Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

20-lecie Szkół ETE

Email Drukuj PDF

11 października 2015 świętowaliśmy 20-lecie Szkół ETE im. Alberta Schweitzera. Wspólne spotkanie rozpoczęło nabożeństwo dziękczynne w Kościele Zbawiciela, w czasie którego kazanie wygłosił Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. bp Jerzy Samiec, który razem w nami, ponad dwadzieścia lat temu, tworzył Liceum Ogólnokształcące Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego. W czasie nabożeństwa mogliśmy śpiewać Bogu na chwałę razem z chórem „Z Miłości”.

W czasie oficjalnej części spotkania w Szkole powitaliśmy zaproszonych gości: Absolwentów, Rodziców, Nauczycieli, Przyjaciół i Sympatyków. Honorowymi gośćmi byli: ks. bp Jerzy Samiec, ks. bp Jan Szarek, ks. bp Marian Niemiec, przewodniczący Rady Miasta Gliwice - p. Marek Pszonak, Naczelnik Wydziału Edukacji Miasta Gliwice - p. Mariusz Kucharz, dyrektor partnerskiej szkoły Gymnasium Uslar - dr Hermann Weinreis, dyrektorzy chrześcijańskich szkół z różnych miejsc w Polsce. Obok przemówień Gości odczytano listy gratulacyjne wystosowane przez:  Pana Premiera - Profesora Jerzego Buzka, Prezydenta Miasta Gliwice - p. Zygmunta Frankiewicza, Dyrektora ACSI - Laci Demetera. Występ absolwentki Szkoły, sopranistki,  Doroty Gibiec-Kurowskiej (absolwentki pierwszego naboru do LO ETE) stworzył  niepowtarzalną atmosferę tej części urodzinowych obchodów.   Czas bankietu był okazją do wielu rozmów, wspomnień i oglądania przygotowanych przez nauczycieli  i uczniów pokazów i wystaw. O godzinie 15.00 mieliśmy  okazję uczestniczyć w niezwykłym spektaklu muzycznym przygotowanym przez zespół NEGEV w składzie: Agnieszka Bielanik-Witomska śpiew (nasza była nauczycielka muzyki), Katarzyna Kupiec gitara i Bartłomiej Balcerzak skrzypce. Z pomocą muzyki zespół NEGEV ożywił świat żydowskich miasteczek, świat chasydów tańczących ku chwale Pana, rabinów pochylonych nad Talmudem, kóz przypiętych do płotów. Ożywił miejsca, gdzie w drewnianych bożnicach słychać dźwięki modlitw, w sobotę widać w oknach palące się świece, a na grobach zamiast kwiatów kładzie się kamienie.

Ostatnią część - „Spotkanie po latach”  rozpoczęła Dyrektor Szkoły Maria Czudek odczytaniem listy obecności Absolwentów. Wyznaczony później czas szkolnego „Hyde Parku” był nie tylko wspomnieniem ale też potwierdzeniem wartości pracy nauczycieli i ich wkładu  w życie Absolwentów.

Był to dzień niezwykły, dzień w którym razem  mogliśmy podziękować Bogu za Jego błogosławieństwo, wierność i pomoc w realizacji edukacji chrześcijańskiej.

 

Poprawiony: niedziela, 18 października 2015 22:54  

Licznik odwiedzin

Dzisiaj106
Yesterday152
Week1005
Miesiąc5228
Wszystkie388407

Currently are 10 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation