Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Rada Rodziców ETE
Rada Rodziców ETE

Biblioteka szkolna w nowoczesnej odsłonie

Dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców Szkół ETE już od września w naszych szkołach ruszy E-biblioteka!

System e-biblio dostosowany jest do potrzeb współczesnych uczniów, którzy mogą wyszukiwać książki z użyciem smartfona lub tabletu – szybko i wygodnie. Mobilny dostęp do biblioteki sprawia, że rezerwacja pozycji czy przedłużenie terminu wypożyczenia są możliwe w każdym miejscu i o każdej porze. Dla tych, którzy obawiają się, że zapomną zwrócić książkę, e-biblio ma specjalną funkcję – elektroniczne przypomnienia. System automatycznie wysyła wiadomość z informacją o zbliżającym się terminie zwrotu danego egzemplarza, jego przekroczeniu czy dostępności książki.

E BIBLIO

 

Nasze mikołajki

6 grudnia uczniowie z klas 0-6 SP pojechali do House of Air, by „w podskokach” świętować mikołajki! Nie była to jedyna atrakcja tego dnia, bo - po powrocie z wycieczki - szkołę odwiedził wyjątkowy i niepowtarzalny Mikołaj.

Co roku nasze mikołajki wyglądają inaczej, by było ciekawie i atrakcyjnie. Tym razem postanowiliśmy podążyć za prośbami większości uczniów i wybrać się do Parku Trampolin. Po zjedzeniu śniadania w klasach, dzieci pojechały autokarem do „Europy Centralnej”. Ogromna przestrzeń „House of Air” czekała tylko na nas, dlatego każdy mógł znaleźć miejsce dla siebie – od najmłodszych do najstarszych uczestników wycieczki. Po powrocie był czas na odpoczynek i odwiedziny wyjątkowych gości! Do każdej z klas zawitali: Mikołaj, Pani Mikołajowa oraz ich pomocnicy. Nasz Mikołaj miał wprawdzie tradycyjny czerwony strój i wielki brzuch, ale nosił adidasy i nie posiadał brody! Dzieci szybko rozszyfrowały tożsamość gości, ale nikomu nie przeszkodziło to w świetnej zabawie. Pod przebraniami ukryli się uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy częstowali wszystkie dzieci słodkościami. W każdej klasie uczniowie witali przybyłych piosenką/kolędą specjalnie przygotowaną na tę okoliczność. Dziękujemy naszemu SU za tę miłą niespodziankę!

Zapraszamy do galerii zdjęć, dokumentującej świetną zabawę, zarówno w Parku Trampolin, jak i podczas klasowych odwiedzin Mikołaja.

Całość kosztów tej wycieczki dla klasy 5a została sfinansowana dzięki nagrodzie uzyskanej w konkursie ogłoszonym przez Radę Rodziców.

WhatsApp Image 2022-12-06 at 15.12.33

 

Ale dzień w AleGrze!

18 listopada klasa 3a - w ramach wygranej podczas Dnia Języków Obcych - wybrała się do sali zabaw AleGra.

Emocje związane z wyjściem towarzyszyły uczniom już kilka dni wcześniej – cały tydzień niecierpliwie oczekiwali na upragniony piątek. Nawet zimowa, a raczej zimna, aura nie ostudziła ich zapału. Po zjedzeniu śniadania w szkole i przypomnieniu wszystkich istotnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas wyjścia, trzecioklasiści wyruszyli w drogę i po półgodzinnym spacerze dotarli do sali zabaw. Na miejscu czekały na nich miłe panie z obsługi i ogromna przestrzeń do zabawy – było wspinanie, zjeżdżanie, skakanie, zwisanie, czołganie, oj działo się, działo! To był dzień pełen wrażeń, ale dwie godziny intensywnego ruchu w połączeniu ze spacerem i tak nie wyczerpały wszystkich pokładów energii naszych trzecioklasistów!

Całe wyjście zostało sfinansowane z nagrody uzyskanej w konkursie ogłoszonym przez Radę Rodziców.

AleGra

 

Drodzy Rodzice,


W imieniu Rady Rodziców Szkół ETE mam ogromną przyjemność przekazać Państwu, że w ubiegłym roku szkolnym dzięki Waszym wpłatom na konto Rady Rodziców Szkół ETE udało się sfinansować zakup nagród w szkolnych konkursach (Karuzela Schweitzera, Zawody Piłkarskie), imprezach (Bal Przebierańców, dyskoteka) czy wspomóc Szkolne Koło Wolontariatu podczas Jarmarku Wielkanocnego. 
Cieszymy się, że te środki finansowe mogą zostać przeznaczone dla naszych dzieci i służyć ich rozwojowi, nauce czy miłemu spędzeniu czasu.


Bardzo mi miło poinformować, że dzięki Państwa wpłatom w ubiegłym roku szkolnym, trzy klasy wspólnie ze swoimi Wychowawcami będą mogły zrealizować swoje pomysły na wspólnie spędzenie czasu, a są to: 

  • 1 miejsce - obecna klasa 5a SP - wychowawca Anna Różańska - nagroda w wysokości 300 zł, 
  • 2 miejsce - obecna klasa 2a SP - wychowawca Justyna Minkina - nagroda w wysokości 250 zł
  • 3 miejsce - obecna klasa 3a SP - wychowawca Joanna Jop - nagroda w wysokości 200 zł. 

Ogłaszamy nową edycję konkursu zachęcającą do wpłat na Fundusz Rady Rodziców Szkół ETE w roku szkolnym 2022/2023

 

Zasady konkursu: Konkurs polega na promowaniu tych klas, które w okresie trwania konkursu (do 31.03.2023 r.) uzyskają 100% wpłat (liczy się nie wysokość wpłat, ale ich liczba). Klasy, które osiągną najwyższy wynik otrzymają dofinansowanie do wybranej przez swoją klasę aktywności.

Poniżej aktualne dane o składzie Prezydium Rady Rodziców Szkół ETE, numerze konta, wysokości składek czy kontakcie do Rady Rodziców.

 

Skład Prezydium Rady Rodziców przy Zespole Szkół ETE na rok szkolny 2022/2023

Przewodnicząca – p. Aleksandra Chrapek
Z-cy przewodniczącej – p. Anna Maziarz
Skarbnik – p. Marcin Gajdzik
Sekretarz - p. Tomasz Ponikiewski

 

Informacje  
Składki na rok szkolny 2022/2023 ustalono w wysokości:

v  50 zł - od pierwszego dziecka,

v  25 zł - od drugiego dziecko,

v  0 zł - od trzeciego i kolejnego dziecko.

Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

 

Kontakt do Rady Rodziców

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Numer rachunku bankowego Rady Rodziców
Rada Rodziców przy Zespole Szkół ETE
im. Alberta Schweitzera

ul. Franciszkańska 5, 44-100 Gliwice
Bank Spółdzielczy O/Gliwice
82 8457 0008 2008 0081 2254 0004

W tytule przelewu należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz za jaki okres jest dokonywana opłata.

Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do kontaktu z Radą Rodziców,
Aleksandra Chrapek
Przewodnicząca Rady Rodziców Szkół ETE

 

 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 2