Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Trudna lekcja

We wtorek 9 czerwca gościliśmy w naszej Szkole Podstawowej niezwykłego gościa. Był nim pan Piotr Żądło z organizacji Open Doors.

Najpierw na pierwszej lekcji prelekcji dotyczącej prześladowanych chrześcijan na całym świecie wysłuchali uczniowie klas IV-VI, na drugiej lekcji w spotkaniu wzięli udział uczniowie młodszych klas. 

Na tych lekcjach wraz z panem Piotrem dotykaliśmy bardzo trudnych tematów. Wskazywał on nam miejsca, kraje na świecie, gdzie nie tak łatwo, jak w Polsce, wyznaje się wiarę w Boga. Opowiadał historie ludzi, którzy musieli opuścić swoje domy w imię miłości do Stwórcy, pokazywał rodziny, które zostały rozbite, bo ktoś bliski zginął, bo nie bał się przyznać, że jest chrześcijaninem. Mieliśmy okazję, choć w nikłym stopniu, zobaczyć, jak straszna jest wojna - dla mężczyzn, dla kobiet i dla dzieci.

Uczniowie zadawali pytania, przejmowali się losem ludzi oglądanych na zdjęciach, pytali o to, w jaki sposób można pomóc prześladowanym chrześcijanom...

To była bardzo trudna lekcja - nikt się nie śmiał, nikt się nie wygłupiał, w wielu oczach pojawiły się łzy. Teraz wiemy, że możemy się modlić o tych ludzi, o których słyszeliśmy. I dziękować Bogu za nasz kraj, w którym bezpiecznie, każdego dnia możemy chodzić do chrześcijańskiej Szkoły, w której bez przeszkód możemy modlić się, śpiewać Bogu i na co dzień słuchać historii biblijnych.

Zapraszamy kliknij w link, aby dowiedzieć się wiecej o Open Doors

 

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Licznik odwiedzin

Dzisiaj169
Yesterday207
Week1428
Miesiąc5729
Wszystkie405807

Currently are 52 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

ku pokrzepieniu serc

 

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM