Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Liceum
Email Drukuj PDF

 krzyspawel     Najpierw zaczęliśmy zbierać makulaturę.  Potem dołączyły  do niej zużyte baterie  i plastikowe zakrętki. Przez kilka lat zebraliśmy  około 20 ton makulatury i  300 kg baterii. Zakrętek nie ważymy, ale było ich mnóstwo.

      Segregacja odpadów to nie tylko troska o środowisko. Zamieniamy rzeczy pozornie już niepotrzebne na użyteczne.
 
      Za sprzedaną makulaturę uzyskujemy złotówki. Ponadto bierzemy udział w konkursach zbiórki surowców wtórnych i z powodzeniem rywalizujemy z uczniami innych  szkół. Kilkakrotnie udało nam się zdobywać miejsca premiowane  nagrodami  pieniężnymi. Uzyskane środki  przeznaczono  na zakup pomocy szkolnych, które służą kolejnym rocznikom uczniów.   Oto lista tych rzeczy, które  wzbogaciły wyposażenie szkół od 2006 r.: książki do biblioteki szkolnej ( dzięki temu mamy komplet lektur obowiązkowych i wiele nieobowiązkowych), słowniki językowe, odtwarzacze CD, atlasy historyczne i geograficzne, sprzęt sportowy,  waga do pracowni chemicznej, globus, kilka regałów do biblioteki. Wartość tych przedmiotów przekroczyła 12 tys. zł.
 
       Przez zbiórkę plastikowych zakrętek zawsze pomagamy komuś potrzebującemu. Dwa lata temu oddaliśmy zakrętki na potrzeby dziecka chorego na mukowiscydozę. W ubiegłym roku zbieraliśmy koreczki dla Aneczki. W tym roku odbiera je od nas matka ciężko chorej młodej kobiety, która na leczenie przewlekłej i postepującej choroby potrzebuje wiele pieniędzy . Może dzięki temu, że nie wyrzucimy zakrętki do śmietnika, pozwolimy jej zrealizować marzenia o wyzdrowieniu.
 
      W ubiegłym roku uczniowie klas gimnazjalnych brali udział w projekcie Tesco dla szkół i jako Ekorewolucjoniści wyszli na ulice Gliwic, aby przekonać mieszkańców do segregacji odpadów. Nakręcony z tej imprezy krótki film można zobaczyć na You tube.
Na zdjęciu powyżej Krzysiek i Paweł, dwaj z grupy "szkolnych herosów", która jest niezawodna w pomocy.
     Akcja zbiórki surowców wtórnych trwa nadal i ma charakter ciągły. Drogi czytelniku tej informacji, jeśli chcesz przyłączyć się do nas, zapraszamy.

W ciągu tych lat zdobyliśmy wiele nagród. Oto zdjęcia z wręczenia jednej z nich:
photo1...........photo2
Poprawiony: sobota, 10 listopada 2012 16:45  

Zasady naboru do klasy 7 SP

nab7

Zasady naboru do LO

LO2019 NABÓR DO LICEUM OSTATNI

Licznik odwiedzin

Dzisiaj58
Yesterday185
Week547
Miesiąc58
Wszystkie377394

Currently are 6 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation