Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Pomoc dzieciom z Nepalu

Szanowni Rodzice. Nazywam się Łukasz Bujok. Od 11 lat jestem misjonarzem w ramach Ruchu Chrześcijańskiego Mt28. W dniu 21 grudnia poprowadziłem lekcje o Nepalu, gdzie dwukrotnie pomagałem ofiarom trzęsień ziemi. Po lekcjach w szkołach dzieci pytają zwykle: „Czy możemy jakoś pomóc?” Polecę tam znowu w drugiej połowie marca 2016. Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć ten cel, to zachęcam. Każdy udział się liczy:

Łukasz Bujok, ul. Klaudyny 6 / 66, 01-684 Warszawa

20 1140 2004 0000 3402 3714 8996 Tytułem: NEPAL

Tel. 663 224 499. Mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Po powrocie zrelacjonuję chętnie dzieciom, jak udało się nam pomóc.

“Bardzo dziękuję dyrekcji szkoły podstawowej ETE w Gliwicach za zaproszenie i umożliwienie mi poprowadzenia lekcji o Nepalu. Po tragicznych w skutkach trzęsieniach ziemi w tym kraju, potrzebna była pomoc z całego świata. Opowiadałem dzieciom w jaki sposób pomagaliśmy. Pierwszy wyjazd w maju charakteryzował się pilną potrzebą zaopatrzenia ludzi w lekarstwa, koce, namioty, żywność. Pokazywałem ogrom zniszczeń oraz sytuację panującą w stolicy Kathmandu oraz wsiach oddalonych od większych miast. Oprócz dostarczania potrzebnej pomocy staraliśmy się pomagać w sposób praktyczny. Odbudowywaliśmy, odgruzowywaliśmy, usuwaliśmy zniszczenia, służyliśmy modlitwą i dobrym słowem zachęty. Po powrocie z pierwszej wyprawy zastanawialiśmy się w jaki sposób pomagać mądrze. Bardzo poruszyła nas sytuacja dzieci, które straciły rodziców w trzęsieniach ziemi. Właśnie tym dzieciom dedykowany był drugi wyjazd w październiku. Odwiedzaliśmy sierocińce, szkoły, rodziny wspierające prace wśród sierot. Wspieraliśmy takie miejsca na różne sposoby: poprzez zakup zeszytów i pomocy szkolnych, pewną grupę dzieci zabraliśmy do parku wodnego i sprawiliśmy im mnóstwo radości, jeden z sierocińców został zaopatrzony w filtr wodny, który możliwi dzieciom dostęp do wody pitnej. Opowiadałem też o zupełnie innych zwyczajach, kulturze i języku. Było to dla nas zabawne zobaczyć krowę wędrującą środkiem drogi, plątaninę połączeń drutów elektrycznych, po których wędrowały małpy, gospodarzy wsłuchujących się w odgłosy naszego mlaskania podczas wspólnego posiłku, co okazywało naszą wdzięczność i docenienie. Wspomniałem też, że na całym świecie obowiązuje jeden uniwersalny język, który rozpoznawalny jest w każdym zakątku ziemi: jest to ofiarna miłość, która mówi często więcej, niż nasze słowa. Podzieliłem się z dziećmi jednym z fragmentów Bożego Słowa, które mnie do tego zachęcają:Jeżeli zaś ktoś posiada dobra tego świata, a widzi brata w potrzebie i zamyka przed nim serce swoje, jakże w nim może mieszkać miłość Boża? Dzieci, miłujmy nie słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą.1 Jana 3. 17-18.”

ŁukaszBujok

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj60
Miesiąc3079
Wszystkie568052

Currently are 25 guests online

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2023/2024 

23.10.23r. - wystartowała Wielkia Liga Czytelników

26.02.24r. - wyjście na łyżwy dla klas 4-6 SP

02.03.24r. - Dzień Otwarty Szkół ETE

14.03.24r. - Konkurs matematyczny Puchacz Piotr

21.03.24r. - Kangur Matematyczny 2024

 

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM