Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Archiwum Aktualności 2015-2016 [Gim i LO] Jeśli eksperymenty chemiczne… to tylko w Toruniu…!!! – relacja uczennicy z wycieczki dydaktycznej do piernikowego raju.

Jeśli eksperymenty chemiczne… to tylko w Toruniu…!!! – relacja uczennicy z wycieczki dydaktycznej do piernikowego raju.

Email Drukuj PDF

         Było jeszcze ciemno, kiedy my- uczniowie Gimnazjum i Liceum ETE staliśmy przed szkołą w oczekiwaniu na autokar. Mieliśmy jechać do Torunia. Plan podróży każdemu przypadł do gustu. Zapowiadał się wspaniały wyjazd w chemicznym stylu. Domyślaliśmy się, że temat wycieczki zostanie nam przedstawiony w ciekawy, niecodzienny sposób, przy pomocy różnych doświadczeń. Gdy zajęliśmy miejsca i ruszyliśmy w trasę, każdy mógł podziwiać piękne, wschodzące słońce. Chwilę później jechaliśmy w miłej atmosferze do samego Torunia. Na miejsce dotarliśmy około godziny trzynastej. Zmęczeni podróżą udaliśmy się do Centrum Chemii w Małej Skali. Tam zostaliśmy miło powitani i poczęstowani pysznymi kanapkami. Następnie zajęliśmy się doświadczeniami. Zajęcia były prowadzone przez wspaniałych, zabawnych ludzi. Chemia została nam przedstawiona w sposób, jakiego się nie spodziewaliśmy. Wszyscy śmiali się dosłownie do łez i w dodatku wszystko rozumieli. Około godziny piętnastej mieliśmy czas na zakup toruńskich pierników i kilku pamiątek. Robiliśmy sobie też zdjęcia z popularnymi pomnikami. Następnie wróciliśmy na zajęcia laboratoryjne. Po obiadokolacji mogliśmy zobaczyć wyjątkowy pokaz fontann, które w rytm muzyki mieniły się różnymi kolorami. Były zielone, różowe, czerwone, niebieskie… Co odważniejsze osoby były w stanie przebiec pod taką fontanną i wrócić do ośrodka, ociekając wodą.

        Następnego dnia zaczęliśmy przygodę od śniadania. Potem udaliśmy się do Geodium, które wszystkim się bardzo podobało. Robiliśmy zdjęcia i kręciliśmy fascynujące filmiki. Następnie poszliśmy na pokaz chemiczny. To niestety było już zakończenie zajęć laboratoryjnych, ale zostało nam po nich to, co najważniejsze- wiedza. Kolejną atrakcją był Dom Legend, gdzie usłyszeliśmy kilka toruńskich historii, które żyją w sercach mieszkańców tego miasta od wieków. Następnie wszyscy mogliśmy pochwalić się swoją wiedzą na temat wypieków w Muzeum Piernika. Tam zrobiliśmy też swoje własne, pamiątkowe pierniki. Większość osób niestety nie dowiozła ich do domu…Zjedliśmy też bardzo dobry obiad. Na koniec mogliśmy podziwiać starówkę Torunia z niezwykle sympatycznym przewodnikiem. Na zakończenie dnia mogliśmy pośmiać się i porozmawiać w pokojach.

       Trzeciego dnia niestety musieliśmy powoli żegnać się z pięknym Toruniem. Ostatnią atrakcją wyjazdu było zwiedzanie wspaniałego zamku krzyżackiego oraz podziwianie walk rycerskich. Wszyscy dobrze się przy tym bawiliśmy. Emocje powoli gasły w autokarze, kiedy żegnaliśmy się z przecudnym miastem, jakim jest Toruń.  

Zuzanna Jakób

Poprawiony: piątek, 25 września 2015 00:22  

Licznik odwiedzin

Dzisiaj73
Yesterday104
Week426
Miesiąc4316
Wszystkie376174

Currently are 22 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

kps

karuzelazjezykami

bannerkaruzela

wymianauslar1

 holandia

 kółko programistyczne

 bannerbezmaski

kolkohistgeo

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation