Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

mgr Maria Czudek

 

Nauczyciel biologii i podstaw przedsiębiorczości (LO)

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

O sobie samej:

MariaCzudekPochodzę ze stolicy Śląska Cieszyńskiego, z przepięknego Cieszyna, ale mieszkam w Gliwicach już 41 lat i z tym miastem związane jest całe moje „dorosłe" i zawodowe życie. Zawsze chciałam zostać nauczycielem i moje marzenia spełniły się - moja praca jest moją pasją. Pracuję w Szkołach ETE w Gliwicach od samego początku ich istnienia, czyli od 1995 roku, ucząc biologii i podstaw przedsiębiorczości. Kocham szkołę i kontakt z dziećmi. Moją mocną stroną jest cierpliwość i łagodność oraz szybkie zapominanie o przykrościach, zaś "słabością" - "za dobre serce". Jadam placki ziemniaczane ze skwarkami posypane cukrem (!), nie przywiązuję się do rzeczy, potrafię się cieszyć z tego, co akurat posiadam. Cenię odpowiedzialność. Wyprawy na obydwa wybrzeża Stanów Zjednoczonych i dwukrotnie do Izraela uznaję "jak na razie" za podróże życia.

Spełniło się wiele moich marzeń: rodzina, kochający mąż, wspaniałe dzieci i wnuki, uczę i wychowuję dzieci i młodzież tak jak chciałam to robić, wiele podróżuję i spotykam ciekawych ludzi, mam wiernych i cierpliwych przyjaciół, pracuję społecznie, czasami ktoś chce słuchać tego, co mówię lub piszę.