Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Rok szkolny 2021/2022

W tym roku, jak co roku, skupiamy się na realizacji treści programowych, ale też często je rozszerzamy, rozdmuchujemy i rozkładamy na części pierwsze. Potem oczywiście zbieramy, sklejamy, przyklejamy, czyli jednym słowem - podsumowujemy. Naszym ulubionym sposobem podsumowania pracy jest ciągle jeszcze nasza PINNWAND = tablica korkowa, gazetka. Pracujemy metodą projektu, więc jednym z nich jest właśnie ona. Pojawiają się na niej wszystkie ważniejsze tematy, bo chcemy się nimi podzielić.

A oto nasze projekty i pomysły w prostym zestawieniu:

Pinnwand – gazetka pojawia się co jakiś czas na tablicy korkowej po lewej stronie od wejścia do dolnej świetlicy. Znajdziecie na niej informacje na temat maglowanych przez nas najciekawszych tematów dotyczących naszego regionu oraz krajów niemieckojęzycznych.

zdj 2 Tag der Sprachen

Ausgezeichnete Schlesier – wspaniali Ślązacy to projekt realizowany na wielu jednostkach lekcyjnych. Jego celem jest poznanie znanych, ważnych i ciekawych osób, które urodziły się na Śląsku. Zachęcamy do przyjrzenia się sylwetkom Janoscha i Oskara Troplowitza.

zdj 1 Janosch

Die Wörterfabrik – fabryka słów to projekt obejmujący różne aktywności:

1. analizę książki „Die große Wörterfabrik” autorstwa Agnès de Lestrade (książka do wypożyczenia w naszej bibliotece LeseETE oraz do oglądnięcia w formie cyfrowej:

https://www.youtube.com/watch?v=pEu2vnXBauI 

2. tworzenie i ilustrowanie fantazyjnych słów złożonych, grupowanie słów, szukanie ulubionych słów;

3. stworzenie Lapbooka „Unsere Wörterfabrik”:

zdj9-COLLAGE 1

logo! Die Welt und ich. Magazyn informacyjny dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do odwiedzania strony https://www.kika.de/logo/sendungen/logo-146.html, na której zawsze znajdziecie odcinek z dnia poprzedniego. Zachęcam w ten sposób do osłuchiwania się z językiem oraz czytania napisów w języku niemieckim, ponieważ pod ikonką Sprache znajdziecie Untertitel (napisy, skrót UT), wystarczy je włączyć klikając Deutsch. Nie martwcie się, jeśli niewiele zrozumiecie z języka mówionego, ponieważ słuchając i czytając skupiamy się również na obrazie, a ten pokaże wam bardzo wiele. Przy okazji wzbogacicie swoją wiedzę o świecie. To się naprawdę opłaca, bo jeden odcinek trwa zaledwie 10 minut!!!

Zachęcam również bardzo gorąco do korzystania z naszej szkolnej niemieckojęzycznej biblioteki LeseETE w sali 02 w budynku SP ETE.

Plakat jmn

A oto nasz TEAM:

zdj 3-COLLAGE

 


Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Licznik odwiedzin

Dzisiaj28
Miesiąc1689
Wszystkie558006

Currently are 14 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM