Rok Szkolny 2020/2021
- Aleksander Pizoń II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej organizowanej przez UJ
- Aleksander Pizoń II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej "Olchem"
- Maksymilian Szeithauer Laureat Ogólnopolskiego konkursu przedmiotego z chemii Multitest
Rok Szkolny 2019/2020
- Aleksander Pizoń - Gliwicki Laur Nauki
- Aleksander Pizoń Finalista 67 Ogólnoplskiej Olimpiady Chemicznej "Olchem"
-
Jan Szaniewski II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
-
Krzysztof Szatka Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii
-
Maksymilian Szeithauer Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii
- Maciej Krych - Gliwicki Laur Nauki
- Jan Szaniewski, Krzysztof Szatka, Maksymilian Szaithauer - II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym Naukowej Ligi Szkół Podstawowych w ramach Dni Gliwickich Młodych Naukowców
- Krzysztof Szatka - Finalista XXX Wojewódzkiego Jubileuszowego Konkursu dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych „MŁODY CHEMIK”
- Maksymilian Szaithauer - Finalista XXX Wojewódzkiego Jubileuszowego Konkursu dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych „MŁODY CHEMIK”
- Agata Witomska - II miejsce w Otwartej Śląskiej Lidze Kixboxingu w konkurencji LCJ w wadze do 55kg
- Agata Witomska - III miejsce w Otwartej Śląskiej Lidze Kixboxingu w konkurencji KLJ w wadze do 55 kg
Rok Szkolny 2018/2019
-
Aleksander Pizoń, Aleksander Andruszkiewicz - finaliści XVIII Wojewódzkiego Konkursu „Duety Chemiczne” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach
-
Maciej Krych - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego dla uczniów Gimnazjów z języka niemieckiego
-
Aleksander Pizoń - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego dla uczniów Gimnazjów z chemii
-
Julia Rabus - Halowe Mistrzostwo Polski do lat 18
- Julia Rabus - I miejsce - Mistrzostwa Gliwic gra podwójna Kobiet Open
- Julia Rabus - II miejsce - Mistrzostwa Gliwic Singiel do lat 18
- Julia Rabus - III miejsce - Mistrzostwa Gliwic Singiel Open
- Zuzanna Wysocka - Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "Moja walka ze Smogiem"
Rok Szkolny 2014/2015
- Alan Majnusz, klasa 1 LO - II miejsce w II Gliwickim Konkursie Recytatorskim „Ojczyzna w poezji” – listopad 2014
- Zespół: Sara Grzybek, Zuza Ptak, Alan Majnusz - II miejsce w VII Przeglądzie Piosenki Turystycznej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez Oddział PTTK Gliwice – listopad 2014
- Sara Grzybek i Agnieszka Lenius ILO, I miejsce w konkursie "Zostań chemicznym detektywem" na najlepszy chemiczny plakat
-
Sara Grzybek i Agnieszka Lenius ILO, laureatki konkursu "Zostań chemicznym detektywem"
Rok Szkolny 2013/2014
- Grzegorz Urbańczyk- kwalifikacja do II (wojewódzkiego) etapu olimpiady historycznej
- Grzegorz Urbańczyk - FINALISTĄ LV Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, organizator – Komitet Główny, z siedzibą w Instytucie Europeistyki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, Uniwersytetu Warszawskiego
Rok Szkolny 2012/2013
- Grzegorz Urbańczyk- kwalifikacja do II (wojewódzkiego) etapu olimpiady historycznej
- Irena Izydorczyk, Paweł Polok- udział w V Ogólnopolskim Konkursie z fizyki "Fizyka się liczy"
Rok Szkolny 2010/2011
- Marta Król zwyciężyła w konkursie "Le piszę kliszę"
Rok Szkolny 2008/2009
