Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Archiwum Aktualności Nauczyciele Joanna Święcik-Patera

Joanna Święcik-Patera

 

Jsp

Tytuł magistra filologii polskiej zdobyłam na Uniwersytecie Opolskim. Ukończyłam również studia podyplomowe „Reżyseria teatru dzieci i młodzieży” na PWST we Wrocławiu. Wykształcenie dało mi wspaniałe podłoże do rozwijania mojej pasji: towarzyszenia młodym ludziom w poznawaniu świata.

 Uczę w szkole, ale jestem także instruktorem teatralnym. Prowadzę Teatr Paranoja działający przy knurowskim Centrum Kultury. Razem z koleżanką powołałyśmy do istnienia Festiwal Teatralny „Bez MASKI”. Ostatnim moim odkryciem jest Odyseja Umysłu – międzynarodowy projekt, którego celem jest pobudzenie kreatywności uczniów.

 Kocham podróże dalekie i bliskie. Fascynuje mnie kultura arabska. Byłam już kilkukrotnie w Tunezji i Egipcie. Ostatnio zwiedziłam Jordanię. Marzę o wyprawie do Izraela.

 Uwielbiam poezję (miłość ta przyszła późno, bo dopiero na studiach), szczególnie wiersze Wisławy Szymborskiej, a także dramaty Szekspira. Każdego lata namiętnie czytam powieści Jane Austen i oglądam filmy z Colinem Firthem… 

 Nie znoszę flaczków i salcesonu.

 Jestem typem pasjonata. Oddaję się w stu procentach temu, co lubię…

 

e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.