Słowo JM prof. Andrzeja Karbownika

Email Drukuj PDF
Gliwice, 17.09.2009-09-23

Szanowny Pan
Czesław Czudek
Prezes Zarządu
Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego


Szanowny Panie Prezesie,

Od wielu już lat Szkoły ETE są ważnym punktem na krajobrazie edukacyjnym Gliwic. Jako rektor uczelni wyższej jestem świadomy wagi pracy, którą wykonują nauczyciele - od szkoły podstawowej do egzaminu maturalnego. Na tym, co oni zbudowali, na wiedzy, którą przekazali uczniom oraz umiejętnościach, których ich nauczyli my, pracownicy nauki na uczelni wyższej, możemy dalej budować. Bez współpracy nie moglibyśmy spełniać naszej misji.

Szkoły ETE kładąc nacisk na jak najlepsze wykształcenie, dbają nie tylko o to by uczniowie zdobywali wiedzę ale również o to by posiedli umiejętność uczenia się oraz umiejętność rozwiązywania problemów i właściwej oceny przedstawianych im argumentów. Szkoły ETE dają swoim uczniom możliwość zrealizowania swoich celów i rozwinięcia pasji.

Z wielką radością przyjąłem członkostwo w Radzie Honorowej Szkół ETE. Praca wykonywana przez całą społeczność zasługuje na wsparcie oraz pochwałę. Jestem przekonany, że Szkoły ETE będą kontynuować efektywne inwestowanie w życie młodych ludzi, inwestowanie w przyszłość naszej ojczyzny. Cieszę się, że mogę być częścią tej inicjatywy.

Niestety nie jestem w stanie być razem ze społecznością szkolną na uroczystości nadania imienia Alberta Schweitzera Szkołom ETE oraz na wprowadzeniu Rady Honorowej. Gratuluję wszystkich dotychczasowych sukcesów osiągniętych w ciągu 15 lat pracy oraz życzenia powodzenia w budowaniu nowoczesnej szkoły XXI wieku, szkoły, która będzie kuźnią liderów.

Z poważaniem,

(-)

Rektor
prof. dr. hab. inż Andrzej Karbownik

Poprawiony: poniedziałek, 24 lutego 2014 17:08