- V edycja Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego (Wrocław): Jakub Rak (finalista)
- Jakub Rak - zawody II stopnia LVIII Olimpiady Fizycznej
- Jakub Rak - zawody II stopnia LX Olimpiady Matematycznej
- Jakub Rak - finał XX Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Fizyków
- Karolina Chrapek - Mistrzostwa Polski Juniorów i XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży [więcej]
- Slalom Gigant - złoty medal
- Slalom - srebrny medal
- Kombinacja (Slalom + Gigant) - srebrny medal
Rok Szkolny 2007/2008
- Eliminacje Okręgowe Olimpiady Biologicznej – Oliwia Anders
- Jakub Rak - IV miejsce w XIX Ogólnopolskim Turnieju Młodych Fizyków
Rok Szkolny 2006/2007
- Łukasz Macha – Gliwicka Gala Młodych Talentów - statuetka Zwiastuny 2007
- Jakub Rak - II miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie „Jak Fizyk i Matematyk mogą pomóc sportowcom"
- Jakub Rak - V miejsce w IV Rajdzie Rowerowym o Puchar ZSE-U
- VI miejsce dla LO ETE w zawodach strzeleckich chłopców „O Srebrne Muszkiety 2007”
- II miejsce dla LO ETE w zawodach strzeleckich dziewcząt „O Srebrne Muszkiety 2007”
- V miejsce dziewcząt z LO ETE w Noworocznych Zawodach Strzeleckich o Puchar Dyrektora Niepublicznego LO
Rok Szkolny 2005/2006
- Świąteczny Halowy Turniej Piłki Nożnej dla szkół ponadgimnazjalnych -VII miejsce
- Udział ucznia klasy IIIb - Michała Dyrkacza - w II etapie Olimpiady Historycznej
- Dyplom uznania dla grupy wolontariatu działającej przy Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym ETE
Rok Szkolny 2004/2005
- VII Ogólnopolski Konkurs na Recenzję Filmową - Anna Siuda - I miejsce
- I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Francji - Bartosz Szadkowski - I miejsce
Rok Szkolny 2003/2004
- Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej w Starsburgu "Euroscola 2004" - Bartosz Szadkowski - I miejsce
- Gliwicki Międzyszkolny Konkurs Poetycki - Alicja Rytel - II nagroda
- Gliwicki Międzyszkolny Konkurs Poetycki - Bartłomiej Kot - wyróżnienie
- Miejski Konkurs "Debiut młodego reportera" - Agnieszka Kasperidus - laureatka
- Międzyszkolny Konkurs na Pracę z Fizyki i Biologii - Małgorzata Domino - II miejsce
- Ogólnopolski Konkurs na pracę "Fizyka a Ekologia" - Małgorzata Domino - laureatka
- Amatorskie Zawody Konne w Ujeżdżaniu - Małgorzata Domino - I miejsce
Rok Szkolny 2002/2003
- Zawody o Mistrzostwo Sekcji Szachowej Miejskiego Domu Kultury w Gliwicach - Wojciech Zuziak - III miejsce
- Halowe Mistrzostwa Gliwic w tenisie ziemnym - Tomasz Leśniak - II miejsce
- Amatorskie Zawody w Ujeżdżaniu klasa P-1 - Małgorzata Domino - II miejsce
- Amatorskie Zawody w Ujeżdżaniu klasa P-2 - Małgorzata Domino - III miejsc
- Amatorskie Zawody w Ujeżdżaniu klasa L-4 - Małgorzata Domino - I miejsce
- Amatorskie Zawody w Ujeżdżaniu klasa L-8 - Małgorzata Domino - I miejsce
Rok Szkolny 2001/2002
- Madgalena Jaworska - zajęła III miejsce w II Mistrzostwach Gliwic w Tenisie Ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice w kategorii OPEN KOBIET organizowanych przez Urząd Miejski w Gliwicach oraz Akademię Tenisa Ziemnego ABJ - RETOUR
- Madgalena Jaworska i Katarzyna Borowiec - zajęły III miejsce w II Mistrzostwach Gliwic w Tenisie Ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice w kategorii DEBLA KOBIET organizowanych przez Urząd Miejski w Gliwicach oraz Akademię Tenisa Ziemnego ABJ - RETOUR
- Madgalena Jaworska - zajęła I miejsce i tytuł Mistrza na rok 2001 w II Mistrzostwach Gliwic w Tenisie Ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice w kategorii MIKSTA organizowanych przez Urząd Miejski w Gliwicach oraz Akademię tenisa Ziemnego ABJ - RETOUR
- Madgalena Jaworska - zajęła I miejsce w I Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar "ENKO" w grze pojedynczej kobiet w kategorii OPEN
- Madgalena Jaworska - zajęła I miejsce w I Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar "ENKO" w grze pojedynczej dziewcząt w kategorii do lat 18
- Zosia Bujakowska - I miejsce w konkursie plastycznym zorganizowany z okazji Dnia Ziemi w kategorii: plakat
- Agnieszka Kasperidus - II miejsce w konkursie plastycznym zorganizowany z okazji Dnia Ziemi w kategorii: plakat
- Michał Kaczorowski - III miejsce w konkursie plastycznym zorganizowany z okazji Dnia Ziemi w kategorii: plakat
- Michał Niepoń, Paweł Pasiecznik i Filip Wójcik - I miejsce w Konkursie Wiedzy Ekologicznej zorganizowany z okazji Dnia Ziemi
- Bolesław Bujakowski, Michał Dyrkacz i Grzegorz Surowiecki - II miejsce w Konkursie Wiedzy Ekologicznej zorganizowany z okazji Dnia Ziemi
- Iwo Jeziorski, Sebastian Wiśniewski i Bartosz Szadkowski - III miejsce w Konkursie Wiedzy Ekologicznej zorganizowany z okazji Dnia Ziemi
Rok Szkolny 2000/2001
- Madgalena Jaworska - zajęła I miejsce w tenisie ziemnym w XLIII Wojewódzkim Zlocie Ognisk i Klubów Rekreacyjno - Sportowych
- Wojciech Zuziak - IV miejsce w Szachowym Turnieju o Mistrzostwo Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach
- Grzegorz Mazoń - I miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Poezji Miłosnej w kategorii: poezja śpiewana
- Joanna Jaskelewicz - III miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Poezji Miłosnej w kategorii: poezja śpiewana
- Konrad Straszak - zakwalifikował się do II etapu Wojewódzkiej Olimpiady Historycznej
Rok Szkolny 1999/2000
- Uczniowie liceum zajęli IV miejsce w IV Wiosennym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Pięcioosobowych organizowanym przez ZSO Nr 4 w Gliwicach
Rok szkolny 1998/1999
- Krzysztof Domino - udział w zawodach II - go stopnia XLVIII Olimpiady Fizycznej
- Krzysztof Domino - wraz z Grupą Twórczą Quark zajął VIII miejsce w XXI Wojewódzkim Drużynowym Turnieju z Fizyk o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach
- Krzysztof Domino - wraz z Grupą Twórczą Quark zajął I miejsce w X Ogólnopolskim Turnieju Młodych Fizyków
- Krzysztof Domino - wraz z Grupą Twórczą Quark został Wicemistrzem w Międzynarodowym Turnieju Młodych Fizyków w Wiedniu
- Marcin Podżorski - nagroda główna w Międzynarodowym Konkursie matematycznym "KANGUR"
Rok szkolny 1997/1998
- Krzysztof Domino - zajął VIII miejsce w VI KONKURSIE CHEMICZNYM organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Gliwicki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego
- Krzysztof Domino - udział w zawodach II - go stopnia XLVII Olimpiady Fizycznej
- Łukasz Krzyżanowski - EUROSCOLA itd.
Rok szkolny 1996/1997
- Joanna Wołoszyn i Agnieszka Szwas - zajęły I miejsce w okręgowym Turnieju Tenisowym Juniorek Gra Podwójna
- Artur Skowron - zajął V miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich stylem grzbietowym na dystansie 50 m.
- Dorota Gibiec - III miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Poezji Miłosnej organizowanym przez V Liceum Ogólnokształcące im. A. Struga w Gliwicach