Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Pożegnanie szkoły

W ramach imprezy pożegnelnej, która jest przyjęta jako zwyczaj klas trzecich na zakończenie szkoły, dziewczyny z trzeciej gimnazjum w składzie Aga, Aga, Sara, Magda, Natalia, Natalia  wraz z wychowawczynią, Panią Marią Brodą, zorganizowały trzy dni różnych atrakcji. Odbywało się to w terminie 11-13 czerwca 2014 roku.

Pierwszego dnia klasa wybrała się do zabrzańskiego Multikina na film pod tytułem "Gwiazd naszych wina", oparty o powieść Johna Greena o tym samym tytule. Film opowiadał o miłości i problemach ludzi walczących z ciężką chorobą. Pomimo romantycznej tematyki okazał się głęboki i bardzo interesujący dla wszystkich, wzruszył do łez.  Kolejnym punktem programu tego dnia były kręgle. Tutaj Agnieszka Wilma ograła wszystkich.

Drugiego dnia dziewczyny odwiedziły Kraków. Wycieczka rozpoczęła się około godziny 8.00 wyjazdem busem z Gliwic. W Krakowie obejrzały spektakl pod tytułem "Śpią wystawy" (który okazał się nieco usypiający - może to sugestia tytułu?)              w Teatrze im. Juliusza Słowackiego oraz zwiedziły wystawę zbrojowni na Wawelu. Przed powrotem do Gliwic spędziły czas wolny ciesząc się dobrą pogodą i atmosferą miasta.

Trzeci dzień to grill w domu Sary, w Knurowie. Każdy miał swój wkład organizacyjny. Czas minął na jedzeniu, wspomnieniach, jedzeniu, rozmowach, jedzeniu, grillowaniu oraz jedzeniu. Gwoździem programu był sorbet truskawkowy domowej roboty. Rodzina Sary okazała miłą  gościnność, dzięki czemu wszyscy czuli się swobodnie.

Czas spędzony razem w sposób inny niż na lekcjach pozwolił zrelaksować się w czasie intensywnych jeszcze wysiłków przed wystawieniem ocen.