. Maria Cader oraz Klaudia Czauderna.

Gratulujemy i życzymy radości z nauki i pracy.

APMK

Więcej zdjęć <<tutaj>>

 

Zasady naboru do klasy 7 SP

nab7

Zasady naboru do LO

LO2019 NABÓR DO LICEUM OSTATNI

Licznik odwiedzin

Dzisiaj107
Yesterday89
Week275
Miesiąc1784
Wszystkie368444

Currently are 13 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation