Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Napisali o nas:

Zwiastun Ewangelicki nr 12/2014 napisał:

Wydarzenia

Dzień Sportu

GLIWICE, 4.06.2014

Dnia 4 czerwca br. w Szkołach Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego w Gliwicach zorganizowano dla uczniów i dzieci z gliwickiego domu dziecka dzień sportu. Uczestnicy spotkali się ze znanymi sportowcami, absolwentami Szkół ETE – olimpijką z Soczi Karoliną Chrapek, jej bratem Adamem oraz paraolimpijczykiem Wojciechem Tarabą.  Sportowcy odpowiadali na pytania uczniów oraz pokazywali m.in. sprzęt narciarski oraz rozmaite pamiątki związane ze startami w zawodach. Na stoiskach prezentowali się także obecni uczniowie, mający szansę na odniesienie sportowych sukcesów w przyszłości: tenisistka Oliwia Bergler, łucznik Maciej Węgrzyn-Śliwka oraz gokardzista Wojciech Garbacz

Karolina Chrapek w podziękowaniu za pomoc i wsparcie wręczyła dyrektor Marii Czudek plastron z napisem: „ETE 4.06. 2014. Soczi 2014. Numer 66”.

„Trzeba wiedzieć, czego się chce, trzeba być wytrwałym. Ciężka praca i zaangażowanie pozwalają osiągnąć sukces. Talenty są darem od Boga i On daje jednocześnie możliwości takiego ich wykorzystania, by dawały pożytek. To co robicie, jest wspaniałe. Życzę wam wszystkiego najlepszego, aby Bóg dawał wam siły do jeszcze większych sukcesów” – powiedziała dyrektor.

Następnie rozpoczęły się zmagania sportowe. Uczniowie zmierzyli się w meczach piłki nożnej i koszykówce z reprezentacją nauczycieli, wspinali się na skrzynki, chodzili na linie oraz grali w tenisa stołowego.