Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Łukasz Wierzbicki gościem naszej szkoły

Dnia 15 kwietnia 2015 do naszej szkoły przyjechał bardzo sympatyczny autor książek dla młodych czytelników - pan Łukasz Wierzbicki. Już jako dziecko marzył on o tym, by zostać pisarzem, i wciąż z radością wynajduje fascynujące historie, które mógłby ocalić od zapomnienia na kartach swoich powieści.

Pan Łukasz przy pomocy zdjęć i licznych rekwizytów opowiedział nam o dwóch spośród swoich książek.

Do napisania "Afryki Kazika" autora zainspirowały historie, które opowiadał mu dziadek. Dotyczyły one Kazimierza Nowaka - podróżnika, który jako pierwszy na świecie przemierzył Afrykę rowerem. Gdy w drodze powrotnej zepsuł mu się rower, przesiadł się na konia i - choć z początku niezadowolony z konieczności karmienia zwierzęcia - wkrótce znalazł w nim przyjaciela, a jego podróż stała się jeszcze ciekawsza.

"Dziadek Niedźwiadek" to również historia o przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem - i to dzikim! Opowiada ona o niedźwiedziu Wojtku, który służył razem z Polakami w armii podczas drugiej wojny światowej. Wojtek - choć wielki i silny - nigdy nikogo nie skrzywdził, za to uwielbiał bawić się w zapasy i boks. Po wojnie zamieszkał w zoo, a jego przyjaciele żołnierze wciąż odwiedzali go i bawili się z nim, wspominając wspólne przygody. Niezwykłe? Ale prawdziwe!

Pan Łukasz przekonał nas, że świat jest pełen ciekawych historii, których warto szukać we wspomnieniach naszych dziadków, w szkolnych bibliotekach i podczas podróży. A jeśli ma się jakieś marzenie, trzeba dążyć do tego, by je spełnić.

Po spotkaniu każdy mógł kupić książkę pana Łukasza z imienną dedykacją. Było wielu chętnych, a ci, którym się to nie udało, mogą jeszcze zamówić książkę w sekretariacie naszej szkoły.

 

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Ku pokrzepieniu serc

ku pokrzepieniu serc

Nadchodzące wydarzenia

Plany klas od dnia 1 września 2020 roku

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
Yesterday180
Week9
Miesiąc4998
Wszystkie376856

Currently are 11 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM