Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Archiwum Aktualności Nauczyciele Jolanta Sikora-Masal

Jolanta Sikora-Masal

pula_joyce_-_Kopia

Wiele razy zdarzyło mi się, że ludzie rozpoznawali we mnie nauczycielkę, chociaż w ogóle nie mówiłam, co robię. Coś w tym chyba jest... Ja sama sobie żartuję, że mam ten zawód w genach, bo reprezentuję czwarte pokolenie nauczycieli w mojej rodzinie. Na szczęście nie wszyscy byli polonistami :). Był kierownik polskiej szkoły na Litwie przed wojną, była matematyczka, może być także "specjalistka od lektur i ortograficznego pisania" .

Nieprawdą jest, że interesuje mnie tylko czytanie. To była i jest tylko jedna z wielu moich "przyjemności" obok tańca, wędrówek po górach, jazdy na nartach i słuchania muzyki. Nieprawdą jest także (co mylnie głosi plakat w sali 21Wink), że słucham tylko AC/DC. Teraz szczególnie lubię i "wyszukuję sobie" mocne i wyraziste głosy wokalistek soulowych - jeśli w ogóle znajduję jakąś chwilę na muzykę między układaniem dzieci do snu, a układaniem sprawdzianów, testów i kartkówek Laughing.

A tak w skrócie:

Ulubiony filozof: Sokrates

Ulubiona książka: Michaił Bułhakow: Mistrz i Małgorzata

Ulubiona wokalistka (teraz): Angelique Kidjo 

Ulubiony taniec: rock&roll

Ulubione miejsce w Tatrach: Dolina Pańszczycy (tak dawno już tam nie byłam...)

Niekwestionowany autorytet: ś.p. ksiądz profesor Józef Tischner (...chociaż nie przeczytałam wszystkich jego pism i nie wiem o nim wszystkiego.)

Gdybym zapomniała o czymś ważnym, to proszę pytać...Smile 

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.