Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Święto Szkół ETE

25 maja, kiedy kraje Unii Afrykańskiej świętują powołanie Organizacji Jedności Afrykańskiej, w szkołach Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego obchodzimy Święto Szkoły i z tej okazji wspominamy życie naszego patrona, Alberta Schweitzera, którego działalność misyjna skupiała się właśnie w Afryce. 

Tego szczególnego dnia nikogo nie dziwił widok wąsów na dziecięcych twarzach, a afrykańskie elementy dodatkowo zdobiły odświętne stroje naszych uczniów.

Na porannym apelu klasy 4-6 zaprezentowały przed młodszymi kolegami i koleżankami różne aspekty życia Alberta Schweitzera. Dzięki ich pomysłowym scenkom, barwnym opowieściom i wpadającym w ucho piosenkom bardzo wiele dowiedzieliśmy się o młodości naszego patrona, jego karierze muzycznej, działalności misyjnej, poglądach filozoficznych i dokonaniach na rzecz światowego pokoju, za które przyznano mu Nagrodę Nobla. 

Albert Schweitzer to bez wątpienia człowiek godny naśladowania, dlatego chcemy nie tylko uczyć się o nim, ale przede wszystkim uczyć się od niego - pokory, pracowitości i miłości do drugiego człowieka.

Schweitzer

więcej zdjęć znajdziesz tutaj >>>

 

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Ku pokrzepieniu serc

ku pokrzepieniu serc

Nadchodzące wydarzenia

Plany klas od dnia 1 września 2020 roku

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
Yesterday185
Week498
Miesiąc9
Wszystkie377345

Currently are 14 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